Volvo V90 Cross Country 2022: Prezentace, ceny, technická data

Volvo

SUV Volvo V90 Cross Country (2022) představil švédský výrobce v září 2015. Tato varianta se od standardního vozu liší zvýšenou světlou výškou a ochranným plastovým bodykitem.

vnější

Design je dnes jednou ze silných stránek Volva – Skandinávci měli vždy pověst skutečných profesionálů. Celá řada 90 vypadá velmi působivě a v tomto ohledu bezesporu předčí své německé konkurenty.

Přední část nového Volva V90 Cross Country 2022 vypadá minimalisticky, intenzivně a sofistikovaně. Vyznačuje se stylovou mřížkou chladiče se spoustou vertikálních žeber, velkým logem uprostřed a stříbrným rámem.

Po stranách ho lemují světlomety s výrobcem tradičním LED denním svícením, tzv. „Thor’s Hammers“. Spodní část nárazníku je až na zespod trčící stříbrnou skluznici černá a na bocích dole jsou mlhovky.

Profil nového Volva V90 Cross Country pro rok 2022 vypadá odpovídající své třídě: brutálně drahý a prémiový. Velká litá kola s nízkoprofilovými pneumatikami jsou stylově navržena. Přední a zadní světla jsou téměř celá vidět. Zadní střecha má anténu se žraločí ploutví a malý spoiler na okraji.

Zadní část vozu vypadá stejně efektně jako přední a možná ještě zajímavější. Klíčovým prvkem jsou samozřejmě velké, složité světlomety lomeného tvaru, které se skládají ze dvou částí – jedné lemující zadní sloupek a menší na zadních dveřích.

Sportovní temperament vozu podtrhuje jeho „sbalený“ vzhled, velké, zakřivené koncovky výfuku a široké pneumatiky.

interiér

Interiér nového Volva V90 Cross Country pokračuje ve skandinávském stylu prvního z řady 90, crossoveru XC90. Interiér odpovídá sedanu S90 a standardnímu kombi. Komfort, minimalismus a přirozenost jsou přítomny.

Kromě již zmíněných atributů lze interiér kombíku označit také za moderní a technologicky vyspělý. Když se řidič posadí na své místo, má přístup k velkému multifunkčnímu koženému volantu se třemi paprsky a horizontálními paprsky připomínajícími malé klávesnice.

Za volantem je velká elektronická přístrojová deska s širokými možnostmi nastavení a četnými ukazateli.

V pravé horní části středové konzoly, mezi dvěma velkými větracími otvory, je velký svislý informační a zábavní systém s dotykovou obrazovkou, který se poprvé objevil na Volvu XC90 II.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Dobrý výkon, příjemná grafika a rozhraní připomínající smartphone. Pod ním je několik tlačítek, která usnadňují a urychlují ovládání některých funkcí systému.

Celkově interiér nového Volva B90 Cross Country pro rok 2022 okamžitě dává pocit drahého vozu: vysoce kvalitní kůže, prošívání, vložky ze dřeva nebo uhlíkových vláken a mnoho malých detailů.

Interiér je prostorný a pohodlný pro řidiče i spolujezdce. Pohodlná sedadla, na kterých můžete bezpečně cestovat i na dlouhých cestách, prostorná pohovka vzadu – vše na nejvyšší úrovni.

Charakteristika

Volvo V90 Cross Country 2022 má pětidveřovou karoserii a pojme až pět lidí. Vozidlo má tyto celkové rozměry: délka – 4 939 mm, šířka – 1 879 mm, výška – 1 543 mm, rozvor – 2 941 mm. Pohotovostní hmotnost je 1 920 kg a objem kufru se pohybuje od 851 do 1 526 litrů.

Tento model je vybaven nezávislým zavěšením obou náprav: dvojitými příčnými rameny vpředu a víceramennými vzadu s kompozitním příčníkem. Ventilované kotoučové brzdy na přední a zadní nápravě. Kola jsou 18″.

Volvo V90 Cross Country je k dispozici se čtyřválcovými přeplňovanými motory řady Drive-E (index T) a vznětovými motory (D):

  • T5 2.0L – 249 koní a 350 Nm
  • T6 2.0L – 320 koní a 400 Nm
  • D4 2.0L – 190 koní a 400 Nm
  • D5 2,0 l – 235 koní a 480 Nm

Všechny motory jsou spárovány s 8stupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

Cena

Volvo V90 Cross Country je k dispozici ve dvou konfiguracích: Plus a Pro.

Jak vysoké jsou náklady? Podle oficiálních stránek prodejce je cena nového Volva B90 Cross Country 2022 70 400 eur.

testovací jízda

Na silnicích v okolí švédského lyžařského střediska Ore jsem nikdy nemusel v nastavení podvozku používat režim off-road, zděděný z crossoveru Volvo XC90: přenáší více točivého momentu na zadní kola, aktivuje kontrolu sjíždění z kopce, „vyprázdní“ odezva volantu a plynu se zjemní.

Ale na ledem pokrytých cirkumpolárních dálnicích a serpentinách se kombi s vysokou střechou chová příkladně ve všech ostatních režimech: Eco, Comfort a Dynamic. Dlouhé a krátké nerovnosti, které nejsou na švédských horských silnicích ničím neobvyklým, hutné odpružení spolkne bez náznaku poruchy a stabilizační systém umožňuje – promiňte mi švédskou dopravní policii – nadměrné smyky: ESP není úplně vypnuté, ale vy může mít vlastní Release grip ve sportovním režimu.

Volvo V90 Cross Country je radost řídit: je důstojným nástupcem slavného kombi XC70, které bylo v tomto segmentu na ruském trhu nesporným lídrem. První vozy nové generace dorazily do země na konci února a jistě budou stejně oblíbené – nejen kvůli ceně.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.