SEAT Arona 2021: specifikace, cena, datum vydání

SEAT Arona 2021 , toto bude aktualizace, kterou španělský B-SUV SEAT Arona obdrží pro příští rok 2021. Facelift, který této generaci (první) umožní čelit zbytku komerčního života, který máte před sebou. Esteticky budou, stejně jako v oblasti technologie, probíhat důležité změny. Posilujeme váš design obnoveného modelu SEAT B-SUV s obnovou.

SEAT Arona vystoupil na jeviště v polovině roku 2017. Za velmi krátkou dobu se toto SUV v segmentu B umístilo jako jeden z nejdůležitějších modelů řady SEAT. Podívejte se na údaje o prodeji a zjistěte, že nejmenší a nejlevnější SUV od španělského výrobce se stalo skutečným „centrálním pilířem“.

V roce 2019 byla Arona třetím nejprodávanějším modelem SEAT na světě. Získal 123 700 záznamů, mnohem více než jeho „starší bratr“, SEAT Ateca. Mezera na druhý nejlepší model od společnosti Martorell, Ibiza, byla necelých 2 000 kusů. Obchodní cesta v těchto třech letech je plná úspěchu.

Navzdory bezkonkurenčním prodejům, které jí umožnily umístit se jako jedno z nejpopulárnějších B-SUV v Evropě, nyní nastal čas, aby SEAT začal pracovat na vývoji a aktualizaci Arony. Po posledním vstupu na novou scénu Ateca se nyní všechny oči zaměřují na řadu SUV SEAT na Aroně. Protože je to model, který je třeba z časových důvodů aktualizovat.

Vývoj nového modelu SEAT Arona 2021 již probíhá. I když dnes nebyl spatřen žádný prototyp, neznamená to, že společnost je již do tohoto projektu zapojena. Musíme mít na paměti, že SEAT je jednou z automobilových značek, které se nejvíce vyhýbají všemu, co vyvíjí vozidla. Proto v noci dělají na ulici spoustu testů, aby se vyhnuli zvědavým pohledem.

Díky informacím, ke kterým jsme měli přístup, se naši designéři rozhodli vytvořit rekreaci, kterou tento článek vede. Obrázek, který nám říká, jak bude vypadat design nového modelu SEAT Arona v roce 2021 . Ačkoli se jedná o „facelift“, dojde k velmi relevantním estetickým změnám, které jsou v rozporu s obvyklým trendem faceliftu a priori.

✓ Můžete také zkontrolovat:

S modernizací během cyklu výrobci často provádějí drobné změny světlometů, nárazníků a masky chladiče. Ve společnosti SEAT však chtějí posunout Aronu o krok dále. Designové inovace se zaměřují na přední stranu. Optické skupiny a gril budou obnoveny. Mlhovky jsou přemístěny, získávají určitou proslulost a snaží se do určité míry napodobit design, který v tomto ohledu CUPRA Formentor dodržuje. Spodní část přední části vykazuje určité podobnosti s novou Atecou.

Interiér SEAT Arona 2021

Pokud necháme exteriér stranou a měli jsme možnost vstoupit do nové Arony, pravdou je, že apriori najdeme kabinu velmi podobnou aktuálně dostupnému modelu. Technologické zařízení je však speciálně vyztuženo novým informačním a zábavním systémem. Mimochodem, možnosti přizpůsobení exteriéru i interiéru se rozšiřují zavedením nových barev karoserie, kol a čalounění.

Motor SEAT Arona 2021

Přišli jsme k dalšímu z nejdůležitějších bodů. První věc, kterou si musíme všimnout, je, že v současné době můžeme předpokládat, že SEAT nemá v plánu elektrifikovat Aronu. Jinými slovy, bude mít v tomto ohledu stejný osud jako Ateca. Mechanická dodávka bude nepřetržitá a benzín bude hlavním palivem.

Musíme si uvědomit, že SEAT Arona Diesel již brzy nebude k dispozici. Důvodem není nic jiného než zmizení 1,6litrového motoru TDI od Volkswagenu z trhu. Proto bude Arona k dispozici pouze s benzínovými motory. Verze TGI, která byla přizpůsobena používání stlačeného zemního plynu (CNG), je stále v nabídce a nabízí možnost mobility, která nese ekoznačku ECO DGT (Generální ředitelství pro dopravu).

Všechny verze budou mít pohon předních kol a v závislosti na zvoleném motoru najdeme manuální převodovku nebo dvouspojkovou automatickou převodovku DSG.

Kdy bude spuštěn? Uvedení nového modelu SEAT Arona je plánováno na příští. Vstup na scénu i otevření knihy objednávek jsou plánovány na polovinu roku 2021. Jedná se o čtyři roky komercializace současného modelu. Výroba bude pokračovat v závodě SEAT v Martorellu. Abychom viděli druhou generaci Arona, budeme si muset počkat do roku 2025. Pak bude předvídatelně probíhat vývoj elektrické verze.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis