Tesla Cybertruck 2023: Technická data, exteriér, ceny

Tesla

The Tesla Cybertruck 2023 vypadá, jako by byl sesazen mimozemskou rasou, ale má na to, aby se postavil každému nejprodávanějšímu pickupu. S ostrými hranami vnějšku z nerezové oceli odolné proti poškrábání a promáčknutí je plně elektrický nákladní vůz Tesla opravdu odolný. Spolu s dostupným pohonem všech kol může Cybertruck táhnout až 14 000 liber a má odhadovaný dojezd přes 500 mil.

To však platí pouze pro nejdražší model, nejlevnější začíná na 39 900 eurech. Samozřejmě o Cybertrucku stále ještě mnoho nevíme, například kdy bude oficiálně uveden na trh. Tesla již několikrát posunula výrobní plán kamionu, ale 7. dubna 2022 generální ředitel Elon Musk znovu slíbil, že náklaďák přijde a na trh se dostane v roce 2023.

Co je nového pro rok 2023?

Tesla rozšiřuje svou produktovou řadu o jeden z nejoblíbenějších typů karoserie v Americe – pickup. S působivými hodnotami pro elektromobil a pick-up je Cybertruck potenciálním bestsellerem, protože nákladní vozy se v USA velmi dobře prodávají. S tím se však musí vypořádat hned od začátku Ford F-150 Blesk, dem GMC Hummer EV a Rivian R1T. Taky Chevy plánuje v příštích několika letech uvést na trh elektrické Silverado a Ram plánuje do roku 2024 uvést na trh EV s nákladním prostorem.

Cybertruck bude k dispozici ve třech různých konfiguracích, které se liší počtem elektromotorů. Zatímco pohon všech kol je standardem u všech verzí kromě jednomotorové verze, každý další motor znamená rychlejší akceleraci, delší dojezd a větší tažnou kapacitu.

EV motor, výkon a výkon

Cybertruck není k dispozici pouze s jedním, nejen se dvěma, ale také se třemi elektromotory. Zatímco jednomotorové nákladní vozidlo má pohon zadních kol, dvoumotorové a třímotorové modely mají pohon čtyř kol. Podle Tesly Cybertruck zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,5 ​​sekundy a dosahuje maximální rychlosti 110 km/h. Cybertruck se dvěma motory zrychlí na 60 km/h za pouhých 4,5 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 120 km/h.

Ti, kteří hledají maximální výkon, ocení třímotorový model, o kterém Tesla tvrdí, že zrychlí z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy (!) a jeho maximální rychlost je 130 km/h. Všechny Cybertrucks jsou vybaveny nastavitelným vzduchovým odpružením, které lze podle potřeby zvedat nebo snižovat, čímž poskytuje světlou výšku až 16 palců. V kombinaci s nájezdovým úhlem 35 stupňů a úhlem nájezdu 28 stupňů by se pickup Tesla mohl ukázat jako působivý terénní stroj.

tažná kapacita a užitečné zatížení

Pokud Cybertruck skutečně dokáže táhnout tolik, kolik Tesla tvrdí, má vyšší maximální tažnou kapacitu než oblíbené alternativy jako Ram 1500. Zatímco jednomotorové a dvoumotorové Tesla mají maximální tažnou kapacitu 7 500 a 10 000 liber, modely s třetí motor, který utáhne ohromných 14 000 liber. Každý Cybertruck může také táhnout 3500 liber ve svém 6,5 stopovém nákladním prostoru.

Dojezd, nabíjení a výdrž baterie

Tesla nezveřejnila velikost baterií, které budou pohánět její elektrifikovaný pickup. Každý model však bude dodáván s 250kW nabíjecím kabelem. Samozřejmě bude mít také přístup k rozsáhlé síti superchargerů Tesla. Dojezd závisí na počtu motorů, ale Tesla tvrdí, že jeden motor má dojezd přes 250 mil, duální motory mají dojezd přes 300 mil a konfigurace tří motorů nejvyšší úrovně má přes 500 mil. jedno nabití.

Spotřeba paliva a MPGe v praxi

Vzhledem k tomu, že pro Cybertruck neexistují žádné oficiální údaje, můžeme se spolehnout pouze na předběžné odhady Tesly. Budeme také muset počkat, až se nám dostane do rukou skutečný produkční model, abychom mohli otestovat ambiciózní maximální dojezd v reálném světě.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, pohodlí a nakládka

Kdo interiér Tesla Model 3 vnímání jako minimalistické zareagují podobně, když uvidí spartánskou kabinu Cybertrucku. Zatímco mnoho standardních funkcí a možností ještě nebylo oznámeno, první obrázky ukazují něco, co vypadá jako desková přístrojová deska, které dominuje pouze velká dotyková obrazovka. Zdá se, že hranatý volant má nějaký podsvícený displej, ale to ještě není potvrzeno. Cybertruck pojme až šest osob a má 6,4 stop dlouhou nákladní postel s objemem 100 kubických stop. Má také výsuvné zadní dveře, které lze použít jako rampu pro terénní vozidla a motocykly.

infotainment a konektivita

Stejně jako většina interiéru jsou detaily informačního a zábavního systému Cybertrucku stále velkou neznámou. Víme však, že každý model bude mít velký 17palcový dotykový displej namontovaný horizontálně uprostřed palubní desky.

bezpečnost a asistenci řidiče

Každý model bude dodáván s kontroverzní funkcí Autopilot od Tesly a společnost říká, že nabídne možnost „plného samořízení“ za 7 000 EUR. Očekáváme, že k dispozici budou i další asistenční technologie pro řidiče. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Cybertrucku navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS).

záruka a údržba

Tesla nabízí na své aktuální modely komplexní záruku, ta však nezahrnuje bezplatnou údržbu.

  • Omezená čtyřletá záruka nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu osmi let bez ohledu na počet najetých kilometrů
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.