BMW i8 2022: specifikace, cena, datum vydání

BMW I8 je plug-in hybrid, který řidičům nabízí novou, ekologickou a udržitelnou možnost dopravy. Vozidlo je poháněno elektřinou a benzínem a s elektromotorem o výkonu 220 k a tříválcovým turbomotorem o výkonu 362 k může dosáhnout rychlosti 250 km/h. 

Tento vůz byl navržen tak, aby byl více než ekonomický. BMW i8 nejvyšší rychlost 2022 také nabízí řidiči vzrušující zážitek z jízdy a také vynikající komfort a bezpečnostní prvky.

BMW i8 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

vnitřní prostor

Se svým revolučním systémem hybridního pohonu je BMW i8 jedním z nejmodernějších vozů na trhu. Vůz zrychlí z 0 na 60 za pouhé 3,5 sekundy a ujede působivých 124 mil na galon. 

Interiér vozu je navržen podle typických vysokých standardů BMW a vyznačuje se luxusním designem s koženými sedadly, hliníkovými akcenty a krásným infotainment centrem, které nabízí mnoho obrazovek.


BMW i8 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

design

BMW i8 na prodej byl mnoha lidmi dlouho očekávaným vozem a měl k tomu dobrý důvod. Představeno v roce 2014, je to perfektní auto, které vás dostane z bodu A do bodu B. 

BMW i8 PakWheels je vybaveno plug-in hybridním elektrickým hnacím ústrojím, což znamená, že je poháněno 1,5litrovým 3válcovým motorem schopným vyvinout výkon 170 koní a točivý moment 184 lb-ft, zatímco druhý motor je z elektromotoru, který produkuje 129 k a točivý moment 184 lb-ft.


motor

BMW i8 Roadster je jedním z technologicky nejvyspělejších vozů na trhu. Jeho palivová účinnost překonává jakýkoli hybrid, což znamená nulové emise. 

BMW i8 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Má maximální rychlost 300 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé 3,2 sekundy. BMW I8 si vydobylo pověst ekologického vozu jak svými výkonnostními charakteristikami, tak i prvky ochrany životního prostředí.přenos

Specifikace BMW i8 2022 je nejnovější sportovní vůz od BMW a byl uveden na trh v roce 2014. Je to dvoumístný vůz s futuristickým stylem a byl nazýván vším od „hyperauta pro hyperreal“ až po „nejinovativnější sportovní auto, jaké kdy bylo vyrobeno“. 

High-tech BMW i8 kupé využívá plug-in hybridní systém poháněný 3,0litrovým hliníkovým motorem V6 kombinovaným s elektromotory na každé nápravě. 

To umožňuje vozidlu jezdit čistě na elektřinu nebo využívat benzín a elektřinu současně. Kromě toho existují tři různé jízdní režimy; Režim Eco vrtule, sportovní režim a režim výkonu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

řízení

Nejprve proberu mechanismus řízení v typickém autě. Volant se otáčí a způsobuje otáčení kol otáčením kolem čepu, který prochází středem náboje řízení. Tento typ systému se nazývá orbitální koule. Za druhé, elektromotor na druhou stranu nepotřebuje k otáčení kola ani nápravy. 

BMW i8 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Místo toho BMW i8 Cabrio 2022 používá svůj vlastní zdroj energie k otáčení hřídele, která pak uvnitř skříně otáčí jinou sadu převodů. Výsledkem je, že celou jednotku lze otáčet bez pohybu jiných částí než samotné převodovky.

brzdy

Brzdové destičky, brzdový kotouč, brzdová destička a třmen jsou všechny nezbytné součásti brzdového systému. Brzdové destičky se dotýkají rotoru a brání vozu v pohybu vpřed. 

Třmeny stlačují brzdové destičky a vytvářejí tření na rotoru, které zpomaluje nebo zastavuje vůz. Brzdová destička se opotřebuje, když se dotkne rotoru a případně je třeba ji vyměnit.

BMW i8 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Ceny a dostupnost

Ojeté BMW i8 na prodej jsou nyní k dispozici ke koupi ve 3 různých cenových hladinách. Vůz je vyroben z karbonu, což znamená, že je velmi lehký a má dobrou spotřebu paliva. O výkon se stará elektromotor a přeplňovaný tříválcový motor. 

Hybridní vozidlo má výkon dvoulitrového benzinového sporťáku s točivým momentem elektromotoru; poskytuje vynikající zrychlení a výkon.

Závěr

V tuto chvíli je BMW i8 PS 2022 nádherné, ale také staré auto. Veřejnosti se otevřel v roce 2014 a dnes už nemá takovou cenu, jako býval. Hodnota tohoto vozu se od uvedení na trh snížila. Tohle auto za to nestojí, protože to bude časem jen horší.