Renault Talisman 2021: specifikace, cena, datum vydání

Renault Talisman se během cyklu připravuje na občerstvení. Zkušební prototyp byl sledován v jižní Evropě. Díky nejnovějším špionážním fotografiím můžeme u Renault Talisman 2021 vidět drobná vylepšení exteriéru. Musíme říci, že prototyp nevypadá nijak odlišně od současného modelu.

Nový Renault Talisman však určitě přináší další vylepšení. To zahrnuje přeplňovaný benzínový motor a další vnitřní vybavení. Renault je velmi nepředvídatelný. Čekali jsme tak dlouho na revidované modely Kadjar a Clio. Renault v zásadě nedodal nic nového. Stejný příběh pokračuje s talismanem.

Renault Talisman 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Renault Talisman 2021 přichází s řadou změn

Stejně jako nedávno špehovaný hatchback Megane byl i Renault Talisman 2021 zachycen na kameru. Prototyp má maskování na několika místech, zejména vpředu. To jasně naznačuje četné aktualizace předního rámečku. Z toho, co jsme viděli, LED pásky ve tvaru písmene L již nejsou k dispozici.

Mřížka je o něco větší a spodní nárazník má nové panely. Mřížka má nyní vodorovné pruhy. Světlomety zůstanou nedotčené. Na pozadí zadní světla získají více podrobností a novou interní grafiku. Kromě toho byl optimalizován také zadní nárazník. Talisman poběží na stejné platformě CMF-CD, na které je založen model Renault Escape MPV. Na rozdíl od modelu Laguna nemá Talisman pětidveřovou variantu, ale nižší světlou výšku.


Renault Talisman 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Vnitřní vybavení

Na stejných špionážních fotografiích můžeme vidět maskování zevnitř. To silně naznačuje další vnitřní vybavení. Neočekáváme však žádné výrazné změny. Renault Talisman 2021 bude pokračovat se stejným interiéru a čalounění. Změny se provádějí na středové konzole a palubní desce. Kromě toho jsou viditelné nové možnosti dekorace.


✓ Můžete také zkontrolovat:


Očekáváme, že Renault dodá nejnovější informační a zábavní systém. Většina upgradů bude vizuální. To zahrnuje také světlejší barvy interiéru, jako je šedá. Aktuální model má černou palubní desku, která nyní zmizí. Francouzská automobilka by také mohla zavést světlejší barvy čalounění. Stále nevíme, jestli Talisman nabídne více standardní výbavy.

Renault Talisman 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Pohonná jednotka Renault Talisman 2021

Talisman pod kapotou zaznamenal v posledních letech řadu změn. Tyto Renault Talisman 2021 nabízí četné možnosti pohonu. Koneckonců, tento motor je k dispozici v Evropě a Jižní Koreji. V Koreji je Talisman k dispozici pod názvem „Renault Samsung“. Talisman a Samsung nenabízejí stejnou řadu motorů. V Koreji však nebyly žádné dieselové varianty. To se však změní.


S vědomím, že talisman 2021 má spoustu možností. Všechno začíná 2,0litrovým turbodieselem, který produkuje 200 koní a točivý moment 295 lb-ft. 1,8 litrový TCe také činí 225 koní. Varianta s turbodieselem o objemu 1,6 litru již není k dispozici.

Renault Talisman 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Cena a datum vydání

Cena modelu Renault Talisman 2021 se dramaticky nezvýší. To znamená, že zcela nový sedan bude stát mezi 22 000 a 25 000 eur. Prodej talismanu zdaleka není uspokojivý. Tento sedan chybí za ostatními evropskými konkurenty, jako jsou VW Passat nebo Škoda Superb. Dostupnost v Jižní Koreji však určitě pomáhá. Talisman 2021 se začne prodávat příští rok na podzim.