Kia Sonet 2021: specifikace, cena, datum vydání

Nová Kia Sonet 2021 byl škádlil ve videu pro indický trh. Toto malé crossover SUV vypadá atraktivně a podle společnosti Kia začíná světová premiéra 7. srpna 2020. Sonet bude třetím modelem od jihokorejské automobilky v zemi. Kromě uznávaného exteriérového designu Kia má nový Sonet také velmi stylovou a moderní kabinu.

Kia Sonet 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Design exteriéru Kia Sonet 2021

Nové crossover SUV Kia Sonet 2021 je obrovským osvěžením v nabídce značky Kia. Tento model byl škádlen a na první pohled vypadá atraktivně a kompaktně. Škádlivé video ukazuje stejný designový jazyk, jaký jsme viděli na slavném modelu Seltos minulý rok.

Sonet si obecně vypůjčuje mnoho prvků od svých obřích sourozenců. Dodává se s hranatým a čistým designem. Přední strana je stylová a má rozpoznatelnou masku masky tygra a LED světlomety. Kromě toho má maska ​​chladiče stejné chromované prvky jako u mnoha modelů Kia. Na zadní straně je tento model vybaven obdélníkovými zadními světly LED, které dodávají tomuto SUV vynikající vizuální dojem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Kabina má moderní design

Automobilka potvrdila, že Kia Sonet bude mít v roce 2021 velmi stylovou a moderní kabinu. Nejprve bude několik nových techniků. Ve výchozím nastavení bude tento malý crossover obsahovat obrovský 10,25palcový dotykový displej s informačním a zábavním systémem, který ve své třídě nikdy nebyl k vidění. Podle společnosti Kia bude toto zařízení podporovat Apple CarPlay i Android Auto, což je velké plus. Kabina je také pohodlná a výrobce použil spoustu vysoce kvalitních materiálů.

Kromě velkého plovoucího informačního a zábavního systému bude mít Kia Sonet také zvukový systém Bose, technologii Kia UVO, třízónovou automatickou klimatizaci, bezklíčový přístup, nabíjení mobilního telefonu a střešní okno.

Kia Sonet 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Kia Sonet 2021 pod kapotou

Podle nejnovějších informací přichází Kia Sonet 2021 s několika motory. Sonet obecně sdílí svůj motor s modelem Hyundai Venue. Tento model využívá aktualizovanou verzi 1,6litrového 4válcového motoru automobilky, který poskytuje výkon 121 koní.

Z toho, co jsme slyšeli, bude Sonet na horních kapotážích používat také šestistupňovou manuální nebo plynule měnitelnou automatickou převodovku. Díky tomuto motoru je spotřeba paliva v místě konání hodnocena na 32 MPG (město / dálnice dohromady). Ve stejném segmentu nabízí Nissan Kicks stejné číslo. Kromě tohoto motoru jsme také obdrželi informaci, že budou k dispozici další dva typy s benzínovým motorem 1,2 l a 1,0 l GDI turbo.

Kia Sonet 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum vydání a cena

Nová Kia Sonet 2021 je vynikající malý crossover SUV, které vypadá úžasně a funky. Tento model má vše, co potřebujete pro každodenní použití. Exteriér je atraktivní a přichází s velkým balíčkem vybavení. Podle výrobce se globální odhalení uskuteční 7. srpna 2020. Cena zatím není známa, ale oficiální oznámení s největší pravděpodobností přijde velmi brzy.

V nabídce produktů společnosti bude připravovaná Kia Sonet mezi slavnými modely Seltos. Některé zprávy ukazují, že cena se pohybuje kolem 18 000 eur (u základní benzinové varianty).