Hyundai Kona N 2021: specifikace, cena, datum vydání

K dispozici jsou nové špionážní fotografie modelu Hyundai Kona N 2021 . Nadcházející SUV bylo navíc testováno na Nürburgringu a vykazuje agresivnější design než běžný model. Podle společnosti Hyundai bude model příští generace obsahovat některá vylepšení výkonu.

Kromě agresivnějšího designu přináší nový model také nějaké občerstvení uvnitř. Očekávejte skvělou, ručně vyrobenou a sportovní kabinu se spoustou techniků. Stejně jako model Veloster N má i Hyundai Kona N vyladěný řadový čtyřválec 2,0 litru s turbodmychadlem.

Hyundai Kona N 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Hyundai Kona N 2021 první pohled

Špionážní fotografie modelu Hyundai Kona N z roku 2021 ukazují mnoho vylepšení ve srovnání s běžným modelem. Za prvé, výkonnostní model nese speciální sadu pro tělo, která je určena k odlišení od ostatních modelů ve stejné třídě. Design je rozpoznán dvojicí agresivních nárazníků, výraznějším střešním spojlerem, dvěma výfuky a mírně upravenou maskou chladiče. Stejně jako běžný model má verze N stejné LED světlomety a zadní světla.

Prototyp, který byl chycen při testování, má černá kola z lehké slitiny se vzorem paprsků ve tvaru V a červené brzdové třmeny. Nový model navíc sedí trochu blíže k zemi než zbytek řady Kona. Kona N má obecně sportovní odpružení, které umožňuje zaútočit na zatáčky s trochou většího nadšení.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pověsti o chatě

Ve srovnání s běžným modelem má nový Hyundai Kona N 2021 několik jedinečných designových dat. V podstatě bude tato výkonná verze obsahovat stejnou kabinu s některými dalšími techniky.

Slyšeli jsme, že pohodlí bude lepší a výrobce přidá další vysoce kvalitní materiály. Bohužel neexistuje žádný obrázek, který by to potvrdil. Obecně lze očekávat vyztuženou kabinu se spoustou prostoru pro každého cestujícího. Jak pravděpodobně víte, tento model má dvě řady sedadel a pojme pět cestujících.

Hyundai Kona N 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Specifikace motoru Hyundai Kona N 2021

Zcela nový Hyundai Kona N 2021 bude používat stejné hnací ústrojí a podvozek jako populární modely jako Veloster N a i30 N. Standardní Kona je poháněna 2,0litrovým řadovým motorem 4 se 147 koňmi. Běžný model je k dispozici také jako elektrický model a má výkon 201 koní. Podle nejnovějších zpráv by připravovaný Hyundai Kona N používal přeplňovaný 2,0litrový řadový čtyřválec.

Tento model je nabízen se dvěma různými výstupy. Základní SUV činí 246, ostatní 275 koní. Na rozdíl od běžné Kony se šestistupňovou manuální převodovkou je Kona N s největší pravděpodobností standardně vybavena 8stupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou. Je zajímavé, že stejná převodovka bude přidána do modelu Veloster N pro rok 2021.

Hyundai Kona N 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání a cena

Připravovaný model Hyundai Kona N 2021 byl nedávno špehován a má agresivnější design než běžný model. Podle společnosti Hyundai se nový model dostane na trh v roce 2021.