Volvo XC60 2021: Prezentace, ceny, technická data

Pokud hledáte luxusní SUV se silným a nezávislým duchem, připravované  Volvo XC60 2021 je  dokonalým kandidátem. Švédské střední SUV je připraveno přijít s nápoji příští rok. Výjimečná estetika a výjimečné bezpečnostní funkce jsou hlavními rysy tohoto modelu.

S atraktivním designem a vytříbeným hnacím ústrojím je toto dvouřadé / pětimístné kompaktní luxusní SUV lákavým rivalem, jako jsou BMW X3, Mercedes-Benz GLC, Audi Q5 a Acura RDX. Nadcházející model XC60 bude i nadále k dispozici ve více konfiguracích a v nabídce je i plug-in hybrid.

Volvo XC60 2021 nabízí elegantní a robustní design

Design modelu  Volvo XC60 2021  zůstane do značné míry stejný. Výrobce tu a tam provede určité změny a zvýší konkurenceschopnost tohoto SUV na trhu. Jak možná víte, model XC60 se rozměrově používá mezi většími modely XC70 a menšími modely XC40.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnější design   modelu  Volvo XC60 2021 je navíc  elegantní a odolný. S přední maskou chladiče a slavným designem „Thor’s Hammer“ je toto SUV na trhu individualitou. Paket R-Line navíc nabízí ještě agresivnější vzhled s lesklou černou maskou chladiče a vytříbenými 21palcovými koly.

Výjimečná bezpečnost

Stejně jako XC90 nabízí i chystaný model XC60 skvělé zabezpečení. Tento model zahrnuje systém varování před vybočením z jízdního pruhu, odlehčení odtoku, automatické nouzové brzdění a systém, který si poradí s chodci, cyklisty a velkými zvířaty.

Nepostradatelné občerstvení uvnitř

Připravované  Volvo XC60 2021  přinese interiéru důležité osvěžení. Říká se, že nová generace modelu XC60 by mohla získat třetí řadu sedadel. Úředníci však stále tyto pověsti nepotvrdili. Švédské střední SUV XC60 nabízí prostornou kabinu se stejným exkluzivním prostředím jako její větší bratr XC90.

Stejně jako dříve je tento model k dispozici ve třech hlavních konfiguracích: Momentum, R-Design a Inscription. Standardní balíček Momentum zahrnuje panoramatické střešní okno, dvouzónovou klimatizaci, přední sedadla v 10 směrech a elektrické dveře zavazadlového prostoru. Nový, aktualizovaný vertikální 9palcový dotykový displej s automatickou integrací Apple CarPlay / Android a audiosystémem s 10 reproduktory / 330 wattů je standardem.

Mezi další doplňky vyšších panelů patří vyhřívaná zadní sedadla a vyhřívaný volant, přední sedadla s ventilačními a masážními funkcemi a prémiový audiosystém od společnosti Bowers & Wilkin.

Volvo XC60 2021 pod kapotou

Stejně jako dříve nabízí výrobce automobilů Volvo tři varianty motoru. Základem je  Volvo XC60 2021  T5. Motor této verze se skládá z 2,0litrového přeplňovaného motoru Inline-4, který poskytuje výkon 250 koní a točivý moment 258 lb-ft. Tento model je jediný, který používá systém FWD. Všechny ostatní motory jsou standardně vybaveny pohonem všech kol.

Jako volitelnou možnost výrobce používá 2,0litrový řadový motor se 4 kompresory, který produkuje 316 koní a obrovský točivý moment 295 lb-ft. Toto hnací ústrojí pohání populární T6.

Plug-in hybrid

Jak již bylo zmíněno, bude k dispozici také plug-in hybrid. Tato verze je nižší než u T8 a využívá hladkou a propracovanou 8stupňovou automatickou převodovku.

Kromě toho se hnací ústrojí T8 skládá z přeplňovaného motoru 2,0 l Inline-4 s kompresorem, který poskytuje výkon 400 k a točivý moment 472 lb-ft. Díky tomuto motoru je T8 jednou z nejekonomičtějších na trhu. Podle nejnovějších údajů poskytuje tento motor spotřebu paliva podle EPA City / Highway: 58 mpge.

Datum vydání a cena modelu Volvo XC60 a cena 2021

Pokud jsou zprávy správné, v příštím roce bude k dispozici zcela nové Volvo XC60 2022. Očekává se, že bude mít aktualizovaný vzhled interiéru i exteriéru a mírně vyšší cenu.

Cena T5 bude 950 000 Kč, což je o 225 000 Kč více než dříve. T6, který nabízí více výbavy a výkonnější motor, bude stát něco přes 1 090 000 Kč, zatímco plug-in hybrid T8 bude stát 1 392 500 Kč.

Pro aktuální a přesné informace o cenách a dostupnosti jednotlivých verzí a výbav doporučujeme sledovat oficiální stránky Volvo ČR nebo kontaktovat autorizovaného prodejce.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.