Audi Q2 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Nadcházející Audi Q2 2022 je německý malý crossover, který dorazí v listopadu. Tento model dostává svěží vzhled a modernější interiér. Audi údajně prostřednictvím variant výbavy přidá mnoho nových technologií a asistenci řidiči. Úplně první verze tohoto kompaktního crossoveru byla navíc představena před třemi lety a od té doby se těší velké oblibě. Čerstvá nová verze se na evropský trh dostane letos v listopadu, zatímco prodej v USA má začít v prvním čtvrtletí roku 2022.

Varianta e-Tron je také v provozu a bude pravděpodobně představena společně se všemi ostatními motory. Vzhledem k tomu, že Q2 je přenosný model, určitě využije některé ze stávajících hnacích ústrojí.

Audi Q2 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Redesign Audi Q2 2022

Audi Q2 2022 je nový malý crossover, který obdrží drobné aktualizace styling od předchozí generace. Obecně to vypadá hezky a je to aktuální. Výrobce provedl některé změny pro rok 2022 a Q2 přichází s lepším tělem a nápadnější grafikou na mřížce a světlometech. Celkově byl design aktualizován a nový Q2 vypadá lépe než kdy předtím.

Na zádech ale zůstává nové Audi Q2 zcela nedotčené. Má stejná LED zadní světla a nárazník. Pokud se vám líbí sportovněji, můžete obecně zvolit varianty S line a Black Edition. Oba modely jsou k dispozici se spoustou černých akcentů a působivými 19palcovými litými koly. Podle mnoha pověstí představí Audi také některé nové barvy exteriéru.


Audi Q2 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Změny v interiéru

Uvnitř se nové Audi Q2 2022 nebude lišit od svých sourozenců. Design interiéru se navíc liší v závislosti na variantě výbavy. Q2 má stejné uspořádání sedadel jako dříve a dokonce i základní verze nabízí mnoho výhod. Doporučujeme model Black Edition, který je standardně dodáván s novým 12,3palcovým virtuálním kokpitem a 8,3palcovým dotykovým displejem infotainmentu. Tato verze také nabízí velmi podpůrný systém hlasového ovládání a zadní parkovací senzory.


Pokud by vám to však nestačilo, nabízejí nejvyšší možnosti výbavy větší luxus, jako je kožené čalounění nappa, zvukový systém B&O a neuvěřitelná panoramatická posuvná střecha. Pro asistenční funkce nového Audi Q2 včetně adaptivního tempomatu, monitorů mrtvého úhlu a částečně autonomního parkovacího systému.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Možnosti motoru Audi Q2 2022

Čerstvé nové Audi Q2 2022 bude k dispozici s některými možnostmi motoru. Základní crossover bude i nadále používat 1,0litrový motor s výkonem 116 koní. Volitelný 1,5litrový benzínový motor TFSI, který vyvíjí přibližně 150 koní, má větší výkon. Tato bruska je standardně vybavena systémem start-stop, který deaktivuje válce, aby ušetřil trochu paliva. Stejně jako u mnoha modelů Audi lze tuto funkci také vypnout výběrem sportovního režimu.


Nejvýkonnější verze bude rozhodně pod kapotou „40 TFSI“. Tento model používá 2,0litrový motor a 48voltový hybridní elektrický systém. To produkuje kolem 200 koní. Podle Audi bude tato verze využívat také pohon všech kol Quattro, který je lehčí a efektivnější. Zcela elektrické pohonné ústrojí je v provozu a údajně nabídne dojezd přibližně 300 mil.

Audi Q2 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání Audi Q2 2022, cena

Audi Q2 2022 je malý crossover SUV, které zasáhne evropské trhy v průběhu listopadu. Podle informací, které jsme obdrželi, bude nová verze stát 32 500 eur, což je mnohem více než u předchozího modelu.

Pokud jde o pobřežní linie Spojených států, nejnovější Q2 dorazí v prvním čtvrtletí roku 2022. Ceny hybridních a plně elektrických verzí však zatím nebyly zveřejněny. Zůstaňte naladěni na další nadcházející novinky.