Range Rover Velar 2021: specifikace, cena, datum vydání

Společnost Jaguar Land Rover uvedla pro modelový rok 2018 na trh kompaktní Range Rover Velar 2021, aby konkurovala nejznámějším jménům v oboru, jako jsou Audi Q5, Porsche Macan a Mercedes GLC. Range Rover Velar získal další funkce v základní verzi a byl dodán s restrukturalizovanou úrovní výbavy pro modelový rok 2020. Verze 2020 také upustila od naftového motoru, ale představila novou přeplňovanou jednotku V-8. Z dnešního pohledu by příští Range Rover Velar v roce 2021 neměl mít žádná významná vizuální ani interní vylepšení. Nový modelový rok by však měl přinést nové speciální verze.

JLR zatím nezveřejnil žádné podrobnosti o příštím Range Roveru Velar. Také jsme nedostali šanci vidět maskovaný prototyp v ulicích, což by znamenalo, že aktualizovaná verze přichází pro sezónu 2021. Všechny šance jsou tedy dobré, že příští Velar by měl přijít s omezeným počtem úprav s možným zavedením modelu PHEV a nových verzí Special Edition. Za současného stavu by střední aktualizovaná verze měla přijít na trh pro modelový rok 2022.

Range Rover Velar 2021: design

Range Rover Velar 2021 přišel s značky nového designového jazyka jak dovnitř a ven. Model využívá platformu Jaguar Land Rover D7a a sdílí mnoho komponent s modely Jaguar F-Pace, XE a XF. Model jezdí na rozvoru 113,1 palce a měří 189,1 palce od nárazníku k nárazníku.

Další Range Rover Velar 2021 by si měl zachovat stejný design exteriéru, ale měly by se objevit nové verze Special Edition s jedinečnými detaily výbavy a styly kol.

Svědomí Velaru podtrhuje sportovnost a terénní talent. Model má hladké linie těla a vyvážený tvar. Velar používá v každé verzi moderní LED světlomety, mezi nimiž je mřížka nové generace.

Profil je také elegantní se zatahovacími klikami dveří a ostrou linií střechy. Zadní část je také elegantní s vodorovnými koncovými světly a pěkně integrovaným zadním nárazníkem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Model je vybaven standardními 19palcovými koly, zatímco vyšší třídy dostávají větší kola a specifické detaily výbavy. Nový modelový rok by měl přinést nové speciální verze s atraktivními dekorativními vložkami, specifickými laky a designy kol.

Vnitřní:

Kabina Range Rover Velar 2021 se vyznačuje také designem nové generace značky a pro nový modelový rok by neměla být žádná výrazná vylepšení. Nové verze Special Edition mají prvotřídní čalounění a detaily výbavy.

Každý velar je dodáván s vysoce kvalitními materiály a nastavením pro více obrazovek. Model má vynikající jízdní polohu a pohodlná sedadla pro pět osob. Velar nabízí asi 34 kubických stop nákladu za zadními sedadly. 

Zařízení:

Základní Velar je vybaven 19palcovými koly, střešním oknem, vyhřívanými zrcátky, LED světlomety atd. Základní model zahrnuje také prošívané kožené čalounění, podporu Apple Car Play a Android Auto, navigaci, 11 reproduktorů a monitorování mrtvého úhlu atd.

Tento model nabízí volitelné funkce a balíčky, včetně asistenta řidiče se systémy, jako je adaptivní tempomat, kamery s prostorovým výhledem, asistent zarovnání jízdního pruhu atd.

Vyšší třídy mají vyhřívaná a odvětrávaná sedadla, masážní funkci, nastavení paměti sedadel, vylepšenou kůži, prémiový zvukový systém a mnoho dalšího.

Verze SVAutobiography Dynamic Edition kombinuje výkon a luxusní prvky, jako je sportovní kalibrované vzduchové odpružení, vylepšené brzdy atd.

Range Rover Velar 2021: Úspěch

2021 Range Rover Velar bylo vrátit se Ingenium čtyřválcovými motorů JLR a přeplňovaný V-6 a V-8 jednotek. Každý model má standardně 8stupňovou automatickou převodovku a pohon všech kol.

Základní výkon zajišťuje dvoulitrový čtyřválcový přeplňovaný motor s výkonem 247 koní a točivým momentem 269 lb-ft. Další úroveň výkonu poskytuje 3,0litrový kompresor V6 s výkonem 340 koní a točivým momentem 332 lb-ft. Výkonnější přeplňovaná jednotka V-6 vyvíjí výkon 380 koní a točivý moment 332 lb-ft. Nejvyšší výkon generuje přeplňovaný motor 5,0 litru V-8. Tato jednotka produkuje výkon 550 koní a točivý moment 502 lb-ft.

Příští Range Rover Velar by mohl získat plug-in hybridní verzi s nastavením podobným Evoque PHEV.

Range Rover Velar 2021: vydání, cena

Range Rover Velar 2021 by měl dorazit na konci roku. Blíže k příjezdu se zobrazí podrobnější podrobnosti Velar by měl opět začínat kolem 57 000 eur. S dalšími funkcemi bude cena rychle stoupat a v nejvyšší verzi přes 90 000 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis