Nissan Micra 2022: specifikace, cena, datum vydání

Svět supermini aut je v dnešní době docela přeplněný a konkurence je dost tvrdá, zvláště v částech světa, jako je Evropa nebo Asie. Na těchto trzích byl Nissan Micra vždy klíčovým hráčem a současná generace není výjimkou. Když už mluvíme o aktuální generaci, tento model je na trhu od roku 2016, ale mějte na paměti aktualizaci z minulého roku. Při této příležitosti jsme viděli spoustu aktualizací počínaje novým stylingem, novými možnostmi pohonu, novými funkcemi atd. Všechny tyto aktualizace jsou jasným znamením, že Nissan Micra 2022 pravděpodobně žádné konkrétní změny neprovede.

Nissan Micra 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Očekáváme tedy známý design, který má stále co nabídnout. Tento malý hatchback vypadá docela atraktivně a má také docela dobré jízdní vlastnosti. Nákladový prostor je navíc na poměry segmentu překvapivě velký, zatímco palubní deska působí poměrně subtilně. Na druhou stranu by to určitě spotřebovalo více elektřiny.

Vzhledem k tomu, že k velkým změnám pravděpodobně nedojde, odhadujeme, že Nissan Micra 2022 se dostane na trh někdy později v tomto roce.

Restyling Nissan Micra 2022

Pokud jde o základní designové prvky, věci se rozhodně nezmění. Nissan Micra 2022 pokračuje se stejným celkovým designem, který byl původně zaveden v roce 2016. Mechanický aspekt je tedy docela známý. Je založen na dobré staré platformě V, která byla také použita na původním Nissanu Juke. Co se nám na této architektuře líbí, je nastavení podvozku, jelikož tento hatchback úspěšně kombinuje dobré jízdní vlastnosti s relativně plynulou jízdou.

Nissan Micra 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Pokud jde o estetiku, myslete na osvěžení z minulého roku. To byla typická aktualizace uprostřed cyklu, která s sebou přinesla řadu vizuálních aktualizací. Nejvíce změn se událo na přední části, kde jsme se dočkali nového rámu s mírně přepracovanou mřížkou a také nového nárazníku. Viděli jsme také typické aktualizace, jako jsou nová kola a barevné možnosti. Nissan Micra 2022 by tedy měl pokračovat bez zvláštních změn.

Vnitřní

Totéž platí pro design interiéru. Můžete se spolehnout na známé uspořádání kabiny, které nabízí několik velmi dobrých věcí. Co se týče celkové kvality interiéru, věci jsou více než uspokojivé. Ano, tvrdý plast je dostupný ve většině oblastí, ale to je pro daný segment typické. Palubní deska má pěkné tvary a vypadá docela atraktivně, zvláště když vezmeme v úvahu pěknou dotykovou obrazovku podobnou tabletu a další technické drobnosti.

Pokud jde o sezení, první řada vypadá docela dobře. Je tu spousta místa, zatímco sedadla jsou masivní a nosná. Ve druhé řadě to bohužel nevypadá tak skvěle, ale od modelu této velikosti nelze čekat více. Na druhou stranu ložná plocha je překvapivě velká.

Nissan Micra 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Motory Nissan Micra 2022

Pod kapotou se nic nemění a můžete počítat se stejnými motory v nabídce. Základní modely tedy budou pokračovat se starou dobrou 1,0litrovou jednotkou, která dává pouze 71 koní. Je zřejmé, že zrychlení a celkový výkon jsou žalostné, když zohledníme cenu, tato konfigurace by mohla být chytrou volbou pro každodenní dojíždění.

Na druhou stranu příplatkový turbomotor je rozhodně atraktivnější volbou. Má také zdvihový objem 1,0 litru, ale maximální výkon je 115 koní. To znamená výrazně lepší jízdní dynamiku, která je vlastně více než slušná.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pokud jde o převodovku, oba motory jsou spárovány s manuální převodovkou, která funguje docela dobře.

Hybridní pohon

Jednou z věcí, které bychom mohli v budoucnu vidět, je elektrifikace. V tuto chvíli jsou úředníci stále klidní, takže věříme, že nová pohonná jednotka pravděpodobně čeká na úplné přepracování. To by se stalo za pár let a očekáváme, že Nissan implementuje svůj nový hybridní systém s názvem E-Power.

Nissan Micra 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Háček této technologie je v tom, že funguje trochu jinak ve srovnání s jinými hybridními systémy na trhu. Namísto posílání energie na kola jak prostřednictvím benzínu, tak elektromotoru, síla přichází pouze z elektromotoru na kola. Na druhé straně benzínový motor funguje jako generátor a nabíjí baterii. Díky tomu je kvalita jízdy stejná jako u elektromobilu, což znamená, že můžete počítat s okamžitou akcelerací bez instalace velkých baterií. Další podrobnosti nám bohužel nejsou známy.

Datum vydání a cena Nissan Micra 2022

Nemyslíme si, že by Nissan Micra 2022 mohl dorazit dříve než v posledním čtvrtletí roku. Prostě nejsou žádné velké změny a to také znamená, že bychom neměli zaznamenat žádné zásadní změny cen. Aktuální model začíná ve Velké Británii pod 14 000 GBP a totéž očekáváme od modelu pro příští rok.