Audi Q2 2022: Technická data, změny, cena

Nadcházející Audi Q2 2022 je německý malý crossover, který dorazí v listopadu. Tento model dostává svěží vzhled a modernější interiér. Audi údajně prostřednictvím variant výbavy přidá mnoho nových technologií a asistenci řidiči. Úplně první verze tohoto kompaktního crossoveru byla navíc představena před třemi lety a od té doby se těší velké oblibě. Čerstvá nová verze se na evropský trh dostane letos v listopadu, zatímco prodej v CR má začít v prvním čtvrtletí roku 2022.

Varianta e-Tron je také v provozu a bude pravděpodobně představena společně se všemi ostatními motory. Vzhledem k tomu, že Q2 je přenosný model, určitě využije některé ze stávajících hnacích ústrojí.

Redesign Audi Q2 2022

Audi Q2 2022 je nový malý crossover, který obdrží drobné aktualizace styling od předchozí generace. Obecně to vypadá hezky a je to aktuální. Výrobce provedl některé změny pro rok 2022 a Q2 přichází s lepším tělem a nápadnější grafikou na mřížce a světlometech. Celkově byl design aktualizován a nový Q2 vypadá lépe než kdy předtím.

Na zádech ale zůstává nové Audi Q2 zcela nedotčené. Má stejná LED zadní světla a nárazník. Pokud se vám líbí sportovněji, můžete obecně zvolit varianty S line a Black Edition. Oba modely jsou k dispozici se spoustou černých akcentů a působivými 19palcovými litými koly. Podle mnoha pověstí představí Audi také některé nové barvy exteriéru.

Změny v interiéru

Uvnitř se nové Audi Q2 2022 nebude lišit od svých sourozenců. Design interiéru se navíc liší v závislosti na variantě výbavy. Q2 má stejné uspořádání sedadel jako dříve a dokonce i základní verze nabízí mnoho výhod. Doporučujeme model Black Edition, který je standardně dodáván s novým 12,3palcovým virtuálním kokpitem a 8,3palcovým dotykovým displejem infotainmentu. Tato verze také nabízí velmi podpůrný systém hlasového ovládání a zadní parkovací senzory.

Pokud by vám to však nestačilo, nabízejí nejvyšší možnosti výbavy větší luxus, jako je kožené čalounění nappa, zvukový systém B&O a neuvěřitelná panoramatická posuvná střecha. Pro asistenční funkce nového Audi Q2 včetně adaptivního tempomatu, monitorů mrtvého úhlu a částečně autonomního parkovacího systému.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Možnosti motoru Audi Q2 2022

Čerstvé nové Audi Q2 2022 bude k dispozici s některými možnostmi motoru. Základní crossover bude i nadále používat 1,0litrový motor s výkonem 116 koní. Volitelný 1,5litrový benzínový motor TFSI, který vyvíjí přibližně 150 koní, má větší výkon. Tato bruska je standardně vybavena systémem start-stop, který deaktivuje válce, aby ušetřil trochu paliva. Stejně jako u mnoha modelů Audi lze tuto funkci také vypnout výběrem sportovního režimu.

Nejvýkonnější verze bude rozhodně pod kapotou „40 TFSI“. Tento model používá 2,0litrový motor a 48voltový hybridní elektrický systém. To produkuje kolem 200 koní. Podle Audi bude tato verze využívat také pohon všech kol Quattro, který je lehčí a efektivnější. Zcela elektrické pohonné ústrojí je v provozu a údajně nabídne dojezd přibližně 300 mil.

Datum vydání Audi Q2 2022, cena

Audi Q2 2022, malý crossover SUV, dorazí na evropské trhy v průběhu listopadu. Podle našich informací bude nová verze stát 799 000 Kč, což je o něco více než u předchozího modelu.

Pokud jde o Spojené státy, nejnovější Q2 dorazí v prvním čtvrtletí roku 2022. Ceny hybridních a plně elektrických verzí však zatím nebyly zveřejněny. Zůstaňte naladěni na další novinky.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.