Ford Everest 2022: specifikace, cena, datum vydání

Uniklé podrobnosti o novém Fordu Everest 2022 již způsobují velké vzrušení. Sedmimístné SUV se brzy dočká vážných změn a od modelu 2022 lze očekávat následující. Nejprve Ford zavede některé mechanické změny. Díky tomu mají zákazníci širší výběr motorů, včetně hybridní varianty.

Modernější upgrady budou přijímány zvenčí i zevnitř. SUV Everest je k dispozici v šesti úrovních výbavy a k dispozici jsou také systémy pohonu dvou a všech kol. Cena mírně vzroste, ale ne výrazně. K datu vydání by měl Ford uvést svůj nový model na trh v druhé polovině roku 2021.

Ford Everest 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Změny na Everestu 2022

Připravovaný Ford Everest 2022 představí několik zajímavých změn. Nejprve je to model třetí generace uvedený na trh v roce 2019. To znamená, že SUV Everest je relativně nový model a Ford je pevně přesvědčen, že právě teď nejsou nutné žádné zásadní změny. Podle posledního úniku bude mít Everest o něco větší vnější prvky a nová volitelná 19palcová kola z lehkých slitin. Přední obložení má více chromovaných prvků a přední nárazník vypadá agresivněji.

Interiér zajistí technologické aktualizace. To zahrnuje nový informační a zábavní systém a nejnovější asistenční systémy pro řidiče. To znamená, že je k dispozici infotainment SYNC4 a Ford také představí větší a volitelnou obrazovku. Na druhé straně je zachováno uspořádání kabiny spolu s kompletním vnitřním vybavením.Ford Everest 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Nový vznětový motor

Zcela nový Ford Everest 2022 představí nový šestiválcový vznětový motor i plug-in hybridní benzínový motor. Na druhé straně je zlevněn pětiválcový turbodiesel o objemu 3,2 litru. To znamená, že dvoulitrový vznětový motor o objemu 2,0 litru je nyní standardním motorem s výkonem 210 k a točivým momentem 369 lb-ft. Nová je také 10stupňová automatická převodovka. Pokud jde o nový naftový šestiválec, různé zprávy říkají, že výkon bude produkovat 250 koní a točivý moment 452 lb-ft. T.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Stejný motor je umístěn pod kapotou pickupu Ford F-150. Hybridní hnací ústrojí je největší modernizací pro rok 2022. Jedná se o plug-in hybridní hnací ústrojí navržené pro výkon 361 koní a točivý moment 500 lb-ft. Stále čekáme, až Ford zveřejní podrobnosti o údajích o spotřebě paliva.

Ford Everest 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Úrovně a ceny Fordu Everest 2022

Ford Everest 2022 je nabízen v šesti různých stupních výbavy. Základní výbavou je Ambiente, stojí kolem 50 000 eur a je vybaven standardním vznětovým motorem o objemu 2,0 litru. Další úprava se nazývá „Trend“ a stojí 57 000 eur. Mechanicky se jedná o stejný model jako základní varianta, nabízí však standardnější vybavení. Trend Sport stojí 65 000 eur a přidá systém 4 × 4, kožená sedadla a větší obrazovku infotainmentu. Wildtrak X je zařízení, které je k dispozici za 70 000 eur.