BMW i5 2023: Technická data, exteriér, ceny

BMW elektrizuje řadu 5. a BMW i5 bude brzy na silnicích a nedávno jsme na testovacích jízdách viděli testovací vůz.

Po i4 bylo jen otázkou času, kdy BMW daruje svému sedanu střední třídy elektrickou verzi. To se pak nazývá BMW i5 a bylo objeveno, když bylo ještě silně maskováno. Řekneme vám, co je zatím známo.

  • BMW i5 spatřeno během testovací jízdy
  • Prezentace plánovaná na rok 2023
  • Verze M s výkonem 700 hp možná
  • Staví na platformě CLAR 2. generace
  • Puristický interiér podobný i4 a iX

V budoucnu bude i5 soupeřit s již představeným Mercedesem EQE a nadcházejícím Audi A6 e tron na.

vnější design

Zatím toho moc nevidíš. i5 je stále velmi silně maskován, což naznačuje, že vozidlo je stále ve velmi rané fázi vývoje. Proporce jsou stále vidět. A to, co znáte, vám hodně připomíná klasickou řadu 5. Elektrická verze BMW se například více drží známého vzhledu sedanu než jeho konkurent Mercedes s EQE.

Kamufláž samozřejmě ukrývá spoustu senzorů a co se týče asistenčních a bezpečnostních systémů, tak i5 asi nebude v ničem horší než řada 7.

Motory a technické údaje

Už iX mohlo ukázat, jaké motory můžeme v i5 očekávat, protože oba modely využívají technologii eDrive páté generace. Konkrétně to znamená, že bychom při uvedení na trh pravděpodobně mohli vidět i5 eDrive40 a i5 xDrive50, které by měly produkovat 340 a více než 500 koní.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Dojezd by mohl být až 600 kilometrů a dá se očekávat, že v příštích letech přijdou na trh další verze BMW i5, které nabídnou ještě větší dojezd a mohly by být ještě sportovnější. Mluvíme samozřejmě o verzi M, která by BMW i5 M60 nadávala a již se nevyrábí. Zda vznikne elektrická alternativa k plnohodnotné M5, zatím není jasné.

Zahájení prodeje a ceny BMW i5 2023

Očekává se, že BMW i5 bude představeno v roce 2023. Do té doby je toho potřeba ještě hodně udělat a co by elektrický sedan mohl stát, není proto úplně předvídatelné.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.