Dodge Charger 2023 SRT Hellcat: ceny, přehled, technická data

Už jen pohled na Dodge Charger 2023 SRT Hellcat stačí k tomu, abyste věděli, že tento čtyřdveřový sedan je něco výjimečného. Současná generace Chargeru debutovala v modelovém roce 2005 a od té doby Dodge postupně vybavuje podvozek stále silnějšími motory. Pod kapotou nejnovějších verzí se nachází přeplňovaný motor V8 s výkonem nejméně 535 kW. Pokud se rozhodnete pro model Redeye, výkon se zvýší na 595 kW – a s balíčkem Jailbreak dokonce na šílených 602 kW.

I když je Charger SRT Hellcat více doma na drag stripu než na závodní dráze, umí si poradit i v zatáčkách, jak jsme dokázali před několika lety na naší akci Lightning Lap. Díky svému monstróznímu zrychlení se řadí po bok drahých konkurentů, jako jsou Mercedes-AMG GT63 S a Porsche Panamera Turbo S, ale interiér Hellcatu se s těmito luxusními modely nemůže měřit. Pokud však hledáte muscle car s prostorem pro vaše děti – a výkonem, který je rozesměje a rozkřičí – pak je Hellcat zárukou vzrušení.

Co je nového pro rok 2023?

Dodge slaví poslední modelový rok aktuální generace Charger SRT Hellcat s balíčkem útěk z vězení pro modely Redeye a non-Redeye. Všechny nabíječky 2023 se budou dodávat se speciální plaketou „Last Call“ pod kapotou, která připomíná poslední sériovou výrobu před přechodem Dodge na novou generaci výkonných vozidel s elektrifikovanými pohonnými jednotkami.

Pokud by byly v sázce naše peníze, zaplatili bychom prémii za výkonnější model Redeye. Má stejnou žádanou standardní výbavu a některé unikátní prvky, jako je červený rychloměr 220 km/h a řada log Redeye. Kromě toho bychom interiér vylepšili volitelným paketem Carbon and Suede Interior Package, který pokrývá obložení stropu mikrosemišem a různé ozdobné díly s pravými uhlíkovými vlákny.

motoru, převodovky a výkonu

Hlavním lákadlem Hellcatu je bezesporu jeho přeplňovaný 6,2litrový motor V8. Pro ty, kteří to ještě nevědí, nyní produkuje 535 kW a 881 Nm točivého momentu. Model Redeye je vybaven vylepšenou verzí motoru Hellcat, který produkuje 595 kW a 959 Nm. Výstižně pojmenovaný balíček Jailbreak zvyšuje výkon Redeye na 602 kW. Tyto ultimátní Chargery splní všechna vaše přání, pokud jde o výkon, který je přenášen na zadní kola prostřednictvím rychlé osmistupňové automatické převodovky.

Běžný Hellcat, který jsme testovali, zrychlil na 96 km/h za 3,8 sekundy a čtvrt míle zvládl za 11,9 sekundy při rychlosti 200 km/h. Hellcat Redeye, který jsme testovali, zrychlil na 96 km/h za 3,5 sekundy a čtvrt míle zvládl za 11,5 sekundy při rychlosti 203 km/h. Tento neuvěřitelný výkon má samozřejmě svou cenu a řidič musí opatrně zacházet s plynovým pedálem, aby udržel trakci.

A výměna těch velkých zadních pneumatik je drahá. Konfigurace širokých pneumatik, kterou jsme použili, pomáhá zlepšit ovládání karoserie Supersedanu a přilnavost v zatáčkách díky širším, přilnavějším pneumatikám a tužším komponentům podvozku. Přední pneumatiky Hellcatu se širokými pneumatikami však nekomunikují s volantem tak, jak bychom si přáli.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Charger SRT Hellcat má podle oficiálních údajů spotřebu 19,6 l/100 km ve městě a 11,2 l/100 km na dálnici. To je poměrně působivé vzhledem k výkonu, který tento sedan nabízí. Skutečnou spotřebu paliva budeme moci posoudit, až otestujeme aktualizované pohonné ústrojí na naší testovací trase s ustálenou rychlostí 120 km/h, která je součástí našeho rozsáhlého testovacího programu.

Interiér, pohodlí a nakládka

Interiér SRT Hellcat sdílí styl a vnitřní prostor s krotšími verzemi Chargeru. Má však řadu žádoucích standardních funkcí a několik vlastních možností. Každý Charger SRT Hellcat má rychloměr cejchovaný do 320 km/h, kožené čalounění a vyhřívaná a odvětrávaná přední sedadla. Paket “Carbon & Suede” nabízí také interiér z pravého karbonu a čalounění stropu z umělého semiše pro ještě sportovnější atmosféru. Interiér poskytuje dostatek úložného prostoru pro drobné předměty a do velkého kufru Chargeru jsme se vešli se sedmi příručními zavazadly.

infotainment a konektivita

Každý Charger SRT Hellcat je vybaven 8,4palcovým dotykovým displejem s podporou Apple CarPlay a Android Auto. Velká obrazovka reaguje rychle na vstupy a fyzická tlačítka usnadňují ovládání rozhraní. Chcete si užít pořádnou jízdu a zároveň si dopřát masivní zvukový zážitek? Dodge nabízí působivý audiosystém Harman/Kardon s 19 reproduktory.

bezpečnost a asistenci řidiče

Zatímco vysoce výkonný sedan má základní asistenční systémy pro řidiče, pokročilejší asistenční systémy, jako je adaptivní tempomat a automatické nouzové brzdění, nejsou k dispozici. Pro více informací o výsledcích nárazových testů nabíječky navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní sledování mrtvého úhlu
  • Standardní zadní upozornění na křížový provoz
  • Standardní zadní parkovací senzory

záruka a údržba

Dodge nabízí pro Charger SRT Hellcat konkurenceschopnou omezenou záruku a záruku na hnací ústrojí, ale nezahrnuje bezplatnou plánovanou údržbu.

  • Základní záruka: 3 roky nebo 100 000 km
  • Záruka na hnací ústrojí: 5 let nebo 160 000 km
  • Bezplatná plánovaná údržba: Není zahrnuta

Doporučená maloobchodní cena pro Dodge Charger 2023 je 2 220 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.