Acura NSX 2022: specifikace, cena, datum vydání

Čerstvá nová Acura NSX 2022 je na cestě. Toto krásné dvoumístné kupé je nejprestižnějším vozidlem Acura ve třídě superaut. Vyznačuje se atraktivním a sportovním designem, na který navazuje prostorná a velmi moderní kabina.

Stejně jako mnoho modelů Acura bude i nový NSX hostit spoustu nových technologií. Obecně je Acura velmi dobře známá automobilka pro výrobu pohodlných, mírně vzrušujících sedanů a SUV. Nejzajímavější zprávou je, že NSX přichází s novým pohonným ústrojím. Podle posledních informací má tento sportovní model využívat nový hybridní systém, který se bude skládat ze čtyř motorů spojených s twin-turbo V6.

Aktualizace Acura NSX 2022

Stejně jako předchozí model si i nový Acura NSX 2022 zachovává stejně atraktivní vzhled. V zásadě si všimnete několika drobných změn na předním rámu. Vypadá atraktivněji díky nové grafice světlometů a některým čistým liniím. Obecně platí, že každý kus tohoto superauta je vyroben s přesností. Acura NSX má stále stejný tvar a proporce superauta.

Nový vůz by měl být podle výrobce aerodynamicky lepší a mít nízkou světlou výšku. Stejně jako aktuální varianta má i ta nová stejný rozvor 103,5 palce a 47,8 palce na výšku, 176,1 palce na délku a 87,3 palce na šířku. Vozidlo váží 3878 liber, což je asi o 400 liber více než Audi R8 Coupe.

Funkce kabiny

Jako skutečný supersportovní vůz nabízí nová Acura NSX 2022 moderní kabinu a dostatek prostoru pro dva cestující. Velký zavazadlový prostor však nečekejte. Tento sporťák v podstatě pojme do kufru jen jeden golfový bag. Kabina je navíc tichá a pohodlná a z pozice řidiče vyzařuje sportovnost.

✓ Můžete také zkontrolovat:

NSX je standardně nabízeno se směsí kůže-Alcantara, volitelně je k dispozici celokožené čalounění se semianilinovou kůží. Dále je standardně vybaven 7palcovým dotykovým displejem, navigací s dopravními informacemi v reálném čase, integrací chytrého telefonu Apple CarPlay / Android auto, bezklíčovým vstupem / startováním, dvouzónovou automatickou klimatizací, vyhřívanými sedadly a ambientním osvětlením kabiny.

Specifikace pohonné jednotky Acura NSX 2022

Pod kapotou je nová Acura NSX 2022 k dispozici s neuvěřitelně výkonným hybridním systémem. Výrobce tentokrát k pohonu NSX používá dvojité turbodmychadlo a čtyři motory. Ve skutečnosti elektromotory posílají sílu na zadní kola, zatímco přední kola mají každé svůj vlastní elektromotor. Díky tomuto systému produkuje NSX o něco méně než 600 koní.

Podle Acura je nový model jedním z nejrychlejších aut na světě. Má zrychlit z nuly na 60 mil/h za pouhých 2,7 sekundy. Spárován s devítistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou, která je velmi hladká. Jak můžete vidět, odvádí skvělou práci a stojí méně než soupeři jako Lamborghini, McLaren nebo Porsche.

Kolik bude Acura NSX 2022 stát?

Jak jsem řekl, nová Acura NSX 2022 stojí méně než konkurenti jako Lamborghini, McLaren nebo Porsche. Začíná na zhruba 160 000 eurech a nabízí jeden z nejunikátnějších designů ve své třídě.

Kabina je moderní a plná nových technologií. Dvoumístné kupé Acura NSX podle mnoha spekulací dorazí později v průběhu roku s prestižnějším vzhledem než dříve.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis