Dodge Barracuda 2022: specifikace, cena, datum vydání

Comeback nejsvalnatějšího amerického auta, Dodge Barracuda 2022 , by přece jen mohl nastat. Pokud byste nevěděli, Chrysler poprvé vyráběl model Barracuda v letech 1964 až 1974. V té době si tento model okamžitě získal oblibu a zaujal zvláštní místo v srdcích milovníků klasických automobilů.

Dodge Barracuda 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Obecně můžeme být zvědaví, jak si Dodge poradí s ostatními modely ve stejném segmentu a co nového přinese, aby přilákal kupce. Mnoho zpráv však naznačuje, že nový dvoudveřový muscle car je na cestě a můžeme očekávat skvělý styl. Některé informace jsme již slyšeli, takže zde je vše, co o tomto skvělém voze víme.

Exteriér Dodge Barracuda 2022

K dispozici jsou rendery Dodge Barracuda a ukazují nový design. Zajímavé je, že novinka vypadá ve srovnání s předchozími generacemi jinak. Rozměry jsou však stejné a nabízejí velmi kompaktní provedení. Navíc je stejně jako u modelu Challenge výborná aerodynamika, což znamená dobré proudění vzduchu ve vyšších rychlostech.

Odpružení bude pravděpodobně podobné nastavení zadní nápravy, jaké jsme viděli na Challengeru. Kvalita konstrukce však bude jistě mnohem lepší, pokud bude použito více hliníkových materiálů, což povede k lehčímu šasi. Očekáváme také širokou škálu barev a laků jako je Red Vulcano, fialová, bílá, černá, žlutá a zelená.

Dodge Barracuda 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Funkce kabiny

Uvnitř očekáváme, že si nový Dodge Barracuda v roce 2022 vypůjčí spoustu odkazů na slavný model Challenge. To znamená spoustu kvalitních materiálů a stejné uspořádání sedadel. Technicky však neočekáváme od Challengeru žádné výrazné rozdíly.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Údajně bude Barracuda používat stejný 8,4palcový informační a zábavní systém, který podporuje nejnovější integraci telefonu Android Auto a Apple CarPlay. Mezi další funkce, které by měly být standardně dostupné, patří nová satelitní navigace, Bluetooth, Wi-Fi, elektronická kontrola stability, kontrola trakce, hlídání mrtvého úhlu a upozornění na křížovou dopravu. Očekáváme také, že bude nabízena řada volitelných bezpečnostních balíčků.

Dodge Barracuda 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Pověsti o motoru Dodge Barracuda 2022

Základní Dodge Barracuda 2022 bude s největší pravděpodobností využívat některé ze stávajících motorů. Prvním kandidátem je slavný 3,6litrový motor V6, který také pohání model Challenger. Tato jednotka produkuje 303 koní a 268 lb-ft točivého momentu.

Kromě tohoto motoru však očekáváme i přeplňovanou V8. Tento motor pod kapotou SRT Super Stock produkuje fantastický výkon 807 koní a točivý moment 707 lb-ft. Kromě toho také očekáváme alespoň jednu hybridní pohonnou jednotku, která by měla nabídnout vynikající účinnost. V následujících měsících výrobce s největší pravděpodobností zveřejní oficiální čísla.

Dodge Barracuda 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání, cena

Stále čekáme na oficiální prohlášení Dodge o comebacku Barracudy. Spousta zpráv naznačuje, že tento skvělý vůz můžeme očekávat někdy v příštím roce. Základní model bude z pohledu některých odborníků začínat na částce zhruba 28 000 eur. To je velmi cenově dostupné vzhledem k tomu, co tento model nabízí.