Dodge Journey 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh

Dodge má velké plány na své SUV Journey. Středně velký model obdrží menší vylepšení později v příštím roce. Nicméně, Dodge Journey 2021 bude mít rumored SRT verzi a Journey zůstane dostupným modelem. Ať tak či onak, Journey je vzácný třířadý středně velký SUV, který začíná pod 30 000 $. Jak asi víte, model 2020 bude nová generace.

S vědomím, že cesta 2021 nenastane žádné významné změny. Je to svěží design a interiér vypadá velmi moderně. Zákazníci si mohou vybrat mezi standardním pohonem zadních kol a volitelným pohonem všech kol. Existuje řada motorů na výběr a nový model má více bezpečnostních pomůcek.

Dodge Journey 2021 design, platforma

Zcela nový Dodge Journey 2021 bude i nadále běžet na platformě, na které je založen model Alfa Romeo Stelvio. Je to relativně nová platforma, takže Journey již není modelem pohonu předních kol. Cesta dorazí ve třech úrovních výbavy: SE, Crossroad a GT. Kromě toho bude v nabídce speciální verze s názvem SRT. Díky tomu můžete své středně velké SUV přizpůsobit mnoha způsoby, pokud jde o design.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Můžete se rozhodnout pro balíček vzhledu Blacktop. Tento balíček je dodáván s 19palcovými koly v lesklé černé barvě s tmavšími vnějšími prvky. K dispozici je také nižší výška jízdy. Celkově vypadá styl agresivně a některé části vypadají neuvěřitelně jemně. Dodge nabízí několik barevných možností. Cesta obsahuje vnější barvy jako White Noise, Vice White, Billet, Pitch Black a Redline. K dispozici jsou také žula, olivově zelená, šedá torpédoborec a pohmožděná modrá.


Funkce a zabezpečení

Nová cesta se bude i nadále pohybovat se svým třířadým interiérem. Bude zde místo pro sedm lidí. Nadcházející Dodge Journey 2021 nabízí dostatečný prostor pro nohy v prvních dvou řadách. Světlá výška je také velkorysá a vyšší cestující nemají problémy se středně velkým SUV. New Journey nabízí četné standardní vybavení, včetně základního modelu.

Vyšší varianty vybavení však nabízejí skutečný luxus s prvotřídní standardní výbavou. To zahrnuje kožené čalounění, dřevěné obložení a větší displeje. Systém Uconnect je aktuální a 8,4 palcový dotykový displej je standardně nabízen. Hodnocení bezpečnosti se díky novým bezpečnostním prostředkům zlepšuje. Na druhou stranu je většina nových systémů volitelná.


Motor Dodge Journey 2021

Nadcházející Dodge Journey 2021 bude mít několik možností motoru. Prvním z nich je čtyřlitrový válec o objemu 2,4 litru. Je to standardní motor, který produkuje 180 koňských sil a točivý moment 170 lb-ft. Druhá volba motoru je volitelná a jedná se o 3,6 litru V6.

Toto výkonné zařízení poskytuje výkon 305 koní a točivý moment 280 lb-ft. Některé zvěsti naznačují novou volbu hnacího ústrojí. Nejpravděpodobnějším výsledkem je 2,0-litrový MultiJet. Přestože tento motor nabízí přibližně 180 koní jako základní motor, nabízí vyšší spotřebu paliva.

Dodge Journey SRT

Dodge Journey 2021 SRT je jedním z nejvíce očekávaných modelů na mid-size SUV segmentu. Jedná se o vysoce výkonnou variantu, která vypadá sportovně a agresivněji. Verze SRT má větší vzduchové přehrady, nové LED světlomety a vynikající aerodynamiku. Uvnitř najdete kožená sedadla, emblémy SRT, sportovní volant a kontrastní prošívání.

Pod kapotou je k dispozici 6,4-litrový Hemi V8. Tento motor poskytuje až 475 koňských sil a točivý moment 470 lb-ft. Podle spolehlivých zpráv bude Journey SRT zrychlovat z 0 na 60 mph za 4,4 sekundy.


Cena a datum vydání

Nová cesta bude k dispozici od maloobchodníků v druhé polovině roku 2020. Navzdory některým změnám bude Dodge Journey stát v roce 2021 o něco více.

Journey je přesto jedním z mála třířadých SUV se středními rozměry, které začínají za méně než 25 000 EUR. Nový model stojí kolem 25 500 EUR. Podle pověstí bude verze SRT určitě stát přes 40 000 eur.

Autobrezik