Mercedes AMG GLB 2021: specifikace, cena, datum vydání

Nadcházející  Mercedes AMG GLB 2021  je nové vysoce výkonné SUV, které bude chytřejší než běžná verze GLB. Tento model je optimalizován uvnitř i vně mnoha vysoce kvalitních materiálů. Design je sportovní a agresivní. Kabina je navíc vybavena mnoha techniky a nabízí nejnovější informační a zábavní systém MBUX, dva velké digitální displeje a vysoký komfort pro všechny cestující.

Stejně jako všechny dnes vysoce výkonné modely bude i  nový AMG GLB 2021 k dispozici  s výkonnými motory. K dispozici budou přesně dva čtyřválcové přeplňované motory s objemem 2,0 litru a výkonem více než 300 koní.

Mercedes-AMG GLB Project 2021

Pokud jde o design, nejnovější  Mercedes-AMG GLB 2021 je  jedním z luxusních SUV střední třídy. Jak už možná víte, tento model byl zkonstruován jako vojenské SUV, původně nazývané třída G. V průběhu let si získal velkou podporu, i když je spíše terénním než absolutním luxusem. Nová třída GLB však byla optimalizována a vypadá krabicově a polotvrdě.


GLB 35 je základní model, který bude vybaven jedinečnou mřížkou specifickou pro AMG, předním rozdělovačem a dokonce i zadním spoilerem. Toto SUV je však standardně vybaveno elegantními 19palcovými pětipaprskovými koly (volitelně 21palcová). K dispozici je také noční balíček pro verzi AMG, který obsahuje lesklejší černé komponenty spolu s výfukem z černého chromu.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Mercedes-AMG GLB 2021 nabízí dokonalý design interiéru

Kabina  nového Mercedes-AMG GLB 2021  vypadá prvotřídně. Tento model má tři řady stlačených sedadel a pohodlní jsou pouze cestující v přední a druhé řadě. Třetí řada je však ideální pro malé lidi.


Palubní deska je čistá a vrcholem kabiny je nový software infotainmentu MBUX, který umožňuje rozpoznávání řeči a interakce řízené gesty. Také se nám líbí nové rekonfigurovatelné digitální měřicí zařízení, které bezproblémově zapadá do rozsáhlého širokoúhlého informačního a zábavního systému, který je umístěn za jedinou skleněnou tabulí. Standardní výbava je rozsáhlá a zahrnuje navigaci, integrovaný hotspot WiFi, Apple CarPlay a Android Auto.

Specifikace hnacího ústrojí

Nejnovější  Mercedes AMG GLB 2021  bude k dispozici se dvěma možnostmi motoru. Pod kapotou prvního, který nese typový štítek GLB35, je 2,0litrový přeplňovaný čtyřválcový motor s výkonem 302 koní. Tento pohon je standardně dodáván s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Podle nejnovějších testů tento model zrychlí z 0 na 60 km / h za pouhých 5,1 sekundy a cestuje rychlostí 155 km / h.

Další motor pohání také mocný GLB45. Tato verze bude používat 2,0 litrový turbodmychadlo, které nabízí vyšší účinnost. Podle Mercedesu má tento pohonný agregát 382 koní. Musíme dodat, že tento motor není cizí, protože pohání také sedan CLA45.

Dostupnost a náklady na Mercedes-AMG GLB 2021

Očekávejte, že nový  Mercedes-AMG GLB 2021  bude k dispozici k prodeji letos. Podle některých pověstí se objeví v posledním čtvrtletí roku 2020. Přesná cena však zatím není k dispozici, protože je příliš brzy na to, aby bylo možné předpovědět, jaké balíčky možností mohou být nabízeny.

Podle caranddriver.com však GLB35 bude stát 42 000 eur. Kromě toho bude GLA45 určitě mnohem dražší. Výkonné SUV AMG se pokusí ve stejném segmentu konkurovat Audi SQ5 a BMW X3 M40i.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)