Maserati GranTurismo 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nová generace Maserati GranTurismo je za dveřmi. Obnova tohoto důležitého modelu Maserati se stává realitou. Bude to také první elektromobil Maserati. Samotná společnost nabízí náhled prostřednictvím obrázků prototypu.

Maserati naplno pracuje na změně generace jednoho z modelů, které podporují její produktovou řadu po mnoho let. Na obzoru se začíná objevovat nové Maserati GranTurismo 2022 . Po zveřejnění krátkého, ale zajímavého teaseru a následném spatření testovacího muly už tu máme první oficiální snímky nového GranTurisma.

Maserati GranTurismo 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Proces vývoje   nového GranTurismo   vstoupil do důležité nové fáze. Maserati oznámilo, že prototyp nové generace již opustil Maserati Innovation Lab. Prototyp, který můžeme velmi podrobně vidět na obrázcích, které ilustrují tento článek. Některé fotografie byly pořízeny v ulicích italského města Modena.

Maserati GranTurismo bude mít 100% elektrickou verzi

Plány Maserati pro nové GranTurismo jsou skutečně ambiciózní. Pravdou je, že se již spekulovalo o tom, že tento model získá speciální titul prvního elektrického Maserati, které se dostane na trh. No, konečně je to něco, co bylo potvrzeno podpisem trojzubce. Nové Maserati GranTurismo bude prvním vozem značky, který bude 100% elektrický. Elektrická verze nese obchodní název Folgore.

Maserati GranTurismo 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

V sortimentu bude místo i pro konvenční mechaniky. Konkrétně si můžete vybrat mezi čtyřválcovými motory a upraveným blokem V6 „Nettuno“. Rozsah výkonu překročí hranici 600 koní.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Je více než pravděpodobné, že v nadcházejících měsících bude spatřeno několik prototypů nového GranTurismo. Značka zdůraznila, že všechny stroje byly pověřeny intenzivním testováním jak na silnici, tak na dráze. Zkrátka běžné testy, které probíhají při vývoji auta na evropském území.

Maserati GranTurismo 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Mimochodem, stejně jako bude mít GranTurismo kontinuitu v řadě Maserati, bude existovat i nová generace Maserati GranCabrio. Alternativa kabrioletu přichází později.