Toyota 4Runner 2022: Prezentace, ceny, technická data

Středně velká nákladní automobil Toyota 4Runner je dnes jedním z nejvíce offroadových a odolných SUV na silnici. S rostoucím zájmem o tvrdá terénní SUV po zavedení vylepšeného Jeepu Wrangler a zcela nového Fordu Bronco by měla Toyota upozornit na stárnoucí 4Runner a brzy jej zcela přepracovat. Současná pátá generace Toyota 4Runner je vojákem od roku 2010 a nová generace, tvrdí zdroje, by mohla přijít jako Toyota 4Runner v roce 2022 .

Uniklé detaily naznačují, že produktový plán značky by měl zahrnovat generální opravu řady karoserie, včetně pickupu Tundra v plné velikosti a SUV 4Runner. Luxusní značka Lexus se bude v příštích modelových letech také velmi lišit.

Revidovaný 4Runner má přijít na novou globální platformu značky, která bude sdílena se zbrusu novým nákladním automobilem Tundra a velkým SUV Sequoia. Model měl také přijít na trh s vývojovými změnami stylu.

V kabině modelu by měly nastat zásadní změny. Model také obdrží nová řešení hnacího ústrojí, včetně hybridního uspořádání V-6 se dvěma turbodmychadly. Zprávy také naznačují možnou změnu geometrie zavěšení.

Toyota 4Runner 2022: design

Toyota pracuje na nové generaci pickupu Tundra plné velikosti, který bude používat nový globální podvozek značky. Nová globální architektura F, podložka Body-on-Frame nebo TNGA-F by měla používat vysokopevnostní ocel a materiály snižující hmotnost. Výsledkem by měla být lepší tuhost a nižší hmotnost ve srovnání s předchozím designem. Nový design také umožňuje implementaci nejnovějších technologií a řešení hnacího ústrojí. Revidovaná Toyota 4Runner 2022 by měla zůstat věrná designu karoserie a převzít základnu TNGA-F.

Z vizuálního hlediska by se nová generace 4Runner měla přizpůsobit designu aktuální verze. Model by měl také převzít některé stylové prvky z modelu FTAC Concept. Nový 4Runner dostává přepracovaný styl masky chladiče a nové světlomety. K dispozici budou také některé změny v konturách karoserie a přepracované zadní části.

Toyota bude opět nabízet různé možnosti výbavy se specifickými stylingovými detaily a terénními vylepšeními.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní vybavení, vybavení:

Kabina modelu Toyota 4Runner 2022 by měla být změněna radikálněji než exteriér. Podle zpráv by model měl převzít některé stylistické prvky nedávno přepracovaného RAV4. Toyota by také měla zlepšit kvalitu materiálů v celé řadě.

Na technologické úrovni nový 4Runner dostává také nejnovější systémy značky. Model by měl sledovat moderní trendy a nabízet masivní dotykovou obrazovku. Informační a zábavní systém Entune nové generace bude k dispozici s 12,0palcovou dotykovou obrazovkou. Model také nabízí head-up displej, prémiový zvukový systém atd.

Toyota znovu vybaví každou verzi kompletní sadou Safety Sense. Balíček obsahuje systémy, jako je pokročilý radarový tempomat, automatické nouzové brzdění, vyrovnání jízdního pruhu atd. Model bude také k dispozici s monitorováním mrtvého úhlu a kamerami prostorového vidění.

Toyota 4Runner 2022: výkon

Přepracovaná Toyota 4Runner 2022 přejde na nový globální podvozek nákladního vozidla značky a bude těžit ze zlepšené konstrukční tuhosti a nižší hmotnosti. Model má také přepracovanou geometrii podvozku pro lepší výkon v terénu a na silnici. Některé zdroje navrhují přechod na nezávislé zavěšení zadních kol.

Na úrovni výkonu by se nový 4Runner měl obejít bez současného 4,0litrového motoru V6 nebo jej používat ve verzích s nízkými specifikacemi. Model by mohl přejít na menší 3,5litrový motor V6, který může produkovat přibližně 300 koní. Dalším řešením by mohl být 3,4 litrový šestiválec Lexus LS500.

Stejně jako revidovaný pickup Tundra by měla nová generace 4Runner také používat benzínově-elektrický hybridní pohon jako špičkovou možnost pohonu. Systém měl kombinovat výkonný motor V6 se dvěma turbodmychadly a elektrické nastavení.

Další 4Runner bude opět k dispozici s tvrdou terénní převodovkou značky TRD a tlumiči Fox atd.

Toyota 4Runner 2022: vydání, cena

Nová generace Toyota 4Runner 2022 by se měla dostat na trh krátce poté, co byla v polovině roku 2021 uvedena zcela nová Tundra. Datum prodeje by mělo být na konci roku 2021.

Toyota znovu uvede zcela nový 4Runner s řadou možností výbavy, včetně verzí TRD. Navzdory změnám by základní Toyota 4Runner měla mít cenu blízkou aktuální verzi. Skutečný model začíná na 36 020 eur.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.