Nissan GT-R 2022: specifikace, cena, datum vydání

GT-R je bezpochyby jedním z nejikoničtějších sportovních vozů 21. století. I když je v mnoha ohledech úžasný, nejvíce zaujme tím, že je na trhu stále relevantní, i když je na trhu již téměř 14 let. Stále nabízí působivý výkon a Nissan se proto s nástupcem nijak nehrne. Nissan GT-R 2022 není výjimkou. Jde to stejně, i když musíme zmínit nový model Special Edition, který přichází jako upgrade verze NISMO. Jinak by věci měly zůstat v podstatě stejné.

To vše znamená, že se můžete spolehnout na známé vlastnosti. Stále jde o jeden z nejrychleji akcelerujících modelů v segmentu a ovládání je také na super působivé úrovni. Samozřejmostí je nezaměnitelný styl, který stále vyčnívá z davu. Jeho stáří samozřejmě přináší i některé nevýhody a jedním z nejpozoruhodnějších je design interiéru, který vypadá trochu zastarale.

Vzhledem k tomu, že nedojde k žádným výrazným změnám, očekáváme, že Nissan GT-R 2022 přijde na trh v druhé polovině roku.

Nissan GT-R 2022 restyling

Pokud jde o základní designové prvky, je to stále stejné vozidlo, které jsme poprvé viděli před 14 lety. Od té doby však došlo k mnoha aktualizacím, takže skutečný charakter vozidla se výrazně změnil. Samozřejmě i na dnešní poměry stále mluvíme o skutečném supersportovním voze, který nabízí působivý výkon. Nezapomeňte, že tento model konkuruje mnohem mladším konkurentům jako Porsche 911, Audi R8, Chevy Corvette atd.

Pro příští rok bude největší novinkou přidání nového balíčku s názvem Special Edition. Přijde jako upgrade modelu NISMO a přinese nějaké mechanické upgrady, ale hlavně estetické novinky. Mezi hlavní přednosti patří černě lakovaná 20palcová kola s červenými akcenty, kapota z uhlíkových vláken a speciální vnější lak v barvě Stealth Grey.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Motor a výkon Nissan GT-R 2022

To byla vždy nejzajímavější část vozu a na Nissanu GT-R 2022 se toho moc nezmění . I zde jsou standardní modely dodávány se starým dobrým 3,8litrovým twin-turbo V6, který vyvine kolem 565 koní. Výkon je přenášen na všechna kola prostřednictvím šestistupňové dvouspojkové převodovky. Výsledkem je působivý čas 0-60, který je pod tři sekundy. Zároveň je spotřeba paliva docela slušná, ve městě stoupá kolem 16 mpg a na dálnici kolem 22 mpg.

Verze NISMO přichází s vylepšenou variantou motoru, kde je maximální výkon až 600 koní. Je ještě rychlejší, přičemž se také zlepšuje ovladatelnost, vezmeme-li v úvahu všechna vylepšení, která přicházejí v podobě tužších pružin, karbon-keramických brzd a spousty uhlíkových vláken kolem karoserie.

Vnitřní

Uvnitř můžete počítat se známým uspořádáním. Navzdory aktualizacím je celkové uspořádání kabiny stále stejné jako v roce 2007, díky čemuž vypadá ve srovnání s konkurenty trochu staře. Neustálé aktualizace však přinesly mnoho vylepšení, pokud jde o materiály, zatímco kvalita sestavení je působivá. Všechny tyto věci dělají z této kabiny opravdu příjemné místo, které dokonale zapadá do charakteru GT-R.

Sedačky se nám také velmi líbí, protože jsou masivní a nosné. Nezapomeňte také, že jde o čtyřmístný vůz. GT-R se odlišuje od konkurence, i když druhá řada není nijak zvlášť užitečná. Nákladový prostor nabízí kolem 8,8 kubických stop, jak je pro tuto třídu typické.

vlastnosti

Možná se dočkáme pár doplňků do seznamu standardní výbavy, ale většina věcí určitě zůstane stejná. Všechny modely by proto měly být vybaveny vychytávkami, jako je 8palcový dotykový displej, navigace, Apple CarPlay, dva USB porty, Bluetooth, HD rádio, satelitní rádio a standardně stereo systém Bose s 11 reproduktory. Součástí standardní výbavy je také bezklíčový přístup, startování stisknutím tlačítka a dvouzónová automatická klimatizace.

Pokud jde o upgrady, verze NISMO přidává vychytávky, jako je kožený volant z Alcantary, a také nejrůznější jedinečné stylistické detaily.

Ceny Nissan GT-R 2022

Základ Nissanu GT-R 2022 by měl stát zhruba 115 000 eur. První aktualizace přijde ve formě Track Edition, která má několik pozoruhodných vylepšení a stojí kolem 150 000 eur. Vstup do areálu NISMO by vás stál mnohem víc. V příštím roce nečekáme žádné zásadní změny, takže v tomto případě by se cena měla pohybovat kolem 215 000 eur. Ostatně chystaná Special Edition má stát zhruba 220 000 eur.

Očekáváme, že se tento model dostane na trh někdy v druhé polovině roku. Přesné datum režimu bude oznámeno.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis