Nejlepší sedany střední velikosti (Průvodce kupujícím 2023)

Jakmile byl sedan střední velikosti považován za standardní rodinný vůz, zůstává skvělou volbou pro cenově dostupné, spolehlivé, pohodlné a zábavné každodenní auto. I přes dominanci pickupů, malé crossovery a velkých SUV zahanbíte ty nejlepší sedany střední třídy před jakýmkoli sportovně užitkovým vozidlem tím, že kombinuje pět sedadel, dostatek nákladového prostoru, ostré ovládání a úsporný výkon.

Honda Accord 2023

Honda Accord, stálice na amerických silnicích, byla prvním vozem staršího japonského výrobce, který se vyráběl ve Spojených státech. Od té doby dominuje třídě sedanů střední třídy díky neprůstřelnému motoru, ergonomické kabině a vynikající pověsti spolehlivosti.

The Honda Accord 2023 označuje jedenáctou generaci oblíbeného amerického rodinného sedanu. Je na vrcholu našeho seznamu nejlepších sedanů střední třídy, protože má všechny pozitivní vlastnosti, které kupující od rodinného vozu očekávají. Honda upustila od 2,0litrového přeplňovaného motoru a 10stupňového automatu z předchozích výbavových řad Sport 2.0 a Touring. Místo toho mají nyní vyšší varianty standardní hybridní pohonné ústrojí, které dosahuje kombinované spotřeby paliva podle EPA 48 mpg.

profesionálové

 • Prostor pro nohy vzadu
 • Rafinovaný styling
 • Sportovní jízdní chování
 • Výborná viditelnost

Nevýhody

 • Bez možnosti AWD
 • Vyšší počáteční MSRP
Nejlepší sedany střední velikosti (Průvodce kupujícím 2023), Auto Březík Servis

Pohonné ústrojí a spotřeba paliva

Honda Accord LX a EX 2023 jsou vybaveny 1,5litrovým přeplňovaným čtyřválcem, který produkuje 192 koní a točivý moment 192 lb-ft. Jeho hodnocení EPA je 29 město, 37 na dálnici a 32 ve spojení se standardním pohonem předních kol a bezestupňovou automatickou převodovkou (CVT).

Modely Accord EX-L, Sport-L a Touring mají naopak 2,0litrový atmosférický motor a hybridní pohon se dvěma elektromotory. Hybridní pohonné ústrojí poskytuje výkon 204 koní a 247 lb-ft. Točivý moment na přední kola při dosažení vynikajícího skóre 51/44 ve městě a 48 na dálnici. Accord 2023 není k dispozici s pohonem všech kol.

prostor pro cestující a nákladový prostor

Honda Accord jedenácté generace je o 2,7 centimetru delší než předchozí model a nabízí 40,8 centimetru prostoru pro nohy vzadu. Kufr nabízí 16,7 metrů krychlových nákladového prostoru, s nižší výškou zdvihu a širším otvorem pro snadnější nakládání a vykládání. Pokud potřebujete více místa, můžete sklopit zadní sedadla a převážet delší a objemnější předměty.

Design interiéru: Supersized Civic

Accord 2023 zdědil od Hondy elegantní voštinovou mřížku chladiče a skryté větrací otvory, které jsme poprvé viděli na novém Civicu. K dispozici je také standardní digitální přístrojový štít a sedmipalcový dotykový displej s Apple CarPlay a Android Auto. Accord EX-L, Sport-L a Touring však mají větší 12,3palcový dotykový displej infotainmentu. Standardní výbava zahrnuje 17palcová kola, LED světlomety, duální USB porty a Wi-Fi konektivitu.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti Honda Accord

Honda má Accord 2023 s nejnovější verzí Struktura karoserie ACE (Advanced Compatibility Engineering) navržená tak, aby splňovala hodnocení IIHS při bočním nárazu Crashworthiness Evaluation 2.0 a budoucí standardy. Současná desátá generace Accordu je a IIHS Top Safety Pick+ s pětihvězdičkovým celkovým hodnocením bezpečnosti od NHTSA.

Každý nový Accord opouští továrnu v Marysville v Ohiu se sbírkou pokročilých jízdních pomůcek Honda Sensing. Paket obsahuje adaptivní tempomat, varování před čelní kolizí, varování před opuštěním jízdního pruhu, automatická dálková světla a varování před opuštěním jízdního pruhu.

Záruka Honda Accord

Honda Accord 2023 má tříletou/36 000 mil záruku na nárazník, pětiletou/60 000 mil záruku na hnací ústrojí a pětiletou neomezenou záruku na perforaci najetých kilometrů. Hybridní smlouvy navíc přicházejí s dodatečnou osmiletou zárukou na vysokonapěťovou baterii/100 000 mil. Pro Accord jsou k dispozici možnosti prodloužení záruky.

Honda Accord 2023 Vstupní doporučená cena

Honda Accord 2023 je k dispozici v šesti úrovních výbavy: LX (28 390 eur), EX (30 155 eur), Sport Hybrid (32 440 eur), EX-L Hybrid (34 085 eur), Sport-L Hybrid (34 420 eur) a Touring Hybridní (38 435 eur).

Toyota Camry 2023

The Toyota Camry 2023 je stále velmi populární i přes osmou generaci, která byla poprvé představena v roce 2018. Stejně jako Accord, spolehlivost a vynikající hodnota Camry z něj činí nepostradatelnou součást jakéhokoli seznamu špičkových sedanů střední třídy. Je pravda, že Camry vypadá sportovněji než řídí, ale Toyota má variantu Camry TRD, která do balíčku přináší osvědčený hardware. I základní Camry LE má vynikající prvky výbavy jako 17palcová kola, LED světlomety a dvouzónovou automatickou klimatizaci.

Camry má navíc volitelný pohon všech kol – skvělá funkce, pokud chcete od rodinného sedanu větší přilnavost. Novinkou pro rok 2023 je obložení Camry SE Nightshade s 19palcovými litými koly na míru a černým designem.

profesionálové

 • Komfortní jízdní komfort
 • Volitelný pohon všech kol
 • Prostorný interiér
 • Prostorný kufr
 • Cenově dostupná MSRP

Nevýhody

 • Nadměrný hluk ze silnice a větru
 • Slabý čtyřválcový motor
Nejlepší sedany střední velikosti (Průvodce kupujícím 2023), Auto Březík Servis

Pohonné ústrojí a spotřeba paliva

Toyota Camry 2023 je standardně dodávána s 2,5litrovým čtyřválcovým motorem a osmistupňovou automatickou převodovkou, která produkuje 203 koní a 184 lb-ft. točivého momentu. Tento motor je k dispozici se standardním pohonem předních kol nebo volitelným pohonem všech kol. Camry TRD má naopak 3,5litrový motor V6 s výkonem 301 koní a různými vylepšeními, jako je speciální odpružení a sportovnější výfuk.

Naším oblíbeným je Camry Hybrid s hybridním pohonným ústrojím o výkonu 208 koní, které kombinuje plynule měnitelný převod (CVT) a pohon předních kol pro pozoruhodnou kombinovanou spotřebu paliva 52 mpg. Motor V6 má podle EPA skóre 22 město, 32 dálnice a 26 dohromady, zatímco 2,5litrový motor má skóre 28/39 město a 32 dohromady.

prostor pro cestující a nákladový prostor

Prostornost Camry je prodejní argument, který nabízí 38 palců zadního prostoru pro nohy a 15,1 kubických stop nákladového prostoru v kufru. Honda Accord poráží Camry, pokud jde o prostor pro nohy vzadu a nákladový prostor, ale o malý rozdíl. A stejně jako Accord, i Camry 60/40 má zadní sedadla, která lze sklopit pro přepravu delších předmětů.

Vnitřní uspořádání: Uživatelsky přívětivé rozhraní

Toyota Camry se ve svém ergonomickém interiéru obejde bez zbytečných triků a vybavení. Místo toho je standardně dodáván se sedmipalcovým dotykovým displejem infotainmentu s konektivitou Apple CarPlay a Android Auto. Camry XLE má devítipalcový dotykový displej infotainmentu, čalounění z hovězí kůže, vyhřívaná přední sedadla a bezdrátové nabíjení, abychom jmenovali alespoň některé.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti Toyota Camry

Toyota Camry 2023 je a IIHS Top Safety Pick+ s hvězdným pětihvězdičkovým celkovým hodnocením od NHTSA. Všechny Camry jsou z výroby vybaveny Toyota Safety Sense 2.5+, komplexní sadou pokročilých jízdních pomůcek, jako je dynamický radarový tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, automatická dálková světla, rozpoznávání dopravních značek a předcházení kolizím.

Záruka Toyota Camry

Toyota Camry 2023 přichází s 3letou zárukou na nárazník 36 000 mil, 5letou zárukou na hnací ústrojí do ujetí 60 000 mil a zárukou na korozi do 60 000 mil bez omezení najetých kilometrů. Hybridní vozy Camry jsou navíc dodávány s osmiletou zárukou na hybridní pohon/100 000 mil a zárukou na baterii 10 let/150 000 mil. Volitelně lze záruku pro každou Toyotu Camry prodloužit.

Vstupní doporučená cena Toyota Camry 2023

Toyota Camry je k dispozici v šesti úrovních výbavy: LE (27 315 ​​eur), SE (28 855 eur), XLE (32 065 eur), XSE (32 615 eur) a TRD (34 380 eur). V závislosti na výbavě a paketu stojí Camry Hybrid od 29 450 eur do 34 890 eur.

Kia K5 2023

Kia K5 jsme zvolili před Hyundai Sonata kvůli přijatelné ceně a vytříbenému designu. K5 bude uveden na trh v roce 2021 jako nejnovější vůz Kia střední velikosti, který nahradí dosluhující Optimu. Kia nenechala kámen na kameni, aby poskytla Accord a Camry důstojnou konkurenci.

K5 vypadá dobře a má emocionálnější přitažlivost než Honda a Toyota. Nabízí také pohodlné ovládání, spoustu techniky a nižší základní cenu. V kombinaci s působivou 10letou zárukou Kia a dostupným pohonem všech kol je K5 jedním z nejlepších sedanů střední velikosti.

profesionálové

 • Pohodlná jízda
 • Krásný styling
 • Rozumná MSRP
 • Dlouhá tovární záruka

Nevýhody

 • Nízká zadní výška nad hlavou
 • Sportovní výbava GT stále nevýrazná
Nejlepší sedany střední velikosti (Průvodce kupujícím 2023), Auto Březík Servis

Pohonné ústrojí a spotřeba paliva

Varianty vybavení Kia K5 2023LXS, GT-Line a EX mají výkonný 1,6litrový přeplňovaný čtyřválec, který produkuje 180 koní a 195 lb-ft. dodává točivý moment. Výkon je přenášen na přední kola přes osmistupňovou automatickou převodovku a pro LXS a GT-Line je volitelně k dispozici pohon všech kol. K5 FWD má skóre EPA 29 město, 38 dálnice a 32 dohromady. Varianta AWD má hodnocení EPA 25/33 při jízdě po městě a dálnici a 28 v kombinaci.

Vrcholná verze GT má přeplňovaný 2,5litrový zážehový čtyřválec s výkonem 290 koní a 311 lb-ft. točivého momentu. K5 GT je k dispozici pouze s pohonem předních kol, ale má elegantní osmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku. I přes své sportovnější zaměření dosahuje Kia K5 GT s pohonem předních kol průměrné spotřeby 24 km/h ve městě, 32 km/h na dálnici a 27 km/h kombinovaně.

prostor pro cestující a nákladový prostor

Kia K5 má o něco delší rozvor než Accord nebo Camry, ale nabízí menší prostor pro nohy vzadu na 35,2 palce. Svažující se linie střechy K5 navíc snižuje prostor pro hlavu vzadu pro cestující vyšší než 1,80 m, a to je cena, kterou je třeba zaplatit za elegantní a sportovní siluetu. Na druhou stranu K5 nabízí objem zavazadlového prostoru 16 metrů krychlových, větší otvor zavazadlového prostoru, nízkou nástupní výšku a sklopná zadní sedadla dělená v poměru 60/40, která usnadňují uložení zavazadel.

Interiér: Nabitý technologií

Je těžké pochybovat o poměru ceny a kvality K5. Základní model LXS je standardně dodáván s LED světlomety, dvouzónovou klimatizací, osmipalcovým dotykovým displejem s bezdrátovým Apple CarPlay a Android Auto, audiosystémem se šesti reproduktory, bezklíčovým vstupem, dálkovým startováním a předními a zadními USB porty. Nejvyšší výbava GT má 19palcová kola, sportovnější podvozek, modernizované brzdy, 10,25palcový dotykový displej, navigaci, bezdrátové nabíjení smartphonu a další.

Bezpečnostní hodnocení a funkce Kia K5

Kia K5 je IIHS Top Safety Pick+ a má celkové pětihvězdičkové hodnocení NHTSA. Všechny sedany K5 jsou také standardně dodávány s paketem Kia Drive Wise. Zahrnuje varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před čelní kolizí, varování před srážkou, varování před příčným provozem, varování v mrtvém úhlu a asistent dálkových světel. Vyšší úrovně výbavy mají více bezpečnostních sítí, jako je adaptivní tempomat, parkovací senzory a vyhýbací asistent řízení.

Záruka Kia K5

K5 má pětiletou/60 000 mil záruku na nárazník a 10 let/100 000 mil prodlouženou záruku na hnací ústrojí. Navzdory dlouhé tovární záruce existují možnosti prodloužení záruky na jakékoli vozidlo Kia.

Kia K5 2023 Vstupní doporučená cena

Kia K5 2023 je k dispozici ve čtyřech úrovních výbavy: LXS (26 415 eur), GT-Line (27 815 eur), EX (30 315 eur) a GT (32 815 eur).

Subaru Legacy 2023

Subaru má Legacy 2023 modernizována o svěží fasádu skládající se z přepracovaných LED světlometů, nové přední masky a přepracovaného nárazníku. Díky aktualizacím je Legacy stále svéráznou volbou než váš typický Accord nebo Camry, ale má všechny silné stránky značky Subaru a řadu nových technických funkcí.

Subaru Legacy je jediným uchazečem na našem seznamu nejlepších sedanů střední třídy se standardním pohonem všech kol, což z něj činí solidní volbu, pokud žijete někde s drsnými zimami. Kromě toho mají všechny modely Legacy motory boxer s vysokým točivým momentem, které jsou umístěny níže v motorovém prostoru pro lepší ovladatelnost a řízení.

profesionálové

 • Standardní pohon všech kol
 • Podpůrná sedadla
 • Příjemný jízdní komfort

Nevýhody

 • Styling je získaná chuť
 • Rušivý dotykový displej uprostřed
Nejlepší sedany střední velikosti (Průvodce kupujícím 2023), Auto Březík Servis

Pohonné ústrojí a spotřeba paliva

Subaru Legacy 2023 je standardně dodáván s 2,4litrovým boxerem-čtyř s výkonem 182 koní a 176 lb-ft. generovaného točivého momentu. Modely Sport a Touring se však dodávají s přeplňovaným 2,5litrovým boxer-čtyřem s výkonem 260 koní a 277 lb-ft. vybavený točivým momentem. Všechny motory jsou spojeny s plynule měnitelnou převodovkou (CVT), která posílá výkon na všechna čtyři kola pomocí systému symetrického pohonu všech kol Subaru.

Atmosférické Subaru Legacy dosahuje skóre EPA 27/35 při jízdě ve městě a 30 při jízdě ve smíšeném režimu. Verze s turbem dostane 23 ve městě, 31 na dálnici a 26 kombinovaná.

prostor pro cestující a nákladový prostor

Subaru Legacy má kratší rozvor než Kia K5. Nabízí však více místa pro nohy vzadu (39,5 palce) než Kia, ale zaostává za Camry a Accordem. Kufr navíc není nejlepší, má 15,1 metru krychlového, i když místa na velké kufry nebo golfové bagy je dost.

Interiér: Ergonomický a stylový

Stejně jako Kia K5, i Subaru Legacy získává vysoké hodnocení za jednoduché, ale stylové uspořádání interiéru. Vpředu a uprostřed jsou dvě sedmipalcové dotykové obrazovky s Apple CarPlay a Android Auto. Vyšší modely dostanou 11,6palcový dotykový displej a 12reproduktorový audiosystém Harman Kardon. Standardní výbava zahrnuje dva USB porty a satelitní rádio.

Hodnocení bezpečnosti a funkce Subaru Legacy

Legacy 2023 jeden má Celkové pětihvězdičkové hodnocení NHTSA a je nejlepším bezpečnostním výběrem IIHS. Všechny sedany Legacy jsou standardně vybaveny Subaru EyeSight. Paket obsahuje automatická dálková světla, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před opuštěním jízdního pruhu, adaptivní tempomat a předcházení kolizím.

Záruka Subaru Legacy

Subaru Legacy 2023 má 3letou záruku na nárazník 36 000 mil a 5letou záruku na pohonné ústrojí 60 000 mil. Možnosti prodloužení záruky jsou dostupné pro každé vozidlo Subaru, včetně Legacy.

Subaru Legacy od MSRP

Subaru Legacy 2023 je k dispozici v pěti úrovních výbavy: Base (25 415 eur), Premium (27 715 eur), Limited (32 465 eur), Sport (34 915 eur) a Touring XT (38 715 eur).

Nissan Altima 2023

The Nissan Altima 2023 je smolař na tomto seznamu nejlepších sedanů střední třídy. Zaujímá jedinečné místo, které osciluje mezi prémiovým vzhledem klasik, jako je Accord, a nižší základní cenou Legacy a K5. Největší předností Altimy je však vynikající spotřeba paliva. V závislosti na úrovni výbavy a hnacím ústrojí dosahuje Altima kombinované spotřeby paliva až 32 mpg, což z ní činí úsporu paliva s pěti místy k sezení.

profesionálové

 • spotřeba paliva
 • AWD k dispozici
 • Agresivní styling

Nevýhody

 • Skromné ​​zacházení
 • Levná kvalita interiéru
Nejlepší sedany střední velikosti (Průvodce kupujícím 2023), Auto Březík Servis

Pohonné ústrojí a spotřeba paliva

Nissan Altima 2023 je standardně dodáván s atmosférickým 2,5litrovým motorem, který produkuje 188 koní a točivý moment 180 lb-ft. Má pohon předních kol a bezstupňovou automatickou převodovku (CVT), která dosahuje působivých 28/39 v městském a dálničním provozu a 32 kombinovaných kilometrů za hodinu. Pokud se však rozhodnete pro volitelný pohon všech kol, skóre mírně klesne na 26/36 při jízdě ve městě a 30 na dálnici.

Nejvyšší řada Altima SR VC-Turbo je vybavena 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcem, který produkuje až 248 koní a 273 lb-ft. generovaného točivého momentu. I přes zvýšení výkonu je spotřeba paliva úctyhodná s hodnocením EPA 25 město, 34 dálnice a 29 dohromady. „VC“ v názvu motoru znamená Variable Compression, a vyvinuté společností Nissan Procesy pro zvýšení výkonu a účinnosti motoru.

Na rozdíl od Hondy Accord je Nissan Altima k dispozici také s pohonem všech kol, ale pouze pro modely Altima SV, SR a SL. Silnější SR VC-Turbo má pohon pouze předních kol.

prostor pro cestující a nákladový prostor

Nissan Altima má podobný rozvor 111,2 palce jako Camry, ale Toyota má o více než palec více prostoru pro nohy vzadu. Navzdory tomu má Altima slušný prostor pro pět průměrně velkých dospělých a prostorný kufr, který pohltí 15,9 kubických stop nákladu. V zavazadlovém prostoru překonává Camry a Legacy, ale v tomto seznamu nic nepřekoná Accord.

Interiér: Slušné technické vybavení

Vynechali bychom základní Altimu S a šli rovnou po SV se 17palcovými litými koly, bezklíčovým vstupem, startováním tlačítkem, elektricky ovládaným sedadlem řidiče, čtyřmi USB porty, osmipalcovým dotykovým displejem, satelitním rádiem a Apple CarPlay. a Android Auto. Altima SR VC-Turbo nabízí dvouzónovou klimatizaci, audiosystém Bose s devíti reproduktory, kožené čalounění a další.

Bezpečnostní hodnocení a funkce Nissan Altima

Nissan Altima 2023 je a IIHS Top Safety Pick+ s celkovým pětihvězdičkovým hodnocením od NHTSA. Bezpečnostní štít Nissan Safety Shield 360 je standardní součástí každé Altimy. Zahrnuje pokročilé jízdní asistenty, jako je automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu, radarové sledování mrtvého úhlu, automatické zadní brzdění, varování před čelní kolizí a další.

Altima SL a SR VC-Turbo mají také 360stupňovou kameru, rozpoznávání dopravních značek a Nissan ProPilot Assist, praktický asistenční systém pro řidiče.

Záruka Nissan Altima

Nissan Altima pro rok 2023 přichází s 3letou zárukou na nárazníky 36 000 mil a 5letou zárukou na pohonné ústrojí do 60 000 mil, kterou lze volitelně prodloužit.

Nissan Altima vstupní MSRP

Nissan Altima 2023 je k dispozici v pěti úrovních výbavy: S (26 585 eur), SV (27 385 eur), SR (28 785 eur), SL (33 285 eur) a SR VC-Turbo (36 285 eur).

Nejlepší sedany střední velikosti: Závěr

V přemírě crossoverů a SUV stále preferujeme sedany střední velikosti, když jsou styl, pocit z jízdy a funkčnost hlavními prioritami – nemluvě o nižší a dostupnější základní ceně a lepší spotřebě paliva. Našich pět nejlepších sedanů střední třídy, navzdory jejich zmenšujícímu se počtu, může konkurovat podobným crossoverům.