Ford EcoSport 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nadcházející Ford EcoSport 2022 se má na trh dostat letos. Malý crossover tentokrát představí razantnější změny. Jedná se o druhou generaci EcoSportu, která se vyrábí v Indii a Rumunsku. Tento model je k dispozici v Indii, Evropě, Brazílii a dokonce i ve Spojených státech. Ford EcoSport je cenově dostupný crossover, ale jeho horní výbava nabízí kvalitnější interiér a vylepšený design exteriéru.

Segment malých automobilů roste a Ford si nechce nechat ujít takovou příležitost. Místo budování zcela nového crossoveru bude EcoSport údajně hrát v budoucnosti důležitější roli. Model EcoSport představí nějaký facelift, ale přepracování exteriéru se zatím neplánuje.

Ford EcoSport 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Změny designu EcoSport 2022

Nový Ford Ecosport 2022 zůstane malý crossover SUV s roztomilou styl a jedinečné barev exteriéru. Údajně nový model dostane štíhlejší světlomety, aby přední zástěra vypadala lépe. Aktualizována bude také mřížka a boční profil bude mít výraznější linie. Díky tomu je design také ostřejší a vylepšená aerodynamika dobře viditelná.

Zadní část má lesklejší obložení, přepracovaný spodní nárazník a novou grafiku zadních světel. Některé části jsou překvapivě svalnaté, zatímco obložení těla zůstává beze změny jako robustní. Konečným výsledkem je crossover EcoSport s modernějším vzhledem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Aktualizace interiéru

 Také uvnitř bude Ford EcoSport 2022 hostit řadu novinek. Ani zde nečekáme žádnou přestavbu interiéru. Blue Oval však vylepší luxus přidáním dalších chromových akcentů a odstraněním levných plastových materiálů. Uspořádání kabiny zůstává zachováno spolu s konfigurací sedadel. Palubní deska je mírně upravena, stejně jako ovládací prvky HVAC. Nemůžeme potvrdit, zda Ford představí větší dotykovou obrazovku infotainmentu, ale je to velmi pravděpodobný výsledek.

Crossover EcoSport nadále nabízí jednoduchou kabinu s čistším středovým sloupkem. Aktuální model je dodáván s 4,2palcovým displejem a je třeba jej vylepšit. Seznam standardních funkcí je delší než dříve. Díky tomu nyní EcoSport nabízí standardní WiFi hotspot, další USB porty, Apple CarPlay a Android Auto.

Ford EcoSport 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

A co specifikace motoru?

Nadcházející Ford EcoSport 2022 se bude držet svých aktuálních možností motoru. Hovoříme o dvou pohonných jednotkách, kde je standardem tříválcový motor o objemu 2,0 litru. Tato jednotka je schopna produkovat 123 koní a nabízí standardní pohon předních kol.

Volitelně má 2,0litrový čtyřválec výkon 166 koní. Volitelný čtyřválec je k dispozici s pohonem všech kol a oba motory používají stejnou šestistupňovou automatickou převodovku.

Ford EcoSport 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum vydání Ford EcoSport 2022, cena

V tuto chvíli nevíme, kolik bude stát Ford EcoSport 202 2. Očekáváme malý skok v ceně, aby nový model mohl začínat na částce kolem 21 000 eur. Prodej bude zahájen letos na podzim, ale není to oficiální. Pokud by pandemie pokračovala, Ford by mohl své subkompaktní crossover SUV odhalit počátkem roku 2022.