Ford Courier 2022: specifikace, cena, datum vydání

Pokud můžeme věřit fámám, společnost modrého oválu právě vrací další známý štítek. Tentokrát jde o Courier, známé jméno ve světě užitkových vozidel, které se vyrábí od 50. let minulého století. V dnešní době slyšíme zprávy o novém modelu, který by měl vyjít jako Ford Courier 2022 . Byl by to opět lehký užitkový vůz, ale pravděpodobně zaměřený na rozvíjející se trhy.

Jak již bylo zmíněno, historie tohoto štítku začíná v 50. letech minulého století. Už tehdy to byl užitkový vůz, v sedmdesátých letech to začalo být vážnější. V té době Ford hodně spolupracoval s Mazdou, a tak není divu, že byl Courier přepracovanou verzí slavného japonského pickupu řady B. V devadesátých letech se Courier stal lehkým užitkovým vozidlem založeným na hatchbacku Fiesta. Naposledy jsme tento štítek viděli na brazilském trhu v roce 2010.

Ford Courier 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Design Ford Courier 2022

Pokud můžeme věřit nejnovějším zprávám, Ford opět vyvine lehké užitkové vozidlo pro rozvíjející se trhy. Nový model však přijde v podobě pickupu, přestože pickup jede na unibody platformě. Nebude však tak malý jako předchozí model, vzhledem k tomu, že nový Ford Courier 2022 není založen na Fiestě.

Nový model bude o něco větší a převezme mnoho designových řešení od Focus a Escape. Kompaktní hatchback je tu už nějakou dobu a vypadá jako osvědčená a spolehlivá platforma pro takové vozidlo.


Ford Courier 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Mimo

Očekáváme, že pokud jde o styl karoserie, uvidíme Ford Courier 2022 v typickém pickupu. V tuto chvíli je těžké říci, ale předpokládáme, že by mohly být nabízeny varianty s jednou i dvěma kabinami. Předpokládáme, že nejoblíbenější by byl jednokabinový model, který by byl vybaven docela slušnou kapacitou postelí.


Ford Courier 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Pokud jde o styl, většina zpráv naznačuje mírně odlišný přístup ve srovnání s Focusem, i když mechanický aspekt bude úplně stejný. Pokud jde o styl, Ford Courier 2022 bude mít jiný, robustnější vzhled. To platí zejména pro přední část, kde očekáváme velký vliv od snímačů typu karoserie na rám, jako jsou Ranger a F-150.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Interiér tohoto snímače by také neměl mít mnoho společného s Focusem. Jednoduše mluvíme o užitkovém vozidle, které musí být také cenově dostupné. Palubní deska proto rozhodně nebude vypadat tak efektně jako u populárního hatchbacku. Místo toho půjde spíše o zjednodušený design s podřadnými materiály a menším vybavením.


Když už mluvíme o funkcích: předpokládáme, že základní verze budou docela jednoduché. Na druhou stranu očekáváme vyšší úrovně výbavy s více položkami v seznamu standardní výbavy, včetně nejnovějších technických doplňků a asistenčních funkcí řidiče.

Motory Ford Courier 2022

Přitom spoléháme na blízký vztah s Focusem. To by znamenalo téměř celý rozsah, počínaje 1,5litrovým tříválcem, který dělá kolem 123 koní. K dispozici bude také tříválcový motor se stejným zdvihovým objemem a turbodmychadlem. Toto zařízení je k dispozici ve dvou konfiguracích, 150 nebo 180 koní.

Pokud uvážíte, že se jedná o užitkové vozidlo, v nabídce se jako samozřejmost objevuje naftová verze. Máme podezření, že by to byl nový 1,5litrový turbodiesel s výkonem kolem 120 koní. Některé zdroje také spekulují o 2,0litrovém čtyřválci s výkonem 250 koní, ale to zní na takové vozidlo příliš ambiciózně.
Spoléháme na to, že budou k dispozici manuální i automatické převodovky.

Ford Courier 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum a cena vydání Ford Courier 2022

Pokud chcete věřit fámám, můžete s tímto modelem počítat do konce roku. Pamatujte však, že úředníci o tomto modelu stále mlčí, a proto vám radíme, abyste to vše brali s velkou neochotou. Pokud dorazí, předpokládáme, že základní cena by byla kolem 20 000 eur.