Dodge Hornet 2022: Technické údaje, motory, ceny

Podle nejnovějších zpráv Dodge vrátí jmenovku Hornet z mrtvých. FCA loni zaregistrovala ochranné známky pro „Hornet“ a „Dodge Hornet“ ve Spojených státech. Totéž společnost udělala v Mexiku a Kanadě. Tento koncept mini MPV byl bohužel odhalen v roce 2006, ale po finanční krizi v roce 2009 byl koncept stažen z regálů. Podle posledních zpráv však výrobce tento model vrátí příští rok a ponese název Dodge Hornet 2022 .

Na rozdíl od koncepčního modelu bude novinka pokračovat jako SUV. Především díky prvním renderům si navíc dokážeme představit, jak by mohl Dodge Hornet vypadat.

Exteriér Dodge Hornet 2022

Za prvé, připravovaný design Dodge Hornet v roce 2022 je zcela odlišný od koncepčního modelu. V základu přichází v podobě SUV a mohl by sdílet platformu s chystaným modelem Alfa Tonale. Designově je ale podobný nejnovějšímu modelu Dodge Durango.

Obecně platí, že připravovaný model převezme status současného Dodge Durango. Vypadá atraktivněji a je mnohem sportovnější díky vylepšené masce chladiče, full LED světlometům / dennímu svícení a neméně atraktivním černě lakovaným kolům. Silně také pochybujeme, že Hornet bude mít stejnou architekturu jako nadcházející Wagoneer, vzhledem k tomu, že mnozí tomu věří.

Vnitřní očekávání

Vzhledem k tomu, že nový Dodge Hornet 2022 bude silně vycházet z Dodge Durango, očekáváme identický interiér. V tuto chvíli si však nejsme jisti, zda bude tento model k dispozici ve formě dvouřadých nebo třířadých sedadel.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Mimochodem, měli bychom předpokládat, že interiér je příjemný a výrazně kvalitnější než u mnoha jeho konkurentů. V základní výbavě můžeme očekávat minimálně jedno satelitní rádio, čtyři USB porty, Bluetooth, AUX vstup, šest reproduktorů a 10,1palcový dotykový displej s navigací. Asistenční systémy pro řidiče, jako je zmírnění čelní kolize a sledování mrtvého úhlu, budou s největší pravděpodobností nabízeny jako volitelná výbava.

Specifikace pohonné jednotky Dodge Hornet 2022

Sloučením FCA a PSA Group bude Dodge Hornet 2022 schopen používat některé osvědčené stávající motory. Obecně platí, že další možností jsou základní pohony Dodge Durango. Toto slavné SUV pohání 3,6litrový V6 a má vynikající výkon 293 koní. Další možností je další agenda, výkonný motor V8.

Tato jednotka je volitelná u modelu Durango a skládá se z 5,7 litru V8, který produkuje 360 ​​koňských sil, ideální pro ty, kteří potřebují větší výkon a lepší výkon. Proslýchá se také o hybridních systémech a dokonce i systémech PHEV, ale od Dodge stále není žádná zpětná vazba.

Datum vydání, cena

Podle mnoha pověstí by návrat Dodge Hornet v roce 2022 mohl nastat někdy příští rok. Jelikož jsou však úředníci zatím v klidu, na další odpovědi si budeme muset pár měsíců počkat.

Jak jsem řekl, některé rendery jsou k dispozici a nový model by se mohl vrátit jako SUV. Je zajímavé, že mnozí věří, že by používal některé motory Durango a stejnou architekturu.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.