Audi R8 2021: Technické informace, cena, datum uvedení na trh

Nové Audi R8 2021 , Již jsme hovořili o některých sportovních inovacích v roce 2020 a správně jsme zjistili, že většina z nich by se na závodních tratích neztratila. Auto, které bude věnováno dnešnímu článku, je umístěno jako sportovní automobil určený pro každodenní cestování. Budeme hovořit o novém modelovém roce nového Audi R8 2021 a jeho ruských cenách, které tento problém oznámily před několika dny.

Vzhled druhé generace tohoto sportovního kupé se revolučním způsobem nezměnil. Inženýři ze západoněmecké společnosti se však zřídka uchylují k vážným reformám designu a dávají přednost vývoji evolučního stylu. A tentokrát. Například nová generace nového Audi R8 2021 zachovává původní tvar těla.

K dispozici je také slavný posuvný spojler. Tyto změny byly doprovázeny lehkými, ale velmi účinnými údery. Inovativní optická přední zařízení mají pouze LED osvětlení. Osvětlovací moduly se skládají z mnoha různých prvků, z nichž každý má přesně definovaný směr působení.


Nový Audi R8 2021

Nenechte se okrádat světly a intelektuálními schopnostmi. Režim osvětlení volíte nezávisle, přičemž se zaměřujete na řadu faktorů – přítomnost protijedoucích vozidel, úhel volantu, osvětlení a další. Stará mřížka „single frame“ je obklopena silnými přívody vzduchu. Kromě chlazení hnacího ústrojí zlepšují napínání vozidla na silnici při vysokých rychlostech. Objem podběhů kol se výrazně zvýšil. Nezanecháme další aerodynamické výklenky bez pozornosti, které jsou harmonicky napsány v bočním povrchu.

Zadní část “R8” má výkonný difuzor, ve kterém jsou namontovány dvě čtvercové výfukové trubky. Velikost vozu je srovnatelná s ostatními modely ve sportovní třídě. Jeho délka byla 4420 mm, šířka – 1940 mm, výška – 2650 mm. Rozvor kol byl 2650 mm a vzdálenost vozidla nepřesáhla 105 mm.


Je hloupé hledat nedostatky v designu nového sedanu Audi R8 2021 , a není tomu tak. Interiér sportovního kupé je perfektní. Řidič a spolujezdec vedle něj dostali obrovskou světlou výšku. Výrobce nezačal třídit své zóny podle typu závodních kokpitů, při zachování typické dispozice nemovitosti. Klasicky tvarovaná sedadla jsou ideální pro členy posádky s antropometrickými údaji.

Jsou vybaveny řadou různých elektronických parametrů, zdobené vytápěním a větráním a „šetří“ v různých ročních obdobích. Řídicí panel opustil mechanické ukazatele a je nyní obrovskou obrazovkou s vysokým rozlišením, která odráží virtuální měřítka. Pokud je to žádoucí, mohou být nahrazeny geolokační cestou cesty nebo obrázkem z dohledové kamery. Malá velikost volantu je extrémně praktická pro řízení v provozu. Je zploštělý zdola nahoru, mírně zahuštěný v oblasti uchopení a samozřejmě vybaven sadou univerzálních senzorů.


Vnitřní materiály modelu nelze reklamovat. Jsou vynikající kvality, s jasnou strukturou a neuvěřitelně elegantním barevným provedením. Ergonomický prvek kabiny je také na svém vrcholu.

Jako zařízení je zákazníkovi nabízeno několik elektronických pomocných systémů, dvouzónový systém klimatizace, adaptivní tempomat, několik senzorů, kompletní elektrická příprava, dva parkovací senzory a mnoho dalšího. Za další peníze si můžete objednat kombinaci hlavních prvků s “jemnou nappa” kůží a instalovat sportovní sedadla ve formě kbelíků.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Technicky může nový Audi R8 2021 uspokojit i ty nejnáročnější řidiče. Model zakoupil aktualizovanou platformu, která je 30% složená. Kromě toho konstruktéři výrazně rozšířili použití lehkých hliníkových slitin. Výsledkem bylo, že hmotnost automobilu „ztratila“ téměř 130 kilogramů, nyní ne více než jedna a půl tuny. Naopak torzní tuhost těla se zvýšila o 40%. Odpružení vozu “Magnetic Ride” je zcela nezávislé a elektronicky řízené. Má strukturální schéma postavené na dvou křížových pákách. Brzdové mechanismy jsou založeny na keramických discích. Model hráče je plný.

Technické údaje Audi R8 2021

Nové Audi R8 2021 je motor instalován zezadu pod průsvitný kapoty. Jako agregáty se používají tři typy systémů:

  • 5,2-litrový desetiválcový motor V. Motor „FSI“ může vyvinout výkon 540 koní. Sto ovladačů, které sestaví za 3,5 sekundy s maximální rychlostí 323 km / ha spotřebou paliva ne více než 11,8 litru.
  • Další vyvíjený V10 “Plus” má motor se stejným objemem, ale již vyvíjí 610 výkonů. Může zrychlit na 100 km / h za pouhých 3,3 sekundy. Vysokorychlostní mezní hodnota tohoto motoru je 330 km / h. “Gluttony” – 12,4 litru.
  • Instalace „E-tronu“ sestávající ze dvou elektrických motorů s celkovým výkonem 231 k. Jsou poháněny trakční baterií s výkonem 92 kW / h. Nabití baterie je možné zcela obnovit za pouhé dvě hodiny. Prožijte stejné kolo sportovním vozem s kapacitou 450 kilometrů. Dynamika zrychlení elektrického “R8” je o něco horší než u benzínových “bratrů” – 3,9 sekundy až sto. Maximální zrychlení modelu u tohoto typu motoru je 250 km / h.

Všechny verze aktualizovaného nového Audi jsou vybaveny sedmistupňovým pouzdrem robota „S-Tronic“ s dvojitým spojkovým systémem. V zásadě se jedná o klasický robot „DSG“, který byl výrazně vylepšen.

Fotografie nového Audi R8 2021

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)