Dodge Charger 2023 SRT Hellcat: specifikace, cena, datum vydání

Pohled na uhýbá Charger 2023 SRT Hellcat stačí na to, abyste věděli, že tento čtyřdveřový sedan je něco velmi speciálního. Současná generace Chargeru debutovala v modelovém roce 2005 a od té doby Dodge vybavil podvozek postupně silnějšími motory. Pod kapotou nejnovějších verzí je přeplňovaný motor V8 s výkonem minimálně 717 koní. Pokud se rozhodnete pro model Redeye, výkon se zvýší na 797 koní – a s balíčkem jailbreak je to dokonce šílených 807 koní.

Dodge Charger 2023 SRT Hellcat: specifikace, cena, datum vydání

I když je Charger SRT Hellcat více doma na dráze než na závodní dráze, dokáže držet krok v zatáčkách, jak jsme před pár lety dokázali na naší akci Lightning Lap. Díky svému monstróznímu zrychlení je v lize s drahými konkurenty, jako je Mercedes-AMG GT63 S a Porsche Panamera Turbo S, ale interiér Hellcatu se s těmi z těchto luxusních modelů nedá srovnávat. Ale pokud hledáte svalové auto s prostorem pro vaše děti – a výkonem, díky kterému se budou chichotat a křičet – pak je Hellcat zaručeným vzrušením.

Dodge Charger 2023 SRT Hellcat: specifikace, cena, datum vydání

Co je nového pro rok 2023?

Dodge slaví poslední modelový rok aktuální generace Charger SRT Hellcat s balíčkem útěk z vězení pro modely Redeye a non-Redeye. Všechny nabíječky 2023 se budou dodávat se speciální plaketou „Last Call“ pod kapotou, která připomíná poslední sériovou výrobu před přechodem Dodge na novou generaci výkonných vozidel s elektrifikovanými pohonnými jednotkami.

Dodge Charger 2023 SRT Hellcat: specifikace, cena, datum vydání

Pokud by byly v sázce naše peníze, zaplatili bychom prémii za výkonnější model Redeye. Má stejnou žádanou standardní výbavu a některé unikátní prvky, jako je červený rychloměr 220 km/h a řada log Redeye. Kromě toho bychom interiér vylepšili volitelným paketem Carbon and Suede Interior Package, který pokrývá obložení stropu mikrosemišem a různé ozdobné díly s pravými uhlíkovými vlákny.

motoru, převodovky a výkonu

Hlavním lákadlem Hellcatu je bezesporu jeho přeplňovaný motor V8 o objemu 6,2 litru. Pokud to ještě nevíte, nyní to dělá 717 koní a 650 liber za minutu točivého momentu. Model Redeye je vybaven modernizovanou verzí motoru Hellcat, který produkuje 797 koní a 707 Newtonmetrů. Příhodně pojmenovaný balíček útěk z vězení zvyšuje výkon Redeye na 807 koní. Tyto ultimátní Chargery nesplní žádná přání, pokud jde o výkon, který je posílán na zadní kola přes rychle řadící osmistupňovou automatickou převodovku.

Běžný Hellcat, který jsme testovali, zrychlil na 60 mph za 3,8 sekundy a čtvrt míle zvládl za 11,9 sekundy při rychlosti 124 mph. Hellcat Redeye, který jsme testovali, zrychlil na 100 km/h za 3,5 sekundy a čtvrt míle zvládl za 11,5 sekund při rychlosti 126 km/ h. Tento neskutečný výkon samozřejmě něco stojí a řidič musí opatrně sešlápnout plyn, aby udržel trakci.

Dodge Charger 2023 SRT Hellcat: specifikace, cena, datum vydání

A výměna těch velkých zadních pneumatik je drahá. Konfigurace širokých pneumatik, kterou jsme použili, pomáhá zlepšit ovládání karoserie Supersedanu a přilnavost v zatáčkách díky širším, přilnavějším pneumatikám a tužším komponentům podvozku. Přední pneumatiky Hellcatu se širokými pneumatikami však nekomunikují s volantem tak, jak bychom si přáli.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Charger SRT Hellcat je hodnocen na 12 mpg ve městě a 21 mpg na dálnici. To je docela působivé vzhledem k tomu, kolik výkonu je v tomto sedanu zabaleno. Jakmile v rámci našeho rozsáhlého testovacího programu otestujeme aktualizovanou pohonnou jednotku na naší dálniční trase s úsporou paliva 75 km/h, budeme schopni posoudit skutečnou spotřebu paliva.

Dodge Charger 2023 SRT Hellcat: specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Interiér SRT Hellcat sdílí styl a vnitřní prostor s krotčím Chargerem. Má však řadu žádoucích standardních funkcí a několik vlastních možností. Každý Charger SRT Hellcat má rychloměr 200 mph, kožený interiér a vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla. Paket Carbon & Suede“ nabízí také interiér vyrobený z pravého karbonu a obložení stropu z imitace semiše pro ještě sportovnější atmosféru. V interiéru je dostatek úložného prostoru na drobnosti a do velkého kufru Chargeru jsme mohli uložit sedm příručních tašek.

infotainment a konektivita

Každá nabíječka SRT Hellcat je dodávána s 8,4palcovým dotykovým displejem, který podporuje Apple CarPlay a Android automobil podporuje. Velká obrazovka rychle reaguje na vstupy a fyzické knoflíky a tlačítka usnadňují používání rozhraní. Chcete se vyřádit a zároveň trpíte masivním vyhořením? Dodge nabízí působivý audiosystém Harman/Kardon s 19 reproduktory.

Dodge Charger 2023 SRT Hellcat: specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Zatímco vysoce výkonný sedan má základní asistenční systémy pro řidiče, pokročilejší asistenční systémy, jako je adaptivní tempomat a automatické nouzové brzdění, nejsou k dispozici. Pro více informací o výsledcích nárazových testů nabíječky navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní sledování mrtvého úhlu
  • Standardní zadní upozornění na křížový provoz
  • Standardní zadní parkovací senzory
Dodge Charger 2023 SRT Hellcat: specifikace, cena, datum vydání

záruka a údržba

Dodge nabízí konkurenční omezenou záruku a záruku na pohonné ústrojí pro Charger SRT Hellcat, ale nezahrnuje bezplatnou plánovanou údržbu.

  • Omezená tříletá záruka nebo 36 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je pět let nebo 60 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Doporučená maloobchodní cena pro Dodge Charger 2023 je 90 060 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik