Alfa Romeo Stelvio 2022: Specifikace, cena, datum vydání

a Alfa Romeo Stelvio 2022 je prvním SUV od italského výrobce Alfa Romeo. Emoce za volantem, silný výkon, charakter a sportovní design jsou základem každé „Alfy“. Poprvé ve více než stoleté historii společnosti se tyto charakteristické rysy „alfa ducha“ spojují v SUV. Cílem tohoto vozidla je přepsat pravidla v segmentu crossoverů střední velikosti.

Již samotný název tohoto nového modelu Alfa Romeo naznačuje, že si klade za cíl nabídnout jedinečný zážitek z jízdy. Stelvio Pass je nejvyšší horský průsmyk v Itálii. Silnice, která jím prochází, s dvaceti kilometry a více než 75 zatáčkami, které ho korunují, z něj činí mýtické místo pro každého milovníka aut.

Alfa Romeo Stelvio 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Na trhu je tento vůz povolán soutěžit v prémiové kategorii. Jako rozvíjející se segment konkurenty Alfy Romeo Stelvio Modelky s velkým talentem, které to neusnadní. Níže to najdeme Porsche Macan , Audi Q5 nebo BMW X3 . Alternativně Mercedes GLC nebo Volvo XC60 nelze vyloučit.

Italský design v celé své kráse

Alfa Romeo Stelvio je dokonalým spojením zážitku, rychlosti a krásy. Tato magická alchymie je součástí historie značky. K dosažení této kombinace je třeba zkombinovat tři hlavní složky designu Alfa Romeo: proporce, jednoduchost a vysoká kvalita.

Stejné přísady nám již daly Alfu Romeo Giulia, novou referenci pro výrobce a zvěstovatele budoucnosti značky. Tyto ingredience byly rozsáhle přepracovány, aby vyhovovaly zcela odlišnému konceptu: sportovní užitkové vozidlo.

Vnější proporce Alfy Romeo Stelvio se skromnou délkou 4,68 metru, výškou 167 centimetrů a šířkou 2,16 metru vyjadřují sílu, dynamiku a kompaktnost. Boční pohled tento dojem potvrzuje obrysem připomínajícím kompaktní vůz, který začíná na přídi a postupně pokračuje dozadu.

Styl Alfy Romeo je ve Stelviu patrný také ve vysoce kvalitních povrchových úpravách, kde světlo elegantně kopíruje různé objemy, které tvoří celek. Konečným výsledkem je velmi vášnivá a pečlivá linie těla, vytvářející silné kontrasty na bocích a ocasech. Díky těmto svalům a šlachám po stranách nové Stelvio italské designové oddělení klade důraz na přední a zadní řetězy.

Pro podtržení krásy Alfy Romeo Stelvio si zákazník může vybrat ze třinácti barev karoserie (pastelové, metalické a třívrstvé tóny), které zdůrazňují elegantní SUV siluetu této Alfy Romeo.

Interiér Alfa Romeo Stelvio 2022

Sportovní inspirace exteriéru také vedla k pružinám, které designéři Alfy Romeo použili pro model Nový SUV Stelvio vytvořili interiér se střídmými a elegantními liniemi. Tento interiér je navržen tak, aby nabízel to nejlepší z hlediska kvality, bezpečnosti, výbavy a pohodlí. Design Alfy Romeo má jeden velmi důležitý detail: vše je zaměřeno na řidiče.

Tento důležitý přístup se projevuje seskupením všech ovladačů na volantu nebo orientací palubní desky. V této souvislosti je třeba zdůraznit také displej (podle výbavy 3,5″ nebo 7″), který poskytuje řidiči všechny podstatné informace. Dalším detailem, který odhaluje tuto ústřední roli v Alfě Romeo Stelvio, jsou dva otočné knoflíky voliče jízdních režimů „Alfa DNA“ a multimediální systém „Alfa Connect“.

Alfa Romeo Stelvio 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Kabina z nové SUV Alfa Romeo byl navržen s pečlivým řemeslným zpracováním a vysoce kvalitními materiály jako oblek na míru pro řidiče a jeho cestující. Hliník, dřevo, kůže nebo látky, které si můžete zařídit, byly vybrány pro jejich vizuální přitažlivost a příjemný dotek. Tyto materiály jsou ve voze Alfa Romeo Stelvio kombinovány, aby zprostředkovaly hmatatelný pocit kvality a know-how.

Duše Alfy Romeo Stelvio 2022

Design, konstrukce a technologie jsou pro novou Alfu Romeo Stelvio zásadní. Jak velí tradice, vaše pravá identita se odvozuje od duše pod kápí. mezi Motory Alfa Romeo Stelvio existuje několik mechanických možností, a to jak v dieselové, tak benzinové verzi. a oddělení benzínu dominují celohliníkové pohonné jednotky se čtyřmi válci s turbodmychadlem a dvěma úrovněmi výkonu: 200 a 280 hp (zde se můžete podívat na test Alfy Romeo Stelvio s druhým motorem).

Tyto motory nové generace kombinují vynikající výkon a spotřebu paliva. Oba jsou dodávány s osmistupňovou automatickou převodovkou a ve spojení s pohonem všech kol „Q4“.

Nabídku doplňují nové dieselové motory , také se čtyřválcem a turbodmychadlem. Oba používají 2,2litrový motor a jsou s 180 a 210 koní dostupný . Oba je připravují Osmistupňový automat vypnuto, přičemž nižší výkon je k dispozici pouze s pohonem zadních kol.

Nejvýkonnější naftová varianta Alfy Romeo Stelvio je spojena s pohonem všech kol „Q4“. Tento systém umožňuje zachovat charakter vozu s pohonem zadních kol a v případě potřeby přenést až 50 % točivého momentu na přední kola.

Technologické inovace a bezpečnost

V závislosti na zvoleném motoru může být Alfa Romeo Stelvio volitelně vybavena a samosvorné Vybaveno diferenciálem zadní nápravy vůle . Stejně jako dobrá Alfa Romeo nabízí i nové Stelvio absolutní agilitu, která se projevuje v dokonalém rozložení hmotnosti mezi přední a zadní nápravu, nejpřímějším převodu řízení v segmentu a podvozku nové generace s exkluzivní patentovanou technologií „Alfa Link“. ‚.

Alfa Romeo Stelvio se také vyznačuje rozsáhlým použitím lehkých materiálů při montáži, včetně uhlíkových vláken pro hnací hřídel a hliník pro motory, odpružení, kapotu, blatníky, dveře a víko zavazadlového prostoru.

V závislosti na zvoleném motoru může být Alfa Romeo Stelvio volitelně vybavena a samosvorné Vybaveno diferenciálem zadní nápravy vůle . Stejně jako dobrá Alfa Romeo nabízí i nové Stelvio absolutní agilitu, která se projevuje v dokonalém rozložení hmotnosti mezi přední a zadní nápravu, nejpřímějším převodu řízení v segmentu a podvozku nové generace s exkluzivní patentovanou technologií „Alfa Link“. ‚.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Alfa Romeo Stelvio se také vyznačuje rozsáhlým použitím lehkých materiálů při montáži, včetně uhlíkových vláken pro hnací hřídel a hliník pro motory, odpružení, kapotu, blatníky, dveře a víko zavazadlového prostoru.

Uvnitř Alfy Romeo Stelvio je nový volič jízdních režimů „Alfa DNA“, který přizpůsobuje dynamické chování vozu potřebám řidiče: „Dynamic“, „Natural“ a „Advance“. Dynamický režim zdůrazňuje výkon a chování soupravy. Odezva řízení je přesnější, brzdění přímější a elektronické řídicí systémy nemají vliv na zábavu ze sportovní jízdy.

Režim Natural je ideální pro městské prostředí a klidnou jízdu po silnici. V tomto režimu se jízdní chování přizpůsobí tak, aby poskytovalo maximální komfort. A konečně režim Enhanced maximalizuje úsporu paliva a minimalizuje emise.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio: nejsportovnější verze

a Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio je nejsportovnějším modelem řady. Díky svému působivému designu a velkolepému výkonu, který můžete vidět v naší recenzi Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, se stává jedním z měřítek v segmentu prémiových SUV. Dnes je nejrychlejší SUV ve své třídě poté, co vytvořil rekord ve své třídě na legendárním Nürburgringu časem sedm minut a 51,7 sekund.

Důvod spočívá v srdci, které to všechno pohání. a Stelvio Quadrifoglio je Vybaveno exkluzivním hliníkovým benzinovým motorem 2,9 V6 Bi-Turbo, děděním technologie a technického know-how v konstrukci Ferrari . Vyvine maximální výkon 510 koní a maximální točivý moment 600 Nm mezi 2500 a 5000 ot./min.

Tento motor je navíc spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou. Automatická převodovka umožňuje díky speciální kalibraci v jízdním režimu „Race“ změnit rychlostní stupeň za pouhých 150 milisekund. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 283 km/h.

Tradice a výkon se spojují

Převodovka Stelvio Quadrifoglio přichází s inovativní Kombinovaný systém pohonu všech kol „Q4“. Jeho záruky výkonu, trakce, radosti z jízdy a bezpečnosti jsou vynikající v každé situaci. Za normálních podmínek přenáší systém 100 % točivého momentu motoru na zadní nápravu. Když se kola přiblíží k limitu přilnavosti, systém odešle až 50 % na přední nápravu v reálném čase prostřednictvím aktivní rozdělovací převodovky.

V souladu s tradicí Alfy Romeo by elektronická asistence nikdy neměla být rušivá, pouze usnadňovat zážitek z jízdy. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio potvrzuje tuto filozofii a přitom stále nabízí četné sofistikované systémy pro zvýšení požitku z jízdy.

Toto vozidlo je jediným SUV ve své třídě, které je standardně vybaveno diferenciálem Alfa Active Torque Vectoring. Tato technologie zdůrazňuje jeho sportovní charakter. Disponuje dvěma elektronicky řízenými spojkami v zadním diferenciálu, které vám umožňují řídit přenos točivého momentu na každé kolo nezávisle.

To zajišťuje optimální přenos výkonu na asfalt, i když vůz dosahuje svých dynamických limitů. Díky tomu můžete řídit Stelvio kdykoli bezpečné a zábavné, aniž byste se museli uchylovat k zásahům kontroly stability.

Alfa Romeo Stelvio 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Čistá identita Alfy Romeo

Alfa Romeo Stelvio s sebou v základní verzi přináší proporce, styl, eleganci a jedinečnou a nezaměnitelnou identitu. V této verzi Quadrifoglio se všechno stane extrémní a ještě více vzrušující.

Je to a vysoce výkonné SUV , kde styl a design exteriéru nejsou jen estetickými detaily, ale doplňují tak důležité faktory, jako je aerodynamika, rychlost, výkon a radost z jízdy.

Dobře je to vidět na detailech, jako je kapota motoru, která má otvory, které umožňují proudění vzduchu zevnitř ven z motorového prostoru; v bočních vstupech vzduchu pro chlazení mezichladiče; ve sportovních zástěnách a ve výrazných podbězích kol nebo ve čtyřech koncovkách výfuku.

Interiér Alfy Romeo Stelvio Quadrifoglio byl navíc vyroben na míru, s řemeslnými úpravami a kvalitními materiály, o čemž svědčí použití uhlíkových vláken, kůže a Alcantary.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis