BMW X4 2023: specifikace, cena, datum vydání

Pokud se vám líbí jízdní vlastnosti X3, ale krabicová karoserie je příliš jednoduchá, můžete se obrátit na dynamičtějšího bratra bmw X4 2023, který oslovuje i náročné zákazníky svým poutavým designem fastback. X3 a další SUV s hranatým ocasem nabízí více funkcí, ale X4 je více o stylu. Je to jako pár tenisek Gucci, které nosíte, když jdete se psem: puchýře, které způsobují, stojí za bolest, protože vypadají zatraceně dobře. Méně místa nad hlavou na zadních sedadlech a méně prostorný kufr jsou největšími kompromisy X4, protože zbytek vozu je identický s všeobecně uznávaným X3.

BMW X4 2023: specifikace, cena, datum vydání

Přeplňovaný čtyřválec a pohon všech kol jsou standardem na palubě, zatímco přeplňovaný řadový šestiválec poskytuje na přání ještě větší potěšení z jízdy. Interiér X4 je méně honosný, ale stále šik a kvalitní. Kromě toho BMW nainstalovalo mnoho technických funkcí. Pokud jsou styl a výkon stejně důležité, zvažte ještě ostřejší X4 M, který jsme testovali samostatně.

Co je nového pro rok 2023?

Bezklíčový vstup je nyní standardem a ovládání informačního a zábavního systému gesty již není součástí příplatkového prémiového paketu. Jinak jede X4 beze změny modelový rok 2023 .

BMW X4 2023: specifikace, cena, datum vydání
BMW X4 2023: specifikace, cena, datum vydání

Řadové šestiválcové turbo M40i je působivé, ale základní čtyřválcový turbodmychadlo 30i nabízí dostatek výkonu. Vybrali bychom tento model kvůli lepší spotřebě paliva a rezervovali bychom si prémiový balíček, abychom získali vybavení, jako jsou vyhřívaná sedadla a head-up displej.

BMW X4 2023: specifikace, cena, datum vydání

motoru, převodovky a výkonu

Základní model BMW X4 xDrive30i je poháněn přeplňovaným 2,0litrovým čtyřválcovým motorem o výkonu 248 koní a točivém momentu 258 lb-ft. Na závodním okruhu dokáže tento model sprintovat na 60 km/h za úctyhodných 6,2 s. Pokud chcete trochu více výkonu, X4 M40i je tou správnou volbou. Je vybaven 3,0litrovým přeplňovaným šestiválcovým motorem, který produkuje neuvěřitelných 382 koní a vyvine točivý moment 365 lb-ft.

BMW X4 2023: specifikace, cena, datum vydání

BMW X4 M40i zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhé 4,2 sekundy a jeho zvuk motoru je stejně působivý jako jeho zrychlení. Ovládání spouštění je na palubě standardní. Obě verze mají osmistupňovou automatickou převodovku, která posílá výkon na všechna čtyři kola. Ať už si vyberete kteroukoli X4, získáte SUV, které kombinuje ostré ovládání s jízdními vlastnostmi, se kterými je snadné žít.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

EPA odhaduje spotřebu paliva X4 xDrive30i na 21 mpg při jízdě ve městě a 28 mpg na dálnici, ale při našem testování jsme na dálnici zaznamenali spotřebu paliva 33 mpg. X4 M40i má odhadovanou spotřebu paliva EPA 21 mpg ve městě a 26 mpg na dálnici. V praxi jsme s tímto modelem dosáhli na dálnici 28 mpg. Navštivte webové stránky EPA pro více informací o spotřebě paliva X4.

BMW X4 2023: specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Jasná modernost je název hry v prémiovém interiéru X4. Středová konzola připomíná štít superhrdiny a je zakončena elegantně plovoucím dotykovým displejem. Prostor pro nohy vzadu je o 35,5 centimetru menší než u pragmatičtější X3 (36,4 centimetru). Kompromisy musíte u X4 dělat i v oblasti nákladového prostoru. Nabízí pouze 19 kubíků objemu nákladu při plném sezení a 51 kubíků při sklopených zadních sedadlech. Výrazně lépe si zde vede X3, která nabízí 29 kubických stop za druhou řadou sedadel a 63 kubických stop se sklopenými zadními sedadly.

BMW X4 2023: specifikace, cena, datum vydání
BMW X4 2023: specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

Základní model X4 má HD rádio a zvukový systém s 12 reproduktory. Apple CarPlay a Android Auto jsou standardem, takže můžete bezproblémově připojit vozidlo k vašemu zařízení. Standardem je také integrovaný navigační systém a informační a zábavní systém má 12,3palcovou obrazovku.

BMW X4 2023: specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

BMW nabízí celou řadu asistenčních systémů pro řidiče, ale nejpůsobivější technika je vyhrazena paketům výbavy na přání. Pro více informací o výsledcích nárazových testů X4 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Systém varování před kolizí s automatickým nouzovým brzděním ve standardu
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • K dispozici je adaptivní tempomat

záruka a údržba

Záruka X4 je ve srovnání s levnějšími mainstreamovými modely vynikající, ale ve srovnání s luxusními konkurenty pouze průměrná. Pravidelná údržba je zdarma. To je plus pro X4.

  • Omezená záruka 4 roky nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je 4 roky nebo 50 000 mil.
  • Bezplatná plánovaná údržba na 3 roky nebo 36 000 mil

Doporučená maloobchodní cena pro BMW X4 2023 xDrive30i je 52 795/58 995 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik