Mercedes-Benz EQA 2021: Elektrický crossover poprvé spatřil

Mercedes-Benz

Zcela  nový  Mercedes-Benz EQA 2021  je kompaktní elektrický vypínač, který bude uveden na trh v příštím roce. Pokud ještě nevíte, toto SUV vychází z populárního modelu GLA. Mercedes-Benz EQA však nabízí futurističtější design než GLA, a proto je jedinečný. Tento model je jedním z deseti nových elektrických modelů, které německý výrobce plánuje představit do roku 2025.

V tomto seznamu je také zahrnut nový hatchback třídy A. Nový testovací mezek EQA je však vidět na skandinávských veřejných komunikacích a vypadá jako koncepční model.

Mercedes EQA 2021 běží na platformě MFA II

Jak již bylo zmíněno, připravovaný  Mercedes-Benz EQA 2021  je v zásadě v poměru k nejnovějšímu modelu GLA. Oba modely budou mít navíc mnoho společných tipů. Vysoce výkonné elektrické vozidlo Mercedes-Benz EQA používá stejnou platformu MFA II jako GLA se spalovacím motorem.

To snadno vysvětluje obecné podobnosti mezi těmito dvěma modely. EQA však bude vypadat futurističtěji. Přední část tohoto SUV má spirálové světlo, které symbolizuje filozofii elektrického pohonu. Nové světlomety věnují největší pozornost koncepčnímu modelu, který skutečně upoutá pozornost. LED světlomety vypadají atraktivně díky fascinující spirále. Kromě toho je kolem světel typický designový prvek Mercedesu, který zahrnuje krásnou diamantovou mřížku a uprostřed velký tříbodový znak Mercedes-Benz.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Nový Mercedes-Benz Concept EQA 2021 se  vyznačuje vynikající aerodynamikou a nabízí sportovní výkon. Řidič si může vybrat mezi dvěma možnostmi: Sport a Sport Plus. Oba režimy navíc nabízejí odlišné rozdělení točivého momentu zepředu dozadu pro různé výkonové funkce.

Podrobnosti o hnacím ústrojí

 Vysoce výkonná baterie je umístěna pod  novým Mercedes-Benz EQA 2021  . Podle některých webových stránek bude toto elektrické SUV k dispozici se dvěma elektromotory. Jeden bude vpředu a jeden vzadu. Tato konfigurace systému nabízí přibližně 270 koní. Inovativní baterie díky své modulární struktuře nabízí v závislosti na modelu celkovou kapacitu více než 60 kWh.

Tento model lze nabíjet indukční nebo domácí nabíjecí stanicí. Kromě toho lze také rychle nabít. Díky službě Mercedes můžete nabíjet a platit přímo na různých nabíjecích stanicích. Tento systém se nazývá nabíjení kapalinou. Mercedes-Benz EQA 2021 nabízí také dojezd 400 km.

Cena a datum příjezdu Mercedes-Benz EQA 2021

Zcela  nový  Mercedes-Benz EQA 2021  přinese futuristický vzhled. Podle některých odborníků bude cena nového vlajkového crossoveru nižší než 37 000 eur. Kromě toho stojí výběr horních panelů s více funkcemi a možná lepší kapacitou baterie kolem 47 000 eur.

Elektrický crossover Mercedes-Benz EQA bude debutovat na konci roku 2020. Nová nabíječka XC40 byla uvedena na trh před několika týdny a bude využívat zcela elektrický systém. Díky tomu bude tento model hlavním konkurentem připravovaného Mercedes-Benz EQA 2021.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.