Kia Soul 2021: specifikace, cena, datum vydání

Pokud hledáte prostorné a cenově dostupné vozidlo, které bude stylem pohánět vás i váš životní styl, je připravovaná Kia Soul 2021 ideální volbou. Tento model je potvrzen a je konečně oficiální.

Spousta SUV v průběhu let přišla a odešla, ale Soul dokázala zůstat na prvním místě v kategorii kompaktů. Toto malé SUV v zásadě nabízí velkou hodnotu za peníze díky svému jedinečnému designu a velkým možnostem motoru. Připravovaná Kia Soul se dočká několika aktualizací a můžeme očekávat ještě větší vylepšení než dříve.

Kia Soul 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Kia Soul 2021 mimo aktualizace

Exteriér modelu Kia Soul 2021 bude divný jako dříve. Toto jedinečné SUV lze snadno najít v davu jiných SUV. Podle nových obrazů zůstává výrazný vzpřímený profil přicházející duše stejný jako dříve. Příďový a záďový vzhled však bude modernější a v základní kapotáži LX jsou umístěna nová elegantní 16palcová ocelová kola.

Verze GT-Line bude sportovnější. Tento model nabízí více červených akcentů, agresivní přední a zadní kapotáž a jedinečný lak kola, který dodává sportovnější vzhled. Tento převlek také přináší větší bezpečnost. Tato standardní výbava zahrnuje také dynamický tempomat, blikající světla reproduktoru a varování před kolizí s detekcí chodců. a head-up displej.

Kia Soul 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Více prostoru a pohodlí

Stejně jako předchozí model má i nová Kia Soul 2021 stejnou luxusní kabinu. Toto SUV je velmi přátelské a uvnitř nabízí spoustu pohodlí. Vizuálně malá duše Kia skrývá klamně velký interiér. Se dvěma řadami sedadel nabízí tento model prostor pro pět osob. Prostor je dostatečný ve všech polohách a nový model nabízí vynikající svobodu hlavy a kolen. Nabízí také velkorysý prostor pro nohy pro cestující vzadu. Za zadními sedadly vykazuje tento model nákladovou kapacitu 24,2 kubických stop.

Kvalita materiálu uvnitř se liší v závislosti na zvoleném opláštění. Například základní výbava Kia Soul LX zahrnuje látková sedadla, klimatizaci, šest airbagů a 7palcovou integraci dotykové obrazovky Android Auto a Apple CarPlay. Vyšší varianty vybavení však umožňují inteligentní přístup pomocí tlačítek se startem tlačítkem, 10,25palcovou dotykovou obrazovku s navigací, další USB porty, dvouzónovou automatickou klimatizaci a vyhřívaná přední sedadla.

Kia Soul 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Kia Soul 2021 Powertrain

Připravovaná Kia Soul 2021 bude vybavena osvědčeným hnacím ústrojím. Přesně tam budou tři možnosti motoru. Jako první sedí pod základním modelem 2,0litrový řadový čtyřválec, který poskytuje výkon 147 koní a točivý moment 132 lb-ft.

Toto hnací ústrojí je kombinováno s plynule měnitelným převodem. U modelů GT-Line dostávají kupující 1,6litrový řadový čtyřválec s turbodmychadlem pod kapotou, který je kombinován se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou. Tento motor produkuje 201 koní a točivý moment 195 lb-ft.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Model EV

Hlavní důraz je kladen na model EV. Až na některé venkovní úpravy bude mít tento model více techniků a vysoce kvalitních materiálů než ostatní. Je také vybaven kapalinou chlazenou 64 kWh baterií a funkcí DC rychlého nabíjení. Kromě toho poskytuje výkon 201 koní a točivý moment 291 lb-ft. Odhadovaný rozsah modelu EV s plně nabitou baterií je 243 mil.

Kia Soul 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Cena a datum vydání Kia Soul 2021

Stejně jako předchozí model bude i nová Kia Soul 2021 velmi dostupným SUV. Kapotáž LX, která je základní výbavou, je vybavena manuální převodovkou a stojí 18 485 eur, z toho 995 eur v cílových poplatcích. Kupující závislí na dalších 1300 $ se však mohou rozhodnout pro S-trim. Jedná se o nejchytřejší krok, protože výbava S nabízí několik cenných asistenčních funkcí pro řidiče a automatickou převodovku CVT.

Koneckonců, elektricky poháněná Kia Soul 2021 EV bude stát kolem 35 000 eur.