FIAT E-Scudo a E-Ulysse 2022: specifikace, cena, datum vydání

FIAT Professional oficiálně oznámil uvedení dvou nových dodávek: the FIAT Scudo 2022 a FIAT Ulysse 2022 . Oba modely jsou stejné vozidlo, Scudo je profesionální varianta a Ulysse cestovní. Není překvapením, že Scudo a Ulysse jsou totožné s ostatními dodávkami střední velikosti ze skupiny Stellantis.

FIAT E-Scudo a E-Ulysse 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Scudo tedy bude klonem Citroën Jumpy, Opel Vivaro a Peugeot Expert, zatímco Ulysse bude Citroën SpaceTourer, Opel Zafira a Peugeot Traveller. Kromě toho nesmíme ztratit ze zřetele skutečnost, že existuje také pátá dvojice sester, vyvinutá díky partnerství mezi Stellantis a Toyota: Proace a Proace Verso.

Scudo bude zodpovědné za nahrazení modelu Trafic’s Talent vyvinutého ve spolupráci s Renaultem, který je přímým dědicem první generace (1994-2006) a druhé generace Scuda (2007-2016) vyrobených společným vozem. mezi FIAT a PSA, Sevel. Ulysse nese jméno minivanu prodávaného v letech 1994 až 2014, rovněž vyráběného firmou Sevel.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Stejně jako jejich sestry se FIAT Scudo a Ulysse vyrábí v severní Francii. Uvedení na trh bude zpočátku probíhat v průběhu roku 2022. Díky použití modulární platformy EMP2, kterou také vidíme u modelů jako Peugeot 308 nebo Opel Grandland zjistíte, budou to dva modely s úrovní zdokonalení lepší než ostatní dodávky svého druhu.

FIAT E-Scudo a E-Ulysse 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

FIAT Scudo a Ulysse budou uvedeny na trh v roce 2022

Scudo, jehož kniha objednávek bude otevřena na konci roku, bude mít tři konfigurace karoserie: dodávku, minibus a pickup. Ulysse zase bude možné rezervovat v prvním čtvrtletí roku 2022. Zákazníci pak budou mít na výběr verze se šesti až devíti sedadly. Jedna i druhá se prodávají ve třech délkách (4,60 metru, 4,95 metru a cca 5,30 metru).

Očekává se, že oba budou mít 100% elektrický pohon, a přestože to ještě nebylo potvrzeno, mohou mít také variantu s vodíkovým palivovým článkem. Vzhledem k tomu, že elektrická verze Ducata se nazývá E-Ducato, nové elektrické dodávky s největší pravděpodobností budou E scudo a E-Ulysse znamenat .

K dispozici budou dvě baterie: jedna 50 kWh, která jim umožní homologovat dojezd 230 km WLTP, a jedna 75 kWh, která jim umožní dosáhnout 330 km WLTP. Vrtule je v obou případech stejná: elektromotor o výkonu 136 k (100 kW) a 260 Nm sdílený s ostatními elektrickými modely Stellantis. Pokud jde o zátěž, mohou dosáhnout 100 kW stejnosměrného výkonu a obnovit 80 % své autonomie za 30 minut (50 kWh baterie) nebo 45 minut (75 kWh baterie).