Fiat Tipo 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh

Nastávající nový Fiat Tipo 2021 dorazí v druhé polovině roku 2020 jako součást současné generace. Připomeneme jí, že je na trhu 4 roky a další 4 roky nebude žádná nová generace. Společnost však do svého závodu v Turecku významně investovala 200 milionů EUR.

Redesign se bude týkat exteriéru, změn uvnitř, ale také nových motorů s hybridními doplňky. Vozidlo je konkurenceschopné v segmentu C, ale cílem je přilákat některé kupce segmentu B za atraktivní cenu.

Fiat Tipo 2021 venku a uvnitř

Jak jsme již řekli, jsme někde uprostřed současné generace. Vnější změny přicházejí ve formě nového nárazníku a LED světlometů. Kabina by měla vidět nový a větší multimediální displej měřící 10,25 palce. Je nepravděpodobné, že by nové technologie stálo mnoho, protože k ceně příliš nepřidají, ale budou existovat nové bezpečnostní funkce.

Motor Fiat Tipo 2021

Italští inženýři oznamují, že cílem pro příští desetiletí je elektrifikace jejich modelů. Revidovaný Fiat Tipo by mohl být mezi prvními, kteří obdrželi hybridní pohonnou jednotku. Mluvíme o motorech Firefly s bateriemi 12 V a 48 V. Nabídka vedle něj musí zůstat současným přeplňovaným 1,6 l MJT dieselovým motorem se 120 koňmi. Je neoficiálně možné, že by mohl být přidán nový dieselový motor, mírně slabší 1,3 l MJT motor.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Novinkou jsou přeplňované motory 1,0L Firefly se 100 a 120 koňmi. Nejlepší volbou je 1,3 l pro sportovní vybavení se 150 koňmi.

Datum a cena vydání Fiat Tipo 2021

Datum uvedení na trh je podzim 2020. Prodej začíná v prosinci téhož roku. Cena zůstává dostupná. Nemělo by dojít k velkému skoku, protože Tipo zůstává jediným italským zástupcem v segmentu C. Zde nepočítáme trh crossoverů. Alfa Romeo také oznámila „přerušení výroby“ pro model Giuliette.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.