Nissan Ariya 2022: specifikace, cena, datum vydání

Většina odborníků se shoduje, že Nissan byl průkopníkem v segmentu elektromobilů, alespoň pokud jde o modely, které jsou cenově dostupné. Nissan Leaf byl prvním běžným elektromobilem, který přišel na dlouhou dobu na mysl. Věci se však změnily a dnešní trh s elektrickými vozidly rychle roste. Nissan samozřejmě nesedí a nečeká. Je tu zbrusu nový model s názvem Nissan Ariya 2022 .

Ve srovnání s Leafem bude tento model mít trochu jiný přístup. Místo karosářského hatchbacku přijde jako crossover. Navíc se stává luxusnějším, s mnohem jemnější kabinou a dlouhým seznamem funkcí, ať už jde o technické vychytávky nebo pohodlí. Důraz je samozřejmě opět kladen na čistě elektrický výkon. V tuto chvíli víme, že nový crossover přijde ve dvou variantách, pokud jde o velikost baterie.

Nissan Ariya 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Očekáváme, že se Nissan Ariya 2022 dostane na severoamerický trh někdy v druhé polovině roku.

Výkon Nissan Ariya 2022

Nejdůležitější věci jako první! I když styl a interiér vypadají rozhodně skvěle, začněme tím, co je pravděpodobně nejzajímavější. Mluvíme samozřejmě o výkonu a vypadá to, že pokud jde o výkon, budou existovat dvě varianty. Standardní modely jsou dodávány s jedním elektromotorem namontovaným na přední nápravě. Maximální výkon by měl být 215 koní a točivý moment 221 liber-stop, což slibuje slušný výkon.

Nicméně, Nissan Ariya 2022 bude mnohem ambicióznější než Leaf z hlediska výkonu. Japonský výrobce proto nabídne i dvoumotorovou verzi s pohonem všech kol. Tato verze bude dobrá pro přibližně 389 koní a 443 liber-stop točivého momentu a tato čísla slibují docela solidní výkony. Údajně tento model urazí šedesátku za zhruba pět sekund.

Nissan Ariya 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Baterie a dojezd

Pokud zatím víme, Nissan Ariya 2022 bude k dispozici ve dvou variantách, pokud jde o kapacitu baterie. Základní modely disponují 63 kWh baterií, zatímco dvoumotorová verze je vybavena výrazně větším agregátem 87 kWh. Uvádí se, že poslední jmenovaný je schopen ujet kolem 300 mil na jedno nabití. Na druhou stranu, základní verze by měla být v oblasti Leaf, což znamená maximální dojezd kolem 220 mil, což je také slušné číslo.

✓ Můžete také zkontrolovat:

V naší nabídce samozřejmě spoléháme na všemožné možnosti nabíjení. Nabíjet lze samozřejmě i stejnosměrnou rychlonabíječkou na veřejných stanicích. Tento crossover navíc podporuje nabíjení doma, bez ohledu na to, zda se jedná o 110 nebo 240 voltové zásuvky.

Nissan Ariya 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Redesign Nissan Ariya 2022

Kromě solidního výkonu bude Nissan Ariya 2022 vynikat také svým vnějším designem. Jeden pohled na renderovací fotografii a jasně vidíte, že se bude jednat o jeden z nejatraktivnějších modelů ve své třídě. Mimochodem, tento crossover bude konkurovat široké škále elektrických vozidel, včetně Hyundai Kona Electric, Tesla Model Y atd.

Produkční model se hodně inspiruje konceptem z roku 2019 a skvělé je vědět, že produkční model nebude vypadat příliš odlišně. To platí jak pro přední část, tak pro celkový tvar. Nejnovější verze známého grilu V-Motion je zde, ale byla upravena tak, aby zdůraznila čistě elektrický charakter modelu. I rozměry zůstávají stejné jako u konceptu, takže můžete počítat s rozvorem 109,3 palce a celkovou délkou téměř 181 palců. To jsou velmi typická čísla pro segment kompaktních crossoverů.

Vnitřní

Přestože jsou elektrická vozidla na trhu široce dostupná, stále mají jednu velkou nevýhodu. Jsou drahé a aby byly levnější, výrobci většinou šetří na interiéru. Pro Nissan Ariya 2022to však nebude tento případ. Tento crossover bude vypadat velmi elegantně a jedním z nejlepších důkazů, že Nissan bere tento aspekt docela vážně, je seznam standardní výbavy. Obrazovka infotainmentu i digitální přístrojový štít budou standardní a oba mají úhlopříčku 12,3 palce. Součástí standardní výbavy je také ProPilot Assist 2.0. Tato sada zahrnuje všechny druhy pokročilých asistenčních systémů pro řidiče, od centrování jízdních pruhů a pokročilého adaptivního tempomatu až po automatické nouzové brzdění.

Nissan Ariya 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Podrobnosti o prostoru pro cestující a nákladu se stále čekají, ale nepochybujeme, že tento model bude mít místo pro dospělé v obou řadách sedadel.

Datum vydání a cena Nissan Ariya 2022

Jak již bylo zmíněno dříve, Nissan Ariya 2022 dorazí někdy v druhé polovině roku. Základní modely by měly mít cenu 40 000 eur. Modely s větší 87 kWh baterií by měly začínat na částce kolem 45 000 eur.