Mercedes-AMG GLE 63 S 2021: specifikace, cena, datum vydání

Před několika dny byl veřejnosti představen nový exkluzivní  Mercedes AMG GLE 63 S 2021 Coupé. Na první pohled vypadá nový vysoce výkonný model agresivně a moderně. Výrobce také použil pod kapotou výkonný motor a model  AMG GLE 63 S 2021  Coupé slibuje výkon 603 k. Tento model je spárován s novou exkluzivní 9stupňovou převodovkou AMG SPEEDSHIFT TCT a je standardně vybaven pohonem všech kol.

Uvnitř nabízí nová verze AMG pouze vysoce kvalitní materiály a technologie. První dojmy jsou pozitivní s exkluzivními potahy kůže napa, sportovními sedadly AMG se znakem a sportovně vypadajícím sportovním volantem AMG.

Mercedes-AMG GLE 63 S 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Mercedes-AMG GLE 63 S 2021 Coupé První pohled

Na první pohled je exteriér nového vysoce výkonného kupé  Mercedes-AMG GLE 63 S 2021 jedinečný. Přední část vypadá sportovně a připravovaný model má novou masku chladiče specifickou pro AMG ve vysoce lesklém chromu. Líbí se nám také nový přední nárazník s tryskovými křídly, černé otvory pro přívod vzduchu a stříbrný chromovaný přední rozdělovač. Profil bočnice nelze přehlédnout bez pohledu na velká a elegantní 22palcová kola AMG.

Výrobce umístil vzadu černý difuzor se stříbrným chromovaným lemováním a dvěma obdélníkovými chromovanými koncovkami výfuku. K dispozici je také balíček AMG Night, který je k dispozici také pro model GLB. Balíček dále zahrnuje tónovaná okna, černý přední rozdělovač, boční prahy, kryty zrcátek a obložení výfukového potrubí ve vysoce lesklém černém provedení.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Mercedes-AMG GLE 63 S 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Luxusní a elegantní kabina

Kabina  Mercedes-AMG GLE 64 S Coupé 2021  je jedinečná a vyrobená z vysoce kvalitních materiálů. Díky sportovním sedadlům AMG vyrobeným z kůže nappa s odznakem AMG nabízí toto SUV všem cestujícím neodpustitelný komfort. Řidiče navíc potěší nový volant AMGPerformance, který je standardně dodáván s hliníkovou řadicí pákou.

Ve středové konzole Mercedes použil nejnovější multimediální systém MBUX ve spojení s displeji specifickým pro AMG. První dojem uvnitř je pozitivní. Všímáme si také sportovních pedálů z kartáčované nerezové oceli, prahů dveří a individuálně nastavitelného okolního osvětlení.

Mercedes-AMG GLE 63 S 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

výkon

Nový vysoce výkonný  Mercedes-AMG GLE 63 S 2021  Coupé je vybaven osmiválcovým osmiválcem o objemu 4,0 litru s technologií EQ Boost. S funkcí EQ Boost bude tento model používat 48voltový elektrický startovací generátor, který dodává točivý moment 184 lb-ft a výkon až 21 koní.

Celkový výkon tohoto systému je 603 koní. Točivý moment je také vysoký na 627 lb-ft a toto zvíře může zrychlit z 0 na 60 mph za pouhé 3,7 sekundy. Tento motor je standardně vybaven 9stupňovou AMG SPEEDSHIFT TCT a pohonem všech kol. Dostupné režimy jsou Sport, Sport +, Comfort a RACE.

Mercedes-AMG GLE 63 S 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Mercedes-AMG GLE 63 S 2021 Coupé – datum a cena

Nejnovější  Mercedes-AMG GLE 63 S Coupé 2021  vypadá svěže a lze předpokládat, že prodej začne na podzim. Cena zatím není známa, ale podle Mercedesu bude potvrzena blíže k premiéře.