BMW iX1 2022: specifikace, cena, datum vydání

a BMW iX1 2022 (s kódovým označením U11) se prodává jako třetí generace derivátu BMW Blog, podle BMW Blog BMW X1 přichází na trh, který oslaví světovou premiéru v červnu 2022. Testování varianty ICE se sériově vyráběnými díly karoserie a plně elektrickým BMW iX1 začalo v Německu a dalších částech Evropy v roce 2020, což poskytlo náhled na to, co lze očekávat.

BMW iX1 2022: specifikace, cena, datum vydání

Vzhledem ke vztahu mezi Mk3 BMW X3 a BMW iX3 předpokládáme téměř identický design pro BMW X1 electric, s nejnápadnějšími změnami včetně prvků, jako jsou uzavřené mřížky chladiče, exkluzivní kola v uhlazenějším, aerodynamičtějším designu a modrých akcentech na nárazníkech, prazích, mřížce a aerodynamičtějších kolech s nízkým valivým odporem pneumatiky.

Designový jazyk by měl být evolucí současného modelu se sportovnějším vzhledem a ostřejšími rýhami. Nejvýraznější živel očekává se však ledvinová mřížka, která u elektrické verze poroste a slábne. Vzadu by svítilny navazovaly do tvaru L a chybět nebude velký spoiler s brzdovým světlem. Zadní okno bude malé a vzhledem k špionážním záběrům ukazujícím více shrbenou střechu neočekáváme žádné zásadní zlepšení výhledu dozadu.

Zkušební prototypy BMW iX1 byly spatřeny po Evropě kolem Nového roku, jak ztratily svou kamufláž a odhalily nové detaily. V tomto videu od CarSpyMedia iX1 projíždí ulicemi Mnichova poblíž centrály BMW. Zajímavé je, že BMW testovalo tento model se standardními světlomety. Je zde prvek duálních světel LED pro denní svícení ve tvaru písmene C, který se obvykle vyskytuje u vozidel BMW. Na zádi je elegantní zadní LED světlo s integrovaným střešním spoilerem.

BMW iX1 2022: specifikace, cena, datum vydání

Vnitřní

Špionážní fotografové zachytili interiér BMW X1 2022, což nám pomohlo získat představu o tom, co očekávat od jeho plně elektrické varianty. Zakřivený displej BMW, který je BMW iX debutoval, bude k dispozici v BMW X1 2022 a tedy možná i v BMW iX1. Jediný široký panel na palubní desce, nakloněný směrem k řidiči, spojí informační displej řidiče (sdružený přístroj) s ovládacím displejem (dotyková obrazovka). Místo tradičních dvou výdechů klimatizace ve středové konzole bude pravděpodobně jeden, široký výdech klimatizace.

Dotykový displej a sdružený přístroj, které budou pravděpodobně mít úhlopříčku 12,3 palce, by měly být součástí nové generace BMW iDrive, běžící na operačním systému BMW 8. Očekávejte méně tlačítek a přepínačů, přičemž většina funkcí je dostupná prostřednictvím dotykové obrazovky a hlasových příkazů.

Zážitek z navigace by měl být díky BMW Maps zcela nový. Cloudový systém nabízí rychlý výpočet trasy a spolu s možností Connected Parking více informativní pomoc při hledání volného parkovacího místa v blízkosti cíle. Existují i ​​návrhy na trasu, kde je větší šance na nalezení parkovacího místa v blízkosti cíle. Connected Charging je navržen tak, aby pomohl řidičům najít nabíjecí stanice.

Interiér by se měl vyznačovat použitím ekologičtějších materiálů, speciální barevnou kombinací čalounění a obložení a některými výraznými prvky elektroniky specifických pro elektromobily.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Varianty a specifikace BMW iX1

BMW iX3 má standardně 74 kWh baterii (čistá kapacita), která umožňuje dojezd až 460 km v rámci WLTP (nebo až 520 km v testovacím cyklu NEDC). BMW iX1, omezené svými menšími rozměry a potenciálně nižší maloobchodní cenou, nabídne možnost s nižší baterií.

BMW iX1 2022: specifikace, cena, datum vydání

Podle blogu BMW se můžeme těšit na dva akumulátory: 38 kWh a 74 kWh ve 400V pohonném ústrojí. 38 kWh baterie by mohla nabídnout dojezd (WLTP) 200 km (125 mil) a je zaměřena na zákazníky, kteří potřebují auto pouze na krátké cesty, jako je kancelář, škola a obchod s potravinami. Tato varianta by výrazně snížila vstupní bariéru. Druhý jmenovaný by nabízel dojezd (WLTP) až 400 km (250 mil) a byl by zaměřen na rodiny na výlety nebo výlety autem a na místa, kde infrastruktura nabíjení nevzbuzuje důvěru.

Navíc podobně jako u BMW i4 série, jedno a dvoumotorové varianty nabízené. Podle BMWBlog bude řada variant zahrnovat iX1 eDrive20 s výkonem pod 200 k a iX1 eDrive30 s přibližně 250 k. První měla být jednomotorová varianta FWD a druhá dvoumotorová varianta AWD.

Pokud je hnací ústrojí iX1 pouze upravenou variantou iX3, počítejte se stejnosměrným nabíjecím výkonem 150 kW, který stačí k dosažení 100 km dojezdu (WLTP) za 10 minut nabíjení. Zajímavé je, že zprávy z Číny hovoří o 70,27kWh baterii pro BMW i3 sedan, což je další jednotka, kterou by BMW pro iX1 zvažovalo.

funkce

digitální klíč

Volitelným prvkem, který bude pravděpodobně k dispozici u BMW iX1, bude digitální klíč. Funkce BMW Digital Key umožňuje uživatelům odemykat svá auta pomocí vestavěné technologie NFC (Near Field Communication). Vše, co uživatel musí udělat, je přiložit chytrý telefon k klice dveří, aby odemkl vůz, a poté jej umístit do kolébky pro bezdrátové nabíjení, aby mohl začít. V současné době je tato funkce podporována na iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max a novějších telefonech se systémem iOS 13.6 a novějším a Apple Watch Series 5 a novějším s WatchOS 6.2.8 nebo novějším. Digitální klíč lze také sdílet až s 5 uživateli s možností nastavit omezení pro různé funkce vozidla, jako je nejvyšší rychlost, výkon motoru a dokonce i hlasitost zvukového systému.

Nové hlasové ovládání

S uvedením nových X3 a iX3 v loňském roce bylo hlasové ovládání BMW vylepšeno tak, aby bylo interaktivnější a provádělo nové příkazy. Inteligentní osobní asistent nyní dokáže rozpoznat, odkud příkaz přichází, a naklonit se k řidiči nebo spolujezdci prostřednictvím grafického displeje na obrazovce. Pokud je například podán požadavek na snížení teploty v kabině, osobní asistent může snížit teplotu pouze na té straně, ze které byl požadavek vznesen.

Aplikace BMW News

Aplikace BMW News byla také přepracována, aby zobrazovala personalizovanější informace o větším SUV. Do systému byli integrováni další hlavní poskytovatelé zpráv a zlepšila se kvalita zvuku při předčítání zpráv přes reproduktory. Očekávejte, že iX1 bude těžit z vylepšeného softwaru.

datum výroby a vydání

Dlouhodobým cílem BMW Group je dosáhnout do roku 2030 kumulativního prodeje elektromobilů ve výši přibližně deseti milionů a klíčové uvedení jako BMW iX1, BMW i7 a BMW i5 ji k tomuto cíli nasměrují. Během konferenčního hovoru společnosti o zisku za druhé čtvrtletí roku 2021 Oliver Zipse, generální ředitel, řekl, že společnost plánuje do roku 2023 nabídnout možnost elektromobilu téměř ve všech segmentech, ve kterých má zastoupení. Zipse dále hovořil o plánu spuštění iX1.

Od této chvíle budou nové modely následovat v rychlém sledu: během příštích dvou let uvedeme na trh zcela elektrické verze BMW řady 7, X1 a 5.

Oliver Zipse, generální ředitel BMW Group ( Q2 Konferenční hovor o výdělcích za rok 2021) v srpnu 2021

BMW iX1 2022: specifikace, cena, datum vydání

V tiskové zprávě ze 7. prosince 2021 BMW Group potvrdila, že uvede na trh X1 EV v roce 2022.

Během příštího roku BMW Group rozšíří svou elektrifikovanou produktovou řadu o plně elektrické verze BMW řady 7 a BMW X1.

Dne 7. prosince 2021 BMW Group oznamuje dodání svého miliontého elektromobilu

Podle uživatele Bimmerpost ynguldyn zahájí BMW (závod Regensburg v Německu) výrobu nového BMW X1 v červenci 2022. Elektrická verze by se mohla začít vyrábět ještě letos. V listopadu 2020 BMW oznámilo, že její závody v Regensburgu a Lipsku budou od letošního roku převedeny na výrobu bateriových modulů a vysokonapěťových baterií.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis