Škoda Superb 2022: Technické údaje, cena, motory

Nová 3. generace Škoda Superb (2022) Liftback byla představena v roce 2015. Vozidlo je založeno na modulární platformě Volkswagen MQB.

Vůz je oproti předchůdci technologicky vyspělejší a lehčí, ale také větší.

vnější

Nová Škoda Superb 2022 má agresivnější design. Ve srovnání s předchozí generací modelu s hladkými liniemi karoserie je vzhled nového vozu vyjádřen lomenými a hranatými liniemi a povrchovými úpravami spojenými s českým křišťálem, ze kterého česká vlajková loď pochází. Vypadá solidně, jak se na business sedan sluší.

„Tvář“ nového Superbu začíná „fasetovanou“ kapotou s logem výrobce, která se svažuje dolů k hranaté masce chladiče, která je charakteristická pro značku. Podobně hranatý, zlomený světlomet sedí vpravo a vlevo od mřížky chladiče.

Pod voštinovou mřížkou prosvítá šestiúhelníkový otvor druhé masky chladiče, který spojuje obdélníkové mlhovky.

Můžeme říci, že profil Škody Superb 2022 je jedinečný – „škodovkovitý“, připomínající model Audi A6 C7.

„Téma fazet“ zde pokračuje v linii ramen, která prochází celou karoserií od přední až po zadní optiku, a také ve spodní oblasti dveří a nárazníků. Vznikne správný, pevný a impozantní obraz.

Záď navazuje na styl Volkswagenu a je v porovnání s přídí a boky uhlazenější, což působí dojmem, že designérům při navrhování došla fantazie.

Jediné, co zde vypadá zajímavě, jsou světlomety, které si zachovávají charakteristický designový koncept.

interiér vozu

Když se podíváte na interiér nové Škody Superb 2022, víte, že máte co do činění s modelem od VW AG – vidíte německou praktičnost a pragmatismus.

Kvalitní konstrukce, kvalitní materiály, chytré uspořádání a řada zajímavých značkových řešení v rámci Simply Clever konceptu včetně dvou deštníků ve speciálních přihrádkách v předních dveřích.

Řidič má k dispozici poměrně velký tříramenný multifunkční volant, který se příliš neliší od těch ostatních modelů platformy MQB.

Tradiční uspořádání sdruženého přístroje s originálními talíři analogového rychloměru a otáčkoměru a informačním displejem mezi nimi.

Na pravé straně je velký lichoběžník výdechů vzduchu, pod nímž je informační a zábavní systém s poměrně velkou obrazovkou. Jeho funkčnost závisí na verzi. Pod ním je přepracovaný panel ovládání klimatizace, který se stal krásnějším a pohodlnějším.

Přední sedadla nové Škody Superb 2022 nejsou zrovna měřítkem ergonomie, ale jsou přiměřeně pohodlná a prostorná. Existuje však určitý dojem z jejich plochosti.

Na zadní pohovce je docela pohodlný a prostorný, v tomto ohledu je Superb 3 jedním z nejlepších ve své třídě. Pro třetího, středového pasažéra to ale pohodlné nebude – překážkou bude především vysoký středový tunel.

Charakteristika

Jak již bylo řečeno, karoserie nové Škody Superb 2022 stojí na modulární platformě MQB, díky čemuž má bohatou nabídku moderních pomocných a bezpečnostních systémů, širokou paletu motorů a vcelku komfortní odpružení.

Vlajková loď přichází jako 5dveřový liftback pro 5 osob a má následující rozměry: délka 4 861 mm, šířka 1 864 mm, výška 1 468 mm a rozvor 2 841 mm.

Pohotovostní hmotnost vozidla je 1 425 – 1 500 kg. Objem zavazadlového prostoru je standardně 625 litrů nebo 1 761 litrů se sklopenými zadními sedadly.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Model je vybaven nezávislým zavěšením: McPherson vpředu a Multilever vzadu. Brzdy jsou kotoučové na obou nápravách, ale vpředu odvětrávané. Kola jsou 215/60 R16, 215/55 R17. Světlá výška je 149 mm.

Výkonový rozsah české verze Škoda Superb 3 zahrnuje následující motory:

  • 1,4 l TSI s výkonem 125 k a točivým momentem 150 Nm;
  • 1,4litrový TSI poskytuje výkon 150 koní a točivý moment 250 Nm;
  • 1,8litrový TSI s výkonem 180 koní a točivým momentem 320 Nm;
  • 2,0-litrový TSI s výkonem 220 koní a točivým momentem 350 Nm;
  • 2.0 TSI s výkonem 280 koní a točivým momentem 350 Nm.

Motory 1,4 a 1,8 jsou spojeny buď se šestistupňovou manuální nebo robotizovanou sedmistupňovou převodovkou DSG, s výjimkou motoru o výkonu 125 k, který je dodáván pouze s manuální převodovkou.

Motory o výkonu 220 a 280 k spolupracují pouze s 6stupňovým robotem DSG, přičemž silnější motor lze objednat i ve verzi 4×4. Pro motor o výkonu 150 k s manuální převodovkou je k dispozici také pohon všech kol.

Cena

Škoda Superb 3 (2022) je k dispozici v pěti úrovních výbavy: SUPERB, SUPERB SPORTLINE, SUPERB L&K, SUPERB COMBI a SUPERB COMBI SCOUT.

Nová Škoda Superb 2022 má podle oficiálních stránek prodejce v České republice cenu od 993 000 Kč do 1 287 000 Kč v závislosti na zvolené výbavě a motoru.

recenze

Najeto nyní 16 000 km, první servis, bez dolévání oleje – velmi překvapivé. V prvních otáčkách lze pozorovat mírný prokluz turba. Spotřeba na dálnici při rychlostech 100-110 km/h je 5,5 – 5,6 litrů/100 km, při rychlostech 120-130 km/h se zvyšuje na 6,0 litrů. To mě těší. V rychlostech 120 km/h a více se bojí poryvů bočního větru. Interiér má 5 bodů (mám Alcantaru).

Motor běží tiše a plynule. Bezúdržbový řemen na celý život (to je poněkud překvapivé a nepříliš jasné). Víko kufru někde pod obložením skřípe.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.