Changan Uni-T 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Čínská automobilová značka CAG představila novou úpravu hybridního crossoveru Changan Uni-T , který může vážně konkurovat vyspělým asijským a evropským protějškům, úspěšně debutoval na evropském trhu.

Changan Uni-T 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Ve třech dostupných úrovních výbavy nový model ukazuje vysoce kvalitní design karoserie, upravený interiér, dynamickou akceleraci a rychlostní charakteristiku pohonného tandemu benzín-elektro.

Dívej se

Designu novinky dominují výrazné prvky futuristického uspořádání. Soudě podle prohlášení autoritativních odborníků, pečlivě promyšlený restyling upgradovaného prémiového crossoveru předběhl svou dobu nejméně o 5-6 let.

Se všemi různými designovými řešeními stejného typu vývoje má model Changan 2022 exkluzivní exteriér, který vám umožní identifikovat crossover v hustých dopravních tocích velkoměst a superdálnic.

Changan Uni-T 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Na fotografii z nejpříznivějšího úhlu fasády ukazuje elegantní, dynamický a reprezentativní pětidveřový vůz čínského automobilového průmyslu:

 • dvojité stupňovité boční stěny, mírný sklon a zaoblení přední hrany masivní kapoty;
 • klínovité obrysy mlhových světel;
 • dekorativní chromování loga a strukturální mřížka masky chladiče ve tvaru X.

Pozitivní vizuální vjem tvoří blokové uspořádání bloků hlavové LED optiky a difuzorů pro chlazení předního brzdového okruhu a také velkoplošný lichoběžník předního sání vzduchu integrovaný do plastu bodykitu.

Changan Uni-T 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Při navrhování přídě je sportovní a agresivní charakter crossoveru signalizován dominancí žebrovaných, funkčních a ozdobných reliéfů karoserie. Seznam jasných akcentů zahrnuje vzorované zlaté zdobení body kit. Boční projekce novinky působí trochu extravagantně. Upozorňuje na:

 • oranžové zbarvení horního okraje okna s černou lesklou plastovou lištou;
 • klasicky elegantní styl oválných zrcadel;
 • podélné stupňovité profily bočních stěn korby;
 • reliéfní obrysy čtvercových obrysů podběhů kol.

Přítomnost běžeckých schopností potvrzuje plastová ochrana spodního obrysu karoserie a zvětšená velikost 19palcových ráfků, vyrobených v tmavých barvách.

Changan Uni-T 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Dodržení rysů klasického crossover stylu potvrzuje design zadní části karoserie. Na skladě:

 • ostrý půlkruhový okraj panelu spoileru;
 • sklon zadního prosklení a svislé zadní výklopné dveře;
 • hranaté obrysy parkovacích světel se zajímavým designem a grafikou.

Reliéfní texturovaný nárazník a kovově-plastový body kit s výřezy pro výfuky vypadají skvěle v designu zadní roviny karoserie.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Dekorativní vlastnosti jsou přiřazeny barevným akcentům karoserie, chromovaným logům a také nejrůznějším stupňovitým a vlnovým reliéfům. Vizuálně nová karoserie modelu Changang UT 2022 je vnímána jako jednodílná a monolitická, byť s určitou nadměrnou masivností.

salon

Prostorný a pohodlný interiér nové čínské pětidvéřky si podle dostupných informací zachová uspořádání a ergonomická řešení svého předchůdce. Důraz je kladen na rozšíření zušlechťovacího a dekoračního programu a funkčnosti palubní techniky a elektroniky.

Changan Uni-T 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Zejména přední panel dostal rozšířené formáty pro virtuální digitální objednávku a displej s příkazy médií, který je umístěn na konzole. Renovace středového tunelu byla realizována s doplňkovou funkčností organizérů a zvětšením objemu chladicí komory zabudované v loketní opěrce.

K ovládacím tlačítkům na sportovním volantu přibyly užitečné funkce. Nová generace Changan Uni-T 2022 zobrazuje prémiovou sadu elektronických možností. V seznamu jsou navigační systémy a třízónová klimatizace, sledování značení jízdních pruhů, nouzové brzdění, videoověření mrtvých úhlů.

Changan Uni-T 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Sedadla pilotů v ceně:

 • plná příčná bederní podpora;
 • rozšířený seznam provozních nastavení;
 • Větrací a topné okruhy, ve vrcholné verzi je přislíbena dvourežimová vibrační masáž.

Nedokonalé nastupování a silniční servis zadní pohovky zahrnuje nastavitelné opěradlo, panel s porty pro připojení externích zařízení a nastavení mikroklimatu. Přeuspořádání druhé řady sedadel umožňuje trojnásobně zvětšit ložný objem 500litrového zavazadlového prostoru.

Technická charakteristika

Délka karoserie nového Changanu je 4515 mm, šířka a výška – 1870 a 1565 mm. Rozvor 2710, světlá výška 180 mm. Výhody podvozku:

 • spolehlivé a efektivní výhody tandemového odpružení MacPherson a odpružení s torzní tyčí;
 • tyče stabilizátoru a kotoučové brzdy;
 • elektronické zabezpečovací systémy a další užitečné možnosti.
Changan Uni-T 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Crossover ve stylu post je vybaven extrémně úsporným zážehovým motorem 1,5 l o výkonu 180 koní / 300 Nm a 7pásmovou robotizovanou převodovkou s pohonem předních kol. Testovací jízda ukázala čas na prvních sto 8 s, maximální rychlost – 205 km/h a průměrnou spotřebu paliva 6,3 litru na 100 kilometrů.

možnosti a ceny

Na trzích EU bude nový Changan Uni-T modelového roku 2022 dodáván ve čtyřech verzích. S přihlédnutím k množství a vlastnostem vybavení zvyšujícího pohodlí se cena v rublech bude pohybovat od 15 000 do 18 000 eur.

konkurentů

Podle posledních prognóz bude novinka čínské značky CAG na úrovni oblíbených modelů tříd Volkswagen Tiguan , Kia Sportage , Mazda CX-5 a Hyundai Tucson být požádán.