Dodge Deora 2022: Interiér, motor a úpravy

Dodge Deora 2022  – The Dodge Deora je legenda, která měla od svého založení na konci 60. let dva velmi odlišné životy. Jeho první inkarnací bylo koncepční vozidlo, které na autosalonu nadchlo mnohé. Díky druhé podobě byl ještě populárnější: v roce 1968 se stal jedním z prvních modelů Hot Wheels společnosti Mattel.

Začněme rychlým pohledem na úžasnou historii původního Dodge Deora.

Nejprve nepocházel od Chrysleru, ale spíše jako soukromý projekt, který postavil vlastní obchod Alexander Bros. v Detroitu v Michiganu a později byl Chrysleru pronajat, než se vydal na výstavní okruh.

Ačkoli byl nominálně Dodge, Deora vložil mnoho dílů Ford – Chrysler nevypadal, že je to jedno.

Jak řekl konstruktér před několika lety, mezi tyto díly patří zadní trup Ford z roku 1960, sedan Ford z roku 1960 a Mustang z roku 1964.5. Aperturní zadní světlo pro umístění bočních výfukových otvorů a sekvenčních indikátorů Thunderbird.

Chrysler si vůz na dva roky pronajal, než ho prodal fanouškům a po smrti majitele si ho nechal. Vyprošťování nákladních vozidel začalo v roce 1998. Hrál v roce 2002 v Detroit Autorama – 50. výročí show – uprostřed speciální výstavy konceptu Alexander Bros. Smíšený.

V roce 2022 si připomínáme 55. výročí původního debutu Deory, takže designér a inženýr Zenvo Automotive Frederik Steve Kristensen našel tento pozůstatek, který upoutal naši pozornost. Zahrnuje mnoho nezapomenutelných originálních prvků, jako jsou dveře v přední části vozidla, které se otevírají k obloze a vstupují do futuristické kabiny.

Kristensenův koncept je teoreticky autonomní, takže všechny hlavní ovládací prvky lze složit na podlahu – nápadité designové prvky pro fantasy plážové průzkumníky. Řidič a spolujezdec sedí také v retrofuturistických panelových sedadlech a samotný interiér je obložen dřevem.

Stejně jako u modelu Hot Wheels nabízí Deora na zádech prostor pro několik surfů. Vpředu se očekávají prvky přední kabiny, ale také LED pásková světla a hluboké prolisy v ostré části blatníku, které klasickému tvaru dodávají moderní dýhy.

Dodge A100, který slouží jako základ konceptu, již vykazuje silnou osobnost, ale dramatická proměna, kterou dostává, je bezprecedentní.

Původní Deora, kterou postavili Mike a Larry Alexander z Detroitu, vyhrála Ridler Award na Autorama 1967. Není to jen o tom, co vidí oko – vzhled byl vylepšen posunutím Slant-6 A100 s pohonem zpět – Nyní je nalezen v lůžku je přikryta krycími deskami.

Přístup je mezitím přes přední klapku vypůjčenou z kombi – vahadlo volantu znamená, že řidič musí zajistit, aby se schůdky / pedály křížily, než se ponoří do moře čalounění a kůže. Ozdobte kabinu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Deora se poprvé stala jedním z původních vozů Hot Wheels ‘Sweet Sixteen’ z roku 1968, trať, která nepotřebuje žádné vysvětlení.

V roce 2000 vyvinul výrobce hraček Deora II. Smícháním originálu se stylem nové éry se nováčkem stal o tři roky později: Chip Foose nemohl upéct dort k 35. narozeninám Hot Wheels, a tak postavil nástroj s Cadillacem místo Northstar. V8, aby byla zajištěna správná motivace, byla dána.

V budoucnosti roku 2019 společnost hraček uvádí na trh Deora III s návrhy od Marka Jonese (všechny iterace, ať už se jedná o předváděcí vozy v plné velikosti nebo autíčka, najdete v galerii výše).

No, výše zmíněný rodokmen by mohl znamenat, že tento model je Deora IV, i když typový štítek, o kterém se chystáme diskutovat, může dávat větší smysl.

Dřevo je k ozdobení této postele Dodge použito více než jen surfovací prkno, protože v závislosti na převodovce lze materiál použít mimo jiné pro kabinu a rám zadních světel.

Jak příběh zmiňuje v úvodu, elektrické pohonné ústrojí půjde ruku v ruce s tímto typem designu. Pokud však na amulet spalovacího motoru nedáte dopustit, stačí si představit, že výfukové potrubí je napojeno na zadní stranu Viperu V10.

To, co žene automobilový průmysl znovu a znovu, je inovativní design. Inženýři a designéři jsou často brilantní u některých našich oblíbených vozidel a snaží se vyřešit problémy a zároveň posouvat značku kupředu.

Nejlepším příkladem poslední doby je exploze crossover segmentů. Crossovery jsou velmi žádané díky své všestrannosti, přizpůsobivosti různým oblastem trhu a samozřejmě poptávce zákazníků.

Deora je založena na kompaktním snímači Dodge A-100. Stejně jako Ford Ranchero nebo Chevy El Camino kombinuje pickup s autem. Výsledkem je nový typ vozidla, které je v podstatě užitkovým vozem před crossoverem.

Je to však také Dodge, což znamená, že pod kapotou je pořádné horko. Konkrétně Deora má šest svahů, které jsou vylepšeny sacím potrubím Offenhauser a dvojitými karburátory.

Celkově je Deora prostě zajímavá. S jeho uvolněným stylem byl tento výlet perfektní pro uskladnění surfů a cestu na pláž, ale neztratil svou úskok.

Po svém debutu se koncept Deora objevil na autosalonu a podnítil zájem a představivost o možnostech. Kde je lepší se podívat na Dodge Deora než na Hot Wheels? V průběhu let zaznamenaly koncepční vozy velmi úspěšnou druhou polovinu jako oblíbená jízda na Hot Wheels.

Ale automobilový designér Frederik Steve Kristensen měl nápad navrhnout Deora pro dnešek? Jak je na tom Dodge Deora 2022? Je docela těžké nemít zájem, protože je to koncept, o kterém si myslíme, že bude fungovat.

Kristensen využila své působivé zkušenosti jako designérka a inženýrka v dánské společnosti hypercars Zenvo Automotive a začala pracovat.

V hlavě má ​​jasnou vizi. Chce zachovat původní étos Deory, ale propojit ho s budoucností. Tyto možnosti hloubkového návrhu sahají od účelu po výkon.

Především je to pohled na vzrušující koncept pickupu. Může a skutečně by to mělo být místo pro takové vozidlo v řadě Dodge. I když je Deora Kristensen chytrá, myslíme si, že v brzké době to pravděpodobně nebude vyhovovat.

Ale jak jsem řekl, je to zajímavé. A to nás přimělo přemýšlet, že tohle je kříž, který by nás mohl inspirovat. A nadchnout se pro kříže není vždy snadné.

Nicméně, pokud s ním můžeme dělat naše kola, chtěli bychom design s trochu více nabíječkou na přední straně. A my chceme, aby toto dítě běželo s úctyhodným V6, možná s V8. Milujeme pickupy a tlusté pneumatiky a možná přidáme více osvětlení.

AutoBřezík