Nissan Sentra 2022: specifikace, cena, datum vydání

Přestože crossovery předhánějí trh, mnoho kupujících stále preferuje dostupnější a úspornější kompaktní hatchbacky a sedany. Není tedy divu, že Sentra je stále významným hráčem na trhu. Po zničujícím loňském roce, kdy tržby klesly o 50 procent, přineslo první čtvrtletí letošního roku výrazně lepší čísla. To je hlavní důvod, proč věříme, že Nissan Sentra 2022 bude pokračovat stejným způsobem, bez zásadních změn, ať už jde o design nebo výbavu.

To znamená, že se můžete spolehnout na kompaktní sedan, který má ještě hodně co dělat. Líbí se nám především jeho kabina, která je prostorná a vypadá opravdu noblesně. Působivý je i výčet standardní výbavy, zejména co se bezpečnostních prvků týče. Na druhou stranu největší nevýhodou je výkon. Motor je podtočený, zatímco ovládání není nijak zvlášť citlivé.

Vzhledem k tomu, že k velkým změnám pravděpodobně nedojde, očekáváme, že Nissan Sentra 2022 přijde na trh někdy v posledním čtvrtletí roku.

Restyling Nissan Sentra 2022

Současná generace existuje už pár let. Ve všech směrech vypadá svěží, takže v Nissanu Sentra 2022 neočekáváme žádné změny . Tento model je založen na známé firemní platformě CMF a s rozvorem 106,8 palce je jedním z největších modelů ve své třídě. Řízení však není nijak zvlášť zábavné. Nastavení podvozku a odpružení je spíše o pohodlí. Pokud tedy hledáte něco atraktivnějšího, modely jako Mazda 3 a Honda Civic jsou mnohem lepší volbou.

Pokud jde o estetiku, zdá se, že je příliš brzy na jakékoli aktualizace. Aktuální model pouze následuje nejnovější designový jazyk značky a stále vypadá docela svěže. To znamená, že nevylučujeme možnost vidět nové nabízené barevné možnosti a podobné drobné aktualizace.

Vnitřní

Jak již bylo zmíněno, toto je nejsilnější stránka vozu. V první řadě se nám líbí především vzhled palubní desky. Materiály jsou velmi příjemné a většina povrchů je hebká na dotek. Navíc kvalita zpracování je velmi dobrá. Líbí se nám také pozice řidiče, která nabízí dobrý výhled do všech stran. Sedadla jsou pohodlná a nosná.

Díky poměrně dlouhému rozvoru jsou obě řady poměrně velkorysé na prostor pro nohy a bez problémů pojmou i dospělé. Vyšší cestující však mohou mít ve druhé řadě potíže, protože atraktivní linie střechy snižuje prostor pro hlavu.

Zatímco prostor pro cestující je na docela vysoké úrovni, kufr je úplně opačný příběh. Můžete počítat pouze s 14,3 kubickými stopami. To je na danou třídu podprůměr a dokonce i pod některé subkompaktní sedany, včetně Nissanu Versa.

vlastnosti

Samozřejmě bychom se mohli dočkat některých přírůstků do seznamu standardních funkcí pro příští rok. Přesto neočekáváme, že jich uvidíme příliš mnoho. To nejdůležitější zůstává stejné, což znamená, že v základních verzích můžete očekávat docela štědrou nabídku. Mezi hlavní přednosti patří věci jako start stisknutím tlačítka, 7palcový dotykový displej, Android Auto, Apple CarPlay, stereo systém se čtyřmi reproduktory, Bluetooth a USB port. Ve vyšších výbavových variantách dostanete navíc doplňky jako bezklíčovou dvouzónovou automatickou klimatizaci, posuvnou střechu, 8palcový dotykový displej, WLAN hotspot, dva další USB porty, satelitní rádio a stereo systém se šesti nebo osmi reproduktory.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Z hlediska bezpečnosti jsou všechny modely standardně vybaveny couvací kamerou, sledováním mrtvého úhlu, varováním před příčným provozem vzadu, varováním před kolizí zepředu, automatickým nouzovým brzděním vpřed i vzad, detekcí chodců a monitorem pozornosti řidiče. Mezi možnostmi najdete věci jako adaptivní tempomat, prostorovou kameru atd.

Motor Nissan Sentra 2022

Nissan Sentra 2022 bude pokračovat se stejným čtyřválcového motoru 2,0 l in-line. Má maximální výkon 149 koní a točivý moment 146 liber-stop. Přidejte k tomu převodovku CVT a je jasné, že toto auto nebylo navrženo tak, aby fungovalo dobře. Akcelerace je pomalá, zatímco přenos může být občas docela hlasitý. Ovladatelnost rozhodně není ani ovladatelnost.

Obvykle byste očekávali, že tento nedostatek charakteru bude kompenzován z hlediska spotřeby paliva. Z hlediska účinnosti však tento sedan není nadprůměrný. V číslech by to bylo asi 29 mpg ve městě a 39 mpg na dálnici.

Datum vydání a cena Nissan Sentra 2022

Zatímco úředníci jsou stále v klidu, jsme si docela jisti, že Nissan Sentra 2022 nedorazí dříve než v posledním čtvrtletí roku. Žádné zásadní změny prostě nejsou a ze stejného důvodu by se neměla příliš měnit ani cena. Jako reference, aktuální model začíná na zhruba 19 500 eurech, což je o něco méně než u konkurentů, jako je Hyundai Elantra, Toyota Corolla a výrazně nižší ve srovnání s Mazdou 3 a Hondou Civic.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis