BMW 2 Series 2021: technické údaje, cena, datum uvedení na trh

Evropa je velmi specifický automobilový trh, který trvá na malých a efektivních, ale pohodlných autech. Modely MPV jsou v této části světa velmi oblíbené, zejména kompaktní. Jejich popularita je tak vysoká, že i špičkové automobilky taková vozidla nabízejí. BMW Series 2 2021 Gran Tourer je dokonalým příkladem. Bavorská automobilka je nejlépe známá pro úžasné sportovní vozy a nabízí také tento minivan, který byl původně uveden na trh v roce 2014.

O čtyři roky později společnost připravila facelift, který bude zahrnovat různé typy změn. Důraz je samozřejmě kladen na vizuální vylepšení, i když uvnitř jsou změny. Na druhé straně zůstává nastavení hnacího ústrojí do značné míry stejné. Společnost požaduje lepší účinnost, ale čísla jsou do značné míry stejná. BMW Series 2 2021 Gran Tourer je již k dispozici na většině trhů a zůstává za stejnou cenu bez ohledu na aktualizace.

Motory BMW 2 SERIES 2021 GRAN TOURER

Široká řada motorů je další silou tohoto vozidla. Tato řada zahrnuje širokou škálu benzínových a naftových motorů. Základní modely jsou vybaveny 1,5litrovým tříválcovým turbo, které vyvíjí kolem 110 koní. Stejný motor je k dispozici ve verzi s výkonem přibližně 135 koní. K dispozici jsou samozřejmě také čtyři válce. Můžete si vybrat verzi 190 nebo 230 hp.


K dispozici jsou samozřejmě i verze pro dieselové motory. Základní motor má objem 1,5 litru a tři válce. Maximální výkon je 115 koní. Větší 2,0 litrové jednotky mají 170 nebo 190 koňských sil. Všechny motory jsou k dispozici s 6-stupňovou manuální nebo 8-stupňovou automatickou převodovkou.

BMW 2 Series 2021 GRAN TOURER REDESIGN

Přestože se jedná o MPV, má BMW 2 Series 2021 Gran Tourer vlastnosti, které jsou typické pro tohoto výrobce automobilů. Jak můžete hádat, je založen na kompaktním sedanu řady 1. Tyto modely běží na stejné platformě UKL2, na které jsou potlačena téměř všechna malá auta od tohoto výrobce. Podobná architektura UKL1 se používá pro menší kompaktní automobil a tiskne většinou mini modely. Tento minivan je dodáván ve dvou variantách.Standardní modely se nazývají Active Tourers, zatímco Gran Tourer má delší rozvor, který je větší a prostornější. To může pojmout až sedm cestujících, což je docela úžasné s ohledem na velikost modelu. Nejnovější zprávy naznačují, že současný model bude trvat ještě několik let a že se očekává, že druhá generace dorazí někdy v roce 2021.

BMW 2 Řada 2021 GRAN TOURER STYLING

Jak již bylo zmíněno dříve, byl Gran Tourer BMW 2 Series 2021 aktualizován. Základní rozložení však zůstalo stejné, takže se můžete spolehnout na známý tvar. Je to typický minivanový tvar, i když kapuce je o něco delší a má podobnost s přechody X1. Designovým jazykem je samozřejmě BMW. Tato aktualizace přinesla změny v mnoha oblastech. Těžiště bylo samozřejmě na front-endu, kde bude BMW 2 Series Gran Tourer 2021 aktualizován s nejnovější filozofií společnosti v oblasti stylingu. Změny jsou velmi jemné a ti, kteří nejsou s touto značkou auta dobře obeznámeni, si většinu těchto změn pravděpodobně nevšimnou.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Součástí, která pravděpodobně utrpěla nejvíce, je přední nárazník, který přichází s přepracovaným tvarem a novými přívody vzduchu a mlhovými světly. Slavná ledvinová mřížka je také mírně přetvořena, zatímco světlomety jsou téměř stejné. Změny na druhé straně jsou velmi jemné. Jedinou pozoruhodnou změnou je zadní nárazník, který sleduje změny zepředu. Samozřejmě je v nabídce několik nových barev, zatímco zbytek vozidla si zachová původní vzhled.

BMW 2 Řada 2021 GRAND INTERIUR TOURER

Uvnitř, BMW 2 Series 2021 Gran Tourer trpěl trochu. Většina těchto změn byla provedena na hlavním panelu, kde můžete vidět některá vylepšení. Tyto změny přibližují vůz tomu, co můžeme vidět u nejnovějších modelů BMW, zatímco celkové rozložení je téměř stejné. Pro tuto automobilku je typická celková kvalita. Vzhledem k tomu, že tento segment je plný tradičních značek, je pravděpodobně nejvyšší ve své třídě. Jak již bylo zmíněno, jedná se o verzi s dlouhým rozvorem, takže tři řady sedadel jsou zabaleny. Vzhledem k velikosti by neměly být omezené nohy ve třetí řadě vnímány jako nevýhoda.

CENA ZA GRAN TOURER BMW 2 Series 2021

Jak již bylo zmíněno, BMW 2 Series 2021 Gran Tourer je již na trhu k dispozici. Cena se liší podle trhu, ale základní modely stojí ve většině případů kolem 31 000 USD. Na druhou stranu mohou špičkové modely snadno přesáhnout 45 000 eur.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)