Genesis GV80 2021: ceny, přehled, technická data

Genesis

Luxusní spin-off Hyundai Genesis konečně přidává zbrusu nový Genesis GV80 2021 do horkého, středně velkého segmentu. První SUV se znakem Genesis má dvě nebo tři řady sedadel, které jsou vybaveny spoustou pohodlí a prvotřídními technickými funkcemi. Součástí podnikání je také aktivní standardní bezpečnostní technologie, zatímco model s tenkým vzhledem vyniká. Kabina také dostává prémiové zacházení. Síla bude pocházet ze tří přeplňovaných motorů, včetně dieselového generátoru, který je k dispozici na vybraných trzích.

První SUV Genesis přichází na trh se jmény jako Mercedes GLE, BMW X5, Lexus RX a Jaguar F-Pace. Model by se měl prodejců dotknout letos v létě za základní cenu kolem 50 000 USD.

Genesis GV80 2021: design

Zcela nové třířadé SUV Genesis GV80 2021 vychází ze sedanu G80 a má podobné designové prvky jako nedávno aktualizovaný sedan G90. Model měří nárazník 194,7 palce na nárazník, zatímco sedí na rozvoru dlouhém 116,3 palce. Šířka je 77,8 palce a výška je 67,5 palce.

Z vizuálního hlediska přitahuje model pozornost velkou mřížkou ve tvaru štítu, která se podobá masce aktualizovaného sedanu G90. Znatelný je také nový design čtyřhlavých světlometů a sportovní tvarovaný přední nárazník.

Připravované SUV Genesis má také krásně tvarovanou kapotu, zatímco profil je definován vysoko posazenou charakterovou linií. Zadní část je dodávána také s vodorovně nasměrovanými osvětlovacími jednotkami a sportovním zadním nárazníkem. 

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní vybavení, vybavení:

Kabina zcela nového SUV se znakem Genesis má nadstandardní atmosféru a je vybavena prvotřídním komfortem a technickými prvky od základní verze.

Genesis GV80 2021 obdrží neobvyklý materiál léčbu v kombinaci s vložkou z chuchvalec dřeva, kovu akcenty a okolního osvětlení. Čistá vodorovně zarovnaná palubní deska má štíhlou 14,5palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu, která je umístěna na horní části palubní desky. Hlavní obrazovku lze ovládat tlačítky nebo ovladači na středové konzole.

Kabina modelu GV80 by měla být mimořádně tichá díky novému systému aktivního potlačení hluku, který snižuje hluk motoru, ale také hluk větru a silnic.

Na úrovni výbavy nabízí Genesis GV80 vyhřívaná a chlazená sedadla v prvních dvou řadách, přičemž by měla být k dispozici také masážní funkce. Pro snížení únavy při dlouhé jízdě bude k dispozici sedadlo řidiče Active Motion se sedmi vzduchovými buňkami. K dispozici je konfigurace pěti a sedmi sedadel, přičemž zadní sedadla jsou vhodná pouze pro děti. GV80 se dodává také s koženým interiérem základní verze.

Genesis chce také vybavit své první SUV standardním balíčkem systémů aktivní bezpečnosti. Kromě 10 airbagů bude tento model vybaven standardním automatickým nouzovým brzděním s detekcí chodců, varováním před vybočením z jízdního pruhu, asistentem udržování v jízdním pruhu, adaptivní plavbou s poloautonomním jízdním režimem. K dispozici bude také monitorování mrtvého úhlu, automatické zadní brzdění a monitor pozornosti řidiče.

Genesis GV80 2021: výkon

Pokud jde o výkon, Genesis GV80 2021 spoléhá na přeplňované zážehové řadové motory 4 a twin turbo V6. Na vybraných trzích bude k dispozici přeplňovaný vznětový motor.

2,5litrový řadový motor s turbodmychadlem by měl produkovat přibližně 300 koní. 3,5litrový twin turbo V-6 by měl zvýšit výkon na 375 jednotek. 3,0litrový motor s naftovým motorem by měl produkovat 274 koní, ale v USA se nedostává. Ať už je použit jakýkoli motor, bude smíchán s 8stupňovou automatickou převodovkou. Hybridní hnací ústrojí by se mělo objevit také později v životním cyklu.  

Genesis GV80 rovněž nabízí systém pohonu všech kol a pohon všech kol s elektronicky řízeným diferenciálem s omezeným prokluzem. GV80 má elektronicky řízené, nastavitelné tlumiče se senzory namontovanými na kabině, které sledují cestu a nastavují odpružení.

Genesis GV80 2021: vydání, cena

Genesis GV80 2021 byl kritizovaný debut ve třech verzích letos v létě. Základní verze by měla být kolem 50 000 eur, zatímco u střední verze se očekává, že bude k dispozici za 58 000 eur. Špičkový výkon GV80 Ultimate se odhaduje na zhruba 65 000 eur.

Genesis odhalí více detailů blíže ke spuštění modelu, včetně údajů o výkonu a funkcí, které budou k dispozici v každé úrovni výbavy.

Tento model také nabízí jeden z nejlepších záručních balíčků ve své třídě, a to až 10 let nebo 100 000 mil.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.