Alfa Romeo GTV 2021: specifikace, cena, datum vydání

Od Alfa Romeo  se očekávalo, že legendární 2021 GTV -Typenschild ožilo sportovním kupé, které nabízí svůdný design a vynikající jízdní vlastnosti. Společnost však tento plán údajně zrušuje – nebo alespoň odkládá na neurčito. Než se to stalo, čekali jsme na úplné informace. Znali jsme některé podrobnosti a provedli několik poučných odhadů. Dvoudveřový vůz chovaný v Itálii by byl založen na stejné platformě jako sedan Giulia a crossover Stelvio. Mysleli jsme si, že bude oficiálně představen koncem roku 2019 a očekávali jsme, že bude stát o něco více než varianta sedan, když se konečně dostane do obchodů v roce 2020.

Alfa Romeo GTV 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Motory, jízda a manipulace

Alfa Romeo GTV 2021 by nejen jezdit na stejné architektuře jako Giulia a Stelvio, ale mají také podobné možnosti hnacího ústrojí. Základní model měl být poháněn čtyřválcovým motorem 2,0 l o výkonu 280 k s turbodmychadlem. Nevyhnutelná verze Quadrifoglio by zdědila drsný twin-turbo 2,9 litrový V-6 o výkonu 505 koňských sil současného modelu Giuila QF. Alfa stále vyvíjí revoluční hybridní systém, který získává energii a dokáže krátkodobě vyprodukovat výkon 600 koní. Jinak by GTV pravděpodobně měla standardní pohon zadních kol a možná nastavení všech kol s pohonem zadních kol.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér a technologie

Ačkoli bylo nepravděpodobné, že by interiér GTV dostal fantazijní ozdobu konceptu Alfa Romeo Tonale, mohla se v kabině usadit čtyři lidé. To by pomohlo konkurovat zavedeným konkurentům, jako jsou BMW řady 4 a Audi A5. Očekávali jsme také stejné nebo lepší funkce infotainmentu a technologie podpory řidiče, které jsou v současné době k dispozici u modelu Giulia. Mezi ně patří standardní dotyková obrazovka s funkcemi Apple CarPlay a Android Auto, adaptivní tempomat a automatické nouzové brzdění.