Mercedes-AMG GLS63 2021: ceny, změny, technická data

Mercedes-Benz

Nové vysoce výkonné SUV Mercedes-AMG GLS63 2021 přichází letos. Tento luxusní model je poháněn hnacím ústrojím V-8 dýchajícím oheň se dvěma turbodmychadly, která dokážou vyprodukovat výkon 603 koní.

Kromě silného motoru má nový Mercedes-AMG GLS63 také velmi luxusní a prostornou kabinu. Na rozdíl od mnoha konkurentů ve stejném segmentu nabízí nový GLS63 prostorné ubytování pro velkou rodinu.

Kabina nabízí maximální pohodlí

První věcí, kterou si všimnete, když vstoupíte do nového modelu Mercedes-AMG GLS63 2021, je, že toto SUV vůbec nevypadá jako normální. Výrobce přidal spoustu vysoce kvalitních materiálů a učinil kabinu modelu GLS63 luxusnější.

Sedadla nabízejí skutečný komfort díky měkké kůži, která pokrývá téměř každý čtvereční palec kabiny. Třetí řada sedadel je úzká pro dospělé, ale ideální pro děti nebo malé lidi. Nákladový prostor zůstává stejný jako ve standardní třídě GLS. Je zajímavé, že nadcházející GLS63 má uvnitř mnoho standardních technologií. Výrobce tentokrát použil infotainment se dvěma obrazovkami, dvěma 12,3palcovými obrazovkami a novým rozhraním MBUX od Mercedes-Benz. Stejně jako u běžného modelu je integrace Apple CarPlay a Android Auto jako hotspotu 4G LTE Wi-Fi standardem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

bezpečnostní

Nový model AMG od Mercedesu nabízí standardně několik asistenčních funkcí řidiče. Tento model zahrnuje pokročilý poloautonomní jízdní režim, standardní automatické nouzové brzdění s detekcí chodců, varování před opuštěním jízdního pruhu s varováním před opuštěním jízdního pruhu a adaptivní tempomat s poloautonomním jízdním režimem.

Mercedes-AMG GLS63 2021 pod kapotou

Nový Mercedes-AMG GLS63 2021 je SUV s výkonným hybridním systémem. Obecně je tento model vybaven jedním z nejvýkonnějších motorů na trhu. Využívá motor V8 o objemu 4,0 litru se dvěma turbodmychadly, který vyvíjí neuvěřitelných 603 koní. Kromě tohoto motoru používá Mercedes-AMG GLS 63 také 48voltový hybridní systém se vzduchovým odpružením a je spojen s devítistupňovou automatickou převodovkou. Poslední testy na trati ukázaly, že toto SUV dokáže zrychlit z 0 na 60 za pouhé 3,6 sekundy.

Jak možná víte, předchozí GLS63, který je dodáván se stejným motorem a má 577 koní, může běžet za 4,3 sekundy. Dohoda EPA dosud nebyla zveřejněna. Současný model se stejným motorem však poskytuje slušných 22mpg.

Datum vydání a cena

Podle našich znalostí by měl být nový Mercedes-AMG GLS63 nabízen k prodeji v prvním čtvrtletí příštího roku v roce 2021 . Připravovaný model na první pohled vypadá luxusně a agresivně. Kromě toho je interiér o něco sportovnější než u běžné třídy GLS od značky Benz.

Podle Mercedesu začíná nový GLS63 4Matic na 133 095 eur. V závislosti na zvoleném vybavení však může tento model snadno dosáhnout hranice 150 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.