Fiat 500X 2023: Specifikace, Cena, Datum vydání

zatímco fiat Poté, co miniauto 500 a kombi 500L s třeskem opustily americký trh, Fiat 500X z roku 2023 tam zůstává, pravděpodobně proto, že je to jediný model znovuzrozené italské značky, který vypadá jako SUV. Nezáleží na tom, že nenabízí téměř žádné terénní schopnosti, přestože sdílí podvozek s překvapivě schopnými džíp odpadlík Rozdělí se.

Fiat 500X 2023: Specifikace, Cena, Datum vydání

500X se lépe hodí jako dojezdové vozidlo, i když jeho spotřeba je pouze průměrná. Je k dispozici s polokonvertibilní skládací střechou a standardně má malý čtyřválcový motor o výkonu 177 koní a pohon všech kol. Svým hezkým retro stylem se 500X odlišuje od tradičnějších malých SUV, jako je toto Kia Seltos , k Hyundai Kona a Mazda CX-30 , ale všechny tyto subkompaktní alternativy se lépe řídí. Některé z nich jsou také praktičtější, protože malá zadní sedadla a malý nákladový prostor 500X 2023 omezují jeho užitečnost.

Fiat 500X 2023: Specifikace, Cena, Datum vydání

Co je nového pro rok 2023?

Řada 500X byla letos zredukována na dva modely. Robustní modely Trekking a Trekking Plus byly ukončeny a námořní model Yacht Club Capri byl stažen z prodeje Fiatu již po roce. Zůstává základní verze Pop a elegantní varianta Sport.

Fiat 500X 2023: Specifikace, Cena, Datum vydání

Vzhledem k tomu, že styl je tak velkou součástí přitažlivosti tohoto crossoveru, zvolili bychom model Sport. 19palcová kola modelu Sport dávají modelu 500X pevnou půdu pod nohama a detaily interiéru jsou vkusné a stojí za prémii oproti standardnímu modelu Pop.

motoru, převodovky a výkonu

Všechny modely Fiat 500X jsou vybaveny přeplňovaným čtyřválcem o objemu 1,3 litru o výkonu 177 koní. Standardní výbavou je devítistupňová automatická převodovka a pohon všech kol. Systém pohonu všech kol má tři nastavení volitelná řidičem pro optimalizaci trakce v různých podmínkách.

Fiat 500X 2023: Specifikace, Cena, Datum vydání

Všechny modely jsou vybaveny 17″ hliníkovými koly, s výjimkou Sport, který je standardně dodáván s 18″ koly (volitelně pro dva modely Trekking) a 19″ koly na přání. Bez ohledu na úroveň výbavy není 500X nejrychlejším crossoverem ve své třídě a není ani nejzábavnější z jízdy. Odpružení Fiatu je pohodlné na dálnici, ale na klikatých venkovských silnicích ztrácí klid. Pokud hledáte zábavnější SUV, doporučuje se Kona nebo CX-30.

Fiat 500X 2023: Specifikace, Cena, Datum vydání

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Spotřeba paliva je na malý crossover poměrně mírná, přičemž EPA dává Fiatu 500X 24 mpg při jízdě ve městě a 30 mpg na dálnici. Jakmile budeme mít možnost řídit 500X na naší úsporné dálniční trase, aktualizujeme tento článek o výsledky testů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, pohodlí a nakládka

Prostor pro cestující v 500X je omezený a kvalita materiálů interiéru zdaleka není nejlepší ve své třídě. Pozitivní je, že ovládací prvky jsou dobře umístěny a pozice řidiče vyhovuje různým velikostem a tvarům karoserie. Atraktivní je také interiér, zejména ve sportovní verzi s vylepšenými sedadly a elegantními stylovými detaily. Fiat 500X má místo pro několik tašek s potravinami, ale kapacita nákladu je malá – dokonce i pro subkompaktní SUV – pouhých 14 kubických stop za zadními sedadly a 32 kubických stop se složenými sedadly.

Fiat 500X 2023: Specifikace, Cena, Datum vydání

infotainment a konektivita

Informační a zábavní systém s 7,0palcovou dotykovou obrazovkou s Apple CarPlay a Androidem automobil je součástí standardní výbavy Fiatu 500X. Továrně montovaný navigační systém a vylepšený audiosystém od Beats jsou pro Sport volitelně. Každý 500X má dva nabíjecí porty USB ve spodní části středové konzoly.

bezpečnost a asistenci řidiče

Paket Advanced Driver Assistance Package zahrnuje řadu asistenčních funkcí pro řidiče, jako je adaptivní tempomat, automatické nouzové brzdění, sledování mrtvého úhlu, varování před opuštěním jízdního pruhu a automatická dálková světla. Pro více informací o výsledcích nárazových testů 500X navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • K dispozici s adaptivním tempomatem a automatickým nouzovým brzděním
  • K dispozici je monitorování mrtvého úhlu s upozorněním na křížový provoz
  • Upozornění na vybočení z jízdního pruhu s dostupným upozorněním na vybočení z jízdního pruhu
Fiat 500X 2023: Specifikace, Cena, Datum vydání

záruka a údržba

Fiat nabízí solidní omezenou záruku, ale záruka na pohonné ústrojí 500X je přísná. Většina konkurentů nabízí záruku 5 let nebo 60 000 mil, zatímco Kona vede svou třídu se zárukou na hnací ústrojí 10 let nebo 100 000 mil.

  • Omezená čtyřletá záruka nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonnou jednotku je čtyři roky nebo 50 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Doporučená maloobchodní cena pro Fiat 500X 2023 je 20 990 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik