Audi Q1 2021: Technické informace, cena, datum uvedení na trh

Slavný německý výrobce automobilů Audi se chystá oživit svou řadu SUV a přidat některé nové modely. Nadcházející Audi Q1 2021 bude jedním z nich. Tento malý crossover konečně sledoval a můžeme dokonce očekávat elektrickou verzi nejnovějších zpráv.

Díky kompaktnímu kompaktnímu vozu bude Audi Q1 2021 nejmenším SUV v řadě Audi. Tento SUV bude používat zkrácenou verzi platformy MQB. Jak již možná víte, stejná platforma se používá pro model Q2 velkého bratra. Obecně platí, že oba modely sdílejí nejvíce vodítek.

Konstrukce a vybavení Audi Q1 2021

Nadcházející Audi Q1 2021 je testováno společně s dalším členem modelu A1 v rodině MQB. Podle fotografů jsou oba modely sledovány během zimních testů ve Skandinávii, přesněji v Norsku. Na první pohled jsou oba modely zabaleny do kamufláže a je těžké pochopit, co se Audi chystá dobýt trh.

Model Q1 není jediným novým crossoverem v agendě Audi, protože společnost také dotváří dokončovací model u všech elektrických modelů E-Tron. Můžeme však vidět i výkonovou verzi nejnovějšího SUV. Pokud je toto drby skutečné, bude model SQ1 připojen k jiným členům, jako jsou SQ2, RS Q5 a RS Q8.

Luxusní kabina

Q1 bude nejmenší SUV crossover v řadě Audi. Uvnitř však nabízí vynikající pohodlí. Výrobce osvěží kabinu Audi Q1 2021 kvalitnějšími materiály a lepšími techniky. Podle oficiálních prohlášení je model Q2 skutečným příkladem toho, jak mohou technologie a dlouhá životnost zvýšit konkurenceschopnost SUV.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Nový model Q1 si může půjčit některé prvky od svého většího bratra. Podle nejnovějších drby bude výrobce obecně používat stejný virtuální kokpit Audi a nový informační systém se dvěma obrazovkami. Nejmenší SUV v řadě Audi bude zevnitř moderní a nabídne dvě řady sedadel.

bezpečnost

Bezpečnost bude vynikající a můžeme očekávat, že tento model bude vybaven jako standardní parkovací asistenční systém, varování před odjezdem z jízdního pruhu, tempomat, nouzová brzda atd.

Motor a výkon

Z hlediska výkonu je Subcompact Crossover Audi Q1 2021 poháněn některými možnostmi motoru podle nejnovějších pověstí. Všechny hnací vlaky nabízejí výjimečný výkon a vynikající spotřebu paliva. Podle některých pověstí mohl nový model použít 2,0litrový motor TDI, který dokáže produkovat přibližně 260 koňských sil. Mezi další motory s pohádkou patří tříválcový benzín s obsahem 1,0 litru, silnější 1,5 litrový motor a 1,6 litru nafty.

Tento malý crossover bude určitě používat stejnou převodovku jako nejnovější model Q2. Můžeme tedy očekávat převodovku s dvojitou spojkou nebo sedmistupňovou dvojspojku S Tronic. Systém pohonu všech kol Quattro je k dispozici také na přání.

Elektrická verze

Existují zvěsti, že výrobce kromě konvenčního motoru zavede i plně elektrickou variantu. Hybridní modely již dnes nejsou dobrou volbou pro moderní životní styl. Audi proto konečně otevře sezónu elektrických SUV s Audi Q1 nové generace.

Datum a cena vydání Audi Q1 2021

Nadcházející Audi Q1 2021 je stále ve fázi vývoje. Na fotografiích, které jsme dostali, však bude nová Q1 atraktivní a sportovní. Po několika pověstech uvidíme konečnou verzi v prvním čtvrtletí roku 2020.

Jak bylo uvedeno výše, nadcházející crossover bude luxusem a technikou. Výrobce přidá více standardních funkcí než model Q2. Odhadovaná cena základního modelu je tedy mezi 28 000 a 35 000 EUR.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis