Honda HR-V 2022: Informace, ceny, technická data

Nejmenší crossover Honda HR-V bude pro modelový rok 2022 kompletně přepracován. Zajímavé je, že podle mnoha zpráv se očekává, že se dostane na trh do konce tohoto roku. Krásný design a aktualizovaná kabina s aktualizovanou technologií by měla novou Hondu HR-V 2022 zvýšit konkurenceschopnost ve své třídě.

Bude to však jasný boj myšlenek, vzhledem k tomu, že modely jako Hyundai Kona, Kia Seltos a Mazda CX-30 jsou ve stejném segmentu. Mnoho pověstí naznačuje, že nový HR-V v Evropě by mohl být poháněn hybridním pohonem zděděným z hybridních vozů Insight a Accord. Společnost bohužel neprozradila, který motor by mohl pohánět americkou verzi.

Vnější design Hondy HR-V 2022

Nová generace Hondy HR-V 2022 vypadá roztomile a nenápadně. Oproti předchozímu modelu se připravovaný model vyznačuje zcela novým designovým jazykem. Nejprve přichází se sportovnějším předním nárazníkem, který využívá novou mřížku a téměř identicky tvarované světlomety jako některé modely Hyundai. V zásadě máme stejný design jako nedávno představený model Vezel.

Celkově působí nové SUV sportovněji díky vystouplému designovému jazyku podobnému kupé s výrazně větší šestihrannou maskou chladiče. Kromě toho se valí na standardních 17palcových kolech, zatímco sportovní vybavení obsahuje větší a stylovější 18palcová kola. Stejně jako mnoho jiných SUV v segmentu má i HR-V manuální výklopné dveře. Pokud však hledáte modely s elektrickými dveřmi zavazadlového prostoru, možná budete chtít vyzkoušet novou Mazdu CX-30 nebo Chevy Trailblazer.

Moderní kabina

Uvnitř přijme Honda HR-V 202 2 modernější design než jeho předchůdce. Za prvé, design interiéru by měl zůstat klasický a atraktivní, s dostatkem prostoru pro pět cestujících. Očekává se mnoho změn a nejzajímavější je, že nový HR-V bude mít samostatně stojící displej infotainmentu.

Všechny modely pravděpodobně nabídnou více technologií, včetně standardního dotykového displeje informačního a zábavního systému s Apple CarPlay a Android Auto. Očekáváme také jemnosti, jako je integrované WiFi, rádio SiriusXM a navigace v palubní desce. Bezpečnost bude určitě lepší a příští Honda HR-V by měla být standardně vybavena automatickým nouzovým brzděním, upozorněním na opuštění jízdního pruhu a adaptivním tempomatem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Specifikace motoru Honda HR-V 2022

V Evropě bude nejnovější Honda HR-V 2022 vybavena hybridním pohonem. Podle mnoha pověstí by nové SUV mohlo přijmout stejný systém, jaký jsme viděli u hybridních vozů Insight a Accord.

Společnost ale zatím oficiálně nepotvrdila, jaký motor lze pod kapotou v severoamerickém modelu najít. S největší pravděpodobností bude používat silnější 2,0litrový čtyřválec s výkonem 158 koní, který byl přenesen z kompaktního Civicu.

Datum vydání a cena

Modernější Honda HR-V 2022 se na český trh dostala již v roce 2021. Nejmenší crossover SUV Hondy byl zcela přepracován.

Podle aktuálních informací z českého trhu se ceny nového modelu Honda HR-V pohybují od 699 900 Kč do 839 900 Kč v závislosti na zvolené výbavě (Elegance, Advance, Advance Style).

Pro přesné a aktuální ceny a dostupnost jednotlivých verzí a výbav doporučujeme navštívit oficiální stránky Honda ČR nebo kontaktovat autorizovaného prodejce.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.