BMW X1 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Nové BMW X1 2022 vyniká ve své třídě díky malým rozměrům, agilnímu ovládání a propracované výbavě . Chystaný crossover, který je přesně sedmým modelovým rokem, bude přenosným modelem.

Naposledy bylo toto SUV zcela přepracováno přesně pět let. BMW v současné době nabízí pod modelem X1 hnací ústrojí, které se skládá z přeplňovaného 2,0litrového čtyřválce o výkonu 228 koní. Motor je standardně spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou prostřednictvím pohonu předních kol. Pohon všech kol je samozřejmě volitelný. V tuto chvíli BMW zatím neposkytlo žádné informace o tom, kdy můžeme očekávat zveřejnění. Na základě minulých let by prodej nové X1 mohl začít někdy v létě.

Facelift BMW X1 2022

Celkový styl nového BMW X1 2022 je v souladu s ostatními SUV od BMW. Celková délka X1 zůstává stejná, měří 175,5 palce na délku, 71,7 palce na maximální šířku a 62,9 palce na výšku. Ve stejné třídě je i Audi Q3, které je o něco delší na 176,6 palce.

Mezi znatelná vylepšení exteriéru pro rok 2022 patří dvoubarevná 18palcová kola s paprskem Y, střešní ližiny ze satinovaného hliníku, LED světlomety a zadní světla. Sportovní balíček M je k dispozici také s vysoce lesklými střešními ližinami shadowline, aerodynamickým paketem a elegantními 18palcovými M dvojitými paprskovými koly.

Vylepšení kabiny

Uvnitř bude BMW X1 2022 příští generace moderní a technologicky vyspělé . V zásadě má stejný design interiéru jako předchozí model. Je k dispozici také ve formě dvouřadého sedadla a nabízí dostatek prostoru pro cestující vzadu. Ve srovnání s předchozí generací je středová konzola nové generace mírně nakloněna směrem k řidiči, aby byla obsluha snazší.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Kromě toho má tento malý crossover velký 8,8palcový dotykový displej, audio systém se sedmi reproduktory, Apple CarPlay, Bluetooth a některá připojení USB. Tyto funkce jsou k dispozici také v modelu X1 2022 . Více upscale kabiny lze nalézt s horními panely. Jasné displeje na přístrojové desce, sportovní volant a velká pádla řazení jsou prvky, které odlišují tento crossover od mnoha modelů ve své třídě.

Specifikace motoru BMW X1 2022

Poslední prohlášení ukazuje, že BMW bude v X1 nadále nabízet hnací ústrojí. Síla se přenáší díky 2,0litrovému čtyřválcovému turbo motoru, který dokáže vyprodukovat 228 koní a točivý moment 258 lb-ft. Motor je navíc spřažen s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Pohon předních kol (FWD) je standardní nastavení pro verzi sDrive, zatímco oblíbený xDrive je k dispozici pro xDrive28i. K dispozici je také funkce stop / restart šetřící palivo, která šetří palivo. Lze jej však deaktivovat, pokud řidičům připadá akce příliš rušivá.

Datum vydání a cena

BMW neposkytlo žádné informace o datu vydání X1 2022 . Měli bychom však očekávat, že se X1 začne prodávat někdy v létě. Bez zásadních změn by ceny měly zůstat stejné.

Aktuální SUV se pohybuje od 36 395 do 38 395 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis