Dacia Jogger 2022: specifikace, cena, datum vydání

Rodina Logan / Sandero pod značkou Dacia šla loni na podzim do své třetí generace. Pak se ale modernizace kombíku Logan MCV nedotkla, a jak se ukázalo, z dobrého důvodu. Francouzi vyvinuli nástupce tohoto modelu, který by měl spojit kvality tradičního kombíku a kompaktního minivanu. A nyní konečně došlo k plnohodnotnému debutu takového vozu – veřejnosti byla představena nová Dacia Jogger 2022.

Rozměry a uspořádání kabiny

Jogger používá stejnou platformu CMF-B jako „třetí“ Logan. Jen rozvor je zde prodloužen o celých 248 mm – až na 2897 mm a celková délka karoserie je 4547 mm. Toto je nejdelší člen řady Dacia. Nové kombi je včetně střešních ližin široké 1 784 mm a vysoké 1 632 mm. Světlá výška dosahuje 200 mm. Design vychází ze stylu aktuálního Loganu / Sandero, který se vyznačuje vzhledem se vzorem ve tvaru Y. Povinnou výbavou vozu je střešní ližina s nosností 80 kg.

Běžecký salon je navržen pro pět nebo sedm míst. Řady sedadel jsou instalovány v amfiteátru: druhá je o 55 mm vyšší než první, volitelná třetí je o 25 mm vyšší než druhá. Do poslední řady se podle výrobce klidně vejdou dva dospělí pasažéři. Kombi nabízí flexibilní systém sedadel s až 64 různými konfiguracemi kabiny.

Pětimístný model se standardním uspořádáním má nákladový prostor 708 litrů, se sklopenou druhou řadou sedadel – 1819 litrů. Kufr sedmimístné verze má objem 160 litrů se všemi zadními výklopnými dveřmi a 565 litrů se sníženou třetí řadou. Stejně jako u pětimístného provedení je maximální objem 1819 litrů. Přístup do salonu ze zadní strany je otevřen elektricky ovládanými výtahovými dveřmi.

✓ Můžete také zkontrolovat:

zařízení

Vpředu vnitřek joggeru připomíná Loganův. Základní konfigurace nemá integrovaný multimediální systém, ale lze jej nahradit chytrým telefonem, stačí na něj nainstalovat speciální software a připojit jej k vozu. Pomáhá odpovídající sada nástrojů – držák pro gadget, port USB a modul Bluetooth. Kombi má standardně také šest airbagů, systém automatického brzdění a sledování „mrtvého úhlu“.

Ve starších variantách výbavy nebo za příplatek má novinka Dacia přístup k plnohodnotnému mediacentru se samostatně stojícím 8palcovým displejem, automatickou klimatizací, startováním motoru stisknutím tlačítka, dešťovým senzorem, couvací kamerou a parkovací asistent se čtyřmi senzory vpředu i vzadu.

Technologie Dacia Jogger 2022

Velký počet elektráren pro jogger není k dispozici. Jediný litrový turbomotor se třemi válci vyvine 110 koní. a 200 Nm. Lze jej kombinovat pouze s 6stupňovou manuální převodovkou. K dispozici je také dvoupalivová verze této jednotky, která běží jak na benzín, tak na LPG. Výkon je zde nižší – 101 koní. a 170 Nm. Hlavní předností dvoupalivového kombi je výkonová rezerva až 1100 km.

V budoucnu Dacia Jogger pořídí hybridní systém z kontejnerů Renaultu. Bude obsahovat 1,6litrový atmosférický motor, startér generátor, elektromotor, malou trakční baterii, kterou nelze nabíjet na roštu, a speciální převodovku bez spojky. Výkon systému je 140 koní.

Datum vydání a cena Dacia Jogger 2022

Zahájení prodeje kombi je plánováno na únor 2022. Za vůz si budou účtovat kolem 15 tisíc eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis