Audi Q7 2024: ceny, přehled, technická data

Audi

Audi v současné době pracuje na druhé aktualizaci modelu Q7 plug-in hybrid (PHEV) po faceliftu v roce 2019, přičemž se očekává, že aktualizovaný model bude uveden na trh v modelovém roce 2024.

Design a vybavení

Špionážní zprávy o Audi Q7 PHEV 2024 naznačují, že SUV projde drobnými designovými změnami zaměřenými na přední část. Očekává se, že přepracované Matrix LED světlomety s úzkým zadním světelným pásem v horní části, přepracovaná osmiúhelníková maska chladiče s jedním rámečkem a novým voštinovým vzorem, nové vstupy vzduchu a nový nárazník dodají tváři modernější a sebevědomější vzhled.

Nová kola z lehkých slitin o rozměrech 19, 20 a 21 palců čekají na bocích. Špionážní snímky ukazují, že osvěžená je také záď s novou grafikou v zadních světlech a novým nárazníkem.

Společnost aktualizovaný model stále testuje na veřejných komunikacích. Již v květnu 2023 byli inženýři Audi viděni s novým prototypem Q7 na zasněžených silnicích v severním Švédsku.

Technické údaje

Aby Audi Q7 PHEV 2024 dokázalo držet krok s BMW X5 PHEV (BMW X5 xDrive50e) a Mercedesem GLE PHEV (Mercedes GLE 400 e 4MATIC), které mají oficiální dojezd podle WLTP až 110, resp. 105 km, bude muset nabídnout výrazně delší dojezd než jeho předchůdce. Může dostat větší sadu akumulátorů s kapacitou pro ukládání energie nejméně 25 kWh (netto).

Současný model Q7 PHEV, který nebylo možné objednat na některých důležitých trzích kvůli problémům v dodavatelském řetězci, pohání přeplňovaný benzinový motor V6 o objemu 3,0 litru spojený se synchronním motorem s permanentními magnety. Ten je integrován do skříně 8stupňové automatické převodovky. Stálý pohon všech kol se samosvorným středovým diferenciálem rozděluje točivý moment mezi přední a zadní nápravu. Audi může upravit motor a elektromotor tak, aby celkový výkon a kombinovaný točivý moment byly vyšší než 250 kW (335 k) a 450 Nm u předchůdce.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Datum vydání

Uvedení nového Audi Q7 PHEV na evropský trh je naplánováno na začátek roku 2024. Výrazně větší dojezd nového SUV s elektrickým pohonem by mohl být přesvědčivým argumentem pro americkou pobočku.

Audi zatím neoznámilo, kdy bude nový model Q7 uveden na trh. Víme, že společnost bude mít plné ruce práce s modelem Q6 e-tron, který bude mít premiéru ve 4. čtvrtletí 2023, takže by se mohla pokusit naplánovat světovou premiéru nové Q7 na září 2023. 5-10, což by mohla být vhodná etapa pro jeho debut. Očekává se, že představování variant bude postupné.

Pro modelový rok 2024 bude modelová řada Q7 aktualizována o novou standardní výbavu a volitelné pakety. V budoucnu budou všechny modely Q7 standardně vybaveny adaptivním tempomatem a dálkové startování bude možné prostřednictvím aplikace Audi connect. Paket Executive, který bude k dispozici od verze Premium Plus, bude zahrnovat rozpoznávání dopravních značek pro varianty Q7 45. Od výbavového stupně Premium Plus je standardem také vícebarevné LED osvětlení interiéru s obrysovými a zatáčkovými světly.

Q7 55 Prestige dostává také nový sportovní paket S line, který je v Evropě poprvé nabízen s exteriérem S line. Mezi další prvky výbavy Q7 Prestige patří obložení stropu Dinamica a světlomety HD Matrix LED s laserovým osvětlením Audi.

Autobrezik.cz říká

Díky vylepšenému designu, novým funkcím a výrazně zvýšenému dojezdu na plně elektrický pohon bude Q7 2024 Plug-in Hybrid ještě atraktivnější volbou pro zákazníky, kteří hledají prostorné plug-in hybridní SUV.

Fotografie a zdroj: Audi.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.