Chevrolet Camaro 2022: specifikace, cena, datum vydání

Jeden z nejpopulárnějších sportovních vozů, Chevrolet Camaro, je připraven na další aktualizace. Po tolika spekulacích o jeho ukončení bude nový Chevrolet Camaro oznámen v roce 2022 .

Podle posledních zpráv dostane připravovaný model novou barvu, drobné změny ve struktuře výbavy a některá vylepšení pohonného ústrojí pro modely SS a ZL1. Jak jistě víte, tento model se dodává ve dvou příchutích. K dispozici jsou dvoudveřová kupé a dvoudveřové kabriolety se skládací střechou. Obě verze vypadají atraktivně a obě se dostanou na trh jako modely 2022 v příštím roce.

Chevrolet Camaro 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Přestane Chevy vyrábět Camaro?

Z toho, co jsme slyšeli, bude nadcházející Camaro posledním modelovým rokem. To je velmi smutná zpráva pro nadšence pony car. Stejně jako předchozí generace však i nové Camaro poběží na platformě Alpha od GM. Pokud jste nevěděli, tato platforma je sdílena také s vozidly jako Cadillac ATS, Cadillac CTS, Cadillac CT4 a Cadillac CT5. Loňské Camaro dostalo aktualizaci uprostřed cyklu, která nabízí funky vzhled.

Tento model přichází s novými nárazníky, vylepšenou přední a zadní částí a také LED světlomety kupé. Jak jsme viděli předělané světlomety u modelu Blazer, bude nové Camaro obsahovat ještě tenčí světlomety. Díky tomu bude vypadat agresivněji než dříve. Jak již bylo zmíněno, ve stejném designu je k dispozici i dvoudveřový kabriolet se skládací střechou.

Chevrolet Camaro 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Vnitřní pověsti

Nadcházející Chevrolet Camaro 2022 bude mít moderní a sportovní kabinu. Rozložení zůstává stejné jako u předchůdce. V základu nový model nabízí prostor pro čtyři cestující. Obecně je interiér tradiční a mix starého a nového. Chevy přidal četné chromované rámečky na různé ovládací prvky. Nicméně, elegantní vnější design Camara způsobil některé ergonomické problémy v kabině. Drobné okénko stále působí klaustrofobickým dojmem a Chevy uvnitř použil levný černý plast.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Základní model Chevy Camaro 2022 1LS je však dobře vybaven. Standardní výbava zahrnuje tempomat, 8směrné sedadlo řidiče, 7palcový dotykový audiosystém s Apple CarPlay a Android Auto a mnoho dalšího.

Chevrolet Camaro 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Technické údaje pro pohonné ústrojí Chevrolet Camaro 2022

Čtyři motory jsou k dispozici pro Chevrolet Camaro 2022 . První základní model se skládá z 2,0litrového čtyřválce s turbodmychadlem s výkonem 275 koní a točivým momentem 295 lb-ft. Volitelně můžete upgradovat a získat výkonnější 3,6litrový V6. Toto zařízení nabízí o 335 HP vyšší výkon než základní zařízení.

Camaro SS je také k dispozici a je poháněno 6,2litrovým V8 s výkonem 455 koní. Tento motor najdeme i pod Corvettou. Nejvýkonnější motor pohání model ZL1. Tento motor má výkon 650 koní díky 6,2litrovému přeplňovanému motoru V8. V závislosti na modelu nabízí výrobce 6-, 8- a dokonce 10-stupňové převodovky.

Chevrolet Camaro 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání a cena Chevrolet Camaro

Přichází aktualizovaný Chevrolet Camaro 2022 a bude vypadat agresivněji než dříve. GM oznamuje, že model nové generace bude dostupný ve třetím čtvrtletí kalendářního roku 2021. Cenově předpokládáme, že nový model bude stát výrazně více než jeho předchůdce. Aktuální model LS Coupé začíná na zhruba 26 000 eurech včetně cílových poplatků. LT však stojí 26 500 eur, zatímco LT1 s manuální převodovkou těsně pod 35 000 eur.

Za výbavu SS musí kupující zaplatit 38 000 eur. Nejlépe vybavený model ZL1 může dosáhnout téměř 62 500 eur, zatímco model ZL1 1LE zaměřený na závodní okruhy dosahuje 71 000 eur. Pokud máte zájem o kabriolety, seženete jej za 33 000 eur, což je o 7 000 eur více než u základního kupé.